NaTemat.pl / Strzelanina na uczelni w USA. Napastnik zaczął strzelać do studentów na kampusie. Są zabici

Kolejna strzelanina w Stanach Zjednoczonych. Na uczelni Umpqua Community College uzbrojony napastnik zaczął strzelać do studentów na kampusie. Są zabici, jak donoszą lokalne władze, mężczyzna "jest już nieaktywny".

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Dziesięć wad PIS-u

1. Nieufność wobec świata zewnętrznego

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Miriam Shaded tłumaczy wypowiedzi Korwina o kobietach. "Prezes ma już 73 lata, jest z innego czasu"

Szefowa Fundacji Estera Miriam Shaded zdecydowała się na start z list partii Janusza Korwin-Mikkego, choć on sam uważa np., że mężczyźni są inteligentniejsi od kobiet. Czy nie przeszkadzają jej takie wypowiedzi? – Udowadniam swoim działaniem, że prezes się mylił. Trzeba pamiętać, że prezes ma już 73 lata, jest z innego czasu – odpowiedziała w rozmowie z naczelnym "Super Expressu".

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / "Dostał z liścia, bo się rzucał". Były działacz ruchu Kukiza pobity przez kolegę

W czwartek doszło do pobicia Krzysztofa Załuskiego, który przez jakiś czas popierał Pawła Kukiza. Na jednym z parkingów w Pruszczu Gdańskim zaatakował go aktywny poplecznik muzyka. Andrzej K., zwany "Tramwayem" jest ponoć jego fanatykiem. Pokrzywdzony zgłosił sprawę na policji. Rzecznik ruchu jak na razie nie zabrał głosu.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Biskupi: In vitro jest niegodne człowieka. Znowu przekonują wiernych o amoralności metody

Biskupi napisali list, w którym przekonują wiernych, że stosowanie in vitro, antykoncepcji i pigułek wczesnoporonnych jest grzechem. Samą metodę zapłodnienia pozaustrojowego nazywają wprost "niegodną człowieka". To kolejne mocne słowa przedstawicieli Kościoła, którzy chcą w ten sposób przypomnieć o "pomijanej etycznej refleksji".

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / "Po czym poznać studenta prawa? Sam Ci powie”. TOP 4 znienawidzonych w sieci “szpanerów”

“Jeśli dwóch studentów prawa, którzy są wegetarianami, spotyka się na treningu crossfitu, to o czym zaczną najpierw gadać?” – głosi krążący po sieci dowcip. Internauci są bezlitośni dla reprezentantów grup, które uważają za przesadnie snobistyczne. Kogo i dlaczego nie lubią najbardziej?

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Terry Pratchett

Zazwyczaj jest tak, że po śmierci kogoś cenionego czy to w literaturze, czy to w polityce czy też w sporcie, na rynku wydawniczym pojawiają się stosy książek opisujących życie i osiągnięcia owego człowieka. W tym wypadku polscy czytelnicy są w lepszej sytuacji od swoich kolegów anglojęzycznych, gdzie zalew tego typu powieści jest dużo gorzej kontrolowany – wiadomo, na naszym rodzimy język ktoś to musi tłumaczyć, ktoś kupić prawa, a w takiej Ameryce wystarczy znaleźć wydawcę chętnego do zarobienia na znanym nazwisku. I tym sposobem wydaje się wiele potworków. Na szczęście jest inaczej w przypadku „Terry Pratchett. Życie i praca z magią w tle”.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Bashar al-Assad – syryjski rzeźnik czy polityk, który jest w stanie uratować Europę przed falą uchodźców

Dyktator ukształtowany w dużej mierze przez demokratyczny Zachód. Lekarz-okulista gustujący w wykłuwaniu oczu. Przykładny mąż, kochający swe dzieci i żonę (ta nazywa go pieszczotliwie „Kaczuszką”), zagazowujący tysiące własnych obywateli i przed którym obecnie uciekają setki tysięcy imigrantów. Przywódca, którego koniec obwieszczano w ostatnich latach już kilka razy i z którym mocarstwa ostatecznie będą zmuszone zasiąść do stołu i umocnić jego władzę. Potwór. Ale za to potwór silny, zręczny i charyzmatyczny – Bashar al-Assad.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / ”To krawaciarz, ale przynajmniej żyje w otwartym mieście. Nie dusi się tak, jak my”. Oto warszawiak. Oczami innych miast

”Kim jest warszawiak?” – cykl takich debat właśnie rozpoczyna się w Warszawie. Część z nich pewnie poświęcona będzie ”słoikom” i innym podobnym zjawiskom. My zrobimy coś innego. Spróbujemy wykonać ekspresową podróż po Polsce. I na chybił trafił spytać, jak w różnych miastach widzą warszawiaka. Czy to wciąż cwaniak zadzierający nosa? Wkurzający wszystkich wokół i patrzący na nich z góry? A może w tym postrzeganiu coś się jednak zmieniło?

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Ksiądz przez 2 lata molestował dziewczynkę. Sąd wydał nakaz aresztowania

45-letni duchowny, Adam W. miał kilkukrotnie dopuścić się gwałtu na nieletniej. Po raz pierwszy zrobił to już dwa lata temu. Prokuratura jednak dopiero teraz postawiła mu zarzuty, z powodu których może spędzić od 2 do 12 lat w więzieniu.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / #Samueldociska – Twitter śmieje się z prawicowego dziennikarza. Zapytał Szydło, czy czuje satysfakcję, że miała rację...

"Czy czuje pani satysfakcję, że miała pani rację?" – takie pytanie zadał na konferencji Beacie Szydło dziennikarz "Gazety Polskiej Codziennie" Samuel Pereira. Twitter jest bezlitosny. Użytkownicy proponują swoje "trudne pytania" pod hasłem #samueldociska.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / MamPrawoWiedziec.pl rozsyła kwestionariusz kandydatom do parlamentu

1425 kandydatów do Sejmu i Senatu otrzymało dziś e-mail z prośbą o wypełnienie kwestionariusza z pytaniami o ich doświadczenie i poglądy. Nad pytaniami pracowało kilkudziesięciu ekspertów. Teraz czas na pracę kandydatów.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Matka Przybylskiej wspomina córkę na FB. Za chwilę mija rok od śmierci aktorki

5 października Anna Przybylska zmarła na raka trzustki. O jej walce z chorobą media rozpisywały się jednak długo przed jej odejściem. Najwięcej portale plotkarskie, z którymi żyła w permanentnej wojnie. Dzisiaj o aktorce na oficjalnym profilu pisze jej matka.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Wegetariańsko – zdrowo, smacznie, kolorowo

Dzisiaj światowy dzień wegetarianizmu. Z tej okazji postanowiliśmy sobie przyrządzić coś pysznego z roślin. Pysznego, bo dania wegetariańskie wcale nie są nudne i niesmaczne. Mylny ten pogląd ten bierze się zapewne z faktu, że warzywa, które podaje się do dań mięsnych są z reguły rozgotowane, nieprzyprawione i generalnie przyrządzone bez polotu. Nic więc dziwnego, że mięsożercy, którzy nie mieli okazji spróbować prawdziwie wegetariańskich potraw myślą, że danie bezmięsne to właśnie ta żałośnie rozgotowana, mdła marchewka z ziemniakami, która straszy ich swym wyglądem, dogorywając smętnie na talerzu obok ich ukochanego kotleta. Tymczasem, dania wegetariańskie, obok swych oczywistych walorów zdrowotnych, są po prostu pyszne, a dodatkowo kuszą piękną kolorystyką.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Józefa Skrzeka kęsy najlepsze

Zawartość Skrzeka w Skrzeku wynosi sto procent. Jako wielki fan SBB wciąż wołać będę o większą zawartość SBB w Skrzeku.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Ambasada Rosji uderza w dziennikarkę TVN 24 za wywiad z ambasadorem. "Chodziło o zwiększenie oglądalności?"

Ambasada Rosji w Polsce wystosowała list do redaktor TVN24 Brygidy Grysiak. Ta przeprowadziła wywiad z Siergiejem Andriejewem, ale według jego rzeczniczki materiał został zmanipulowany przez stację. Zarzuca jej brak przygotowania i rzetelności. Tekst pojawił się na stronie ambasady. Po rozmowie Andriejew musiał tłumaczyć się ze swoich słów MSZ.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Repatrianci zamiast uchodźców. Władze Kraśnika odmawiają wojewodzie

Uchodźcy nie mogą szukać schronienia w lubelskiej gminie – Kraśnik nie znajdzie dla nich miejsca. Jak informuje burmistrz miasta, Mirosław Włodarczyk uważa, że jego "prawnym obowiązkiem" jest zaspokajanie potrzeb kraśnickich rodzin. W ten sposób odpowiedział na apel wojewody lubelskiego.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Kolumbia - to trzeba przeżyć

Co my tu robimy? Przecież w ogóle miało nas tu nie być! Tu jest niebezpiecznie! Porywają ludzi i później sprzedają na części. Na pewno nas tu zabiją…

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / Język Niesiołowskiego za ostry? "To przykre, że koledzy z własnej partii często nie udzielają mi poparcia"

Stefan Niesiołowski to polityk, który nie boi się mówić tego, co myśli. Niektórzy twierdzą, że zdarza mu się powiedzieć o jedno lub nawet więcej słów za dużo. Sam Niesiołowski, który właśnie otworzył blog w naTemat twierdzi, że to łatka przypięta mu przez nienawidzących go przeciwników. Ubolewa, że tej nagonce ulegają niejednokrotnie koledzy z Platformy.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi

NaTemat.pl / "Zrób to dla mamy!". Reklama biura podróży zachęca pary do uprawiania seksu na wakacjach

Młodzi Duńczycy wciąż nie rwą się do posiadania dzieci. Zachęty kierowane bezpośrednio do nich najwyraźniej nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, więc biuro podróży Spies Travel postanowiło zwrócić się do ich rodziców.

Czytaj więcej w naTemat.pl
Kategorie: Blogi
Subskrybuje zawartość