Najlepsze bary w Ameryce

Esquire: Amerykański magazyn "Esquire" publikuje na swoich stronach internetowych doroczny ranking najlepszych barów w Ameryce. Na tej liście znalazł się między innymi polsko-amerykański lokal pod nazwą "Nye's Polonaise Room" w Minneapolis w Minnesocie. "Gdyby kręcono kiedyś kolejną część Fargo, pierwsza scena powinna rozgrywać się właśnie tutaj. To miejsce stało się powodem do dumy dla kilku pokoleń Amerykanów polskiego pochodzenia mieszkających w Mineapolis. Na szczęście stara gwardia trzyma się mocno" - pisze "Esquire".

Bar mieści się w budynku pochodzącym z 1880 r. W zabytkowej części lokalu pod nazwą "Old Side" znalazło się miejsce dla Polka Lounge - sali, która swoim wystrojem nawiązuje do lat 50. W nowszej części znajduje się Chopin Room, gdzie oprócz portretów słynnego polskiego kompozytora, znalazły się też wizerunki innych znanych Polaków.

W karcie dań znajdziemy między innymi tak egzotyczne po tej stronie Oceanu dania, jak marynowane śledzie, pierogi, gołąbki oraz duszone żeberka z kapustą (choć nie zawsze opisane zgodnie z zasadami polskiej ortografii).

The Best Bars in America

112 East Hennepin Avenue
Minneapolis, Minnesota
612-379-2021
www.nyespolonaise.com

 

Komentarze

Dodaj nowy komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <hr> <br>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Wpisz litery i cyfry z obrazka powyżej.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.