Emigracja do USA

Bycie stałym rezydentem (posiadanie tzw. zielonej karty) jest przywilejem, nie zaś prawem. W pewnych okolicznościach władze Stanów Zjednoczonych mogą odebrać status stałego rezydenta. Konieczne jest utrzymywanie statusu stałego rezydenta, jeżeli chce się mieszkać i pracować w Stanach Zjednoczonych, a pewnego dnia zostać obywatelem USA. Czytaj: Zielona karta.

Postępowanie stałego rezydenta może mieć wpływ na póżniejszą mozliwość uzyskania przez niego obywatelstwa USA. Proces uzyskiwania obywatelstwa USA to „naturalizacja”.

Stali rezydenci posiadają większość praw obywateli Stanów Zjednoczonych. Istnieją jednak pewne istotne powody, dla których warto rozważyć ubieganie się o obywatelstwo Stanów Zjednoczonych. Uzyskanie obywatelstwa Stanów Zjednoczonych daje stałym rezydentom nowe prawa i przywileje. Czytaj: Obywatelstwo USA.

Aby stać się obywatelem USA, należy wyrazić gotowość złożenia przysięgi lojalności wobec Stanów Zjednoczonych i wyrzeczenia się lojalności wobec jakiegokolwiek innego kraju. Trzeba zgodzić się popierać i bronić Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Stając się obywatelem trzeba przyjąć wszystkie obowiązki związane z byciem Amerykaninem, a w zamian zyskuje się prawa i przywileje obywatelstwa.

Komentarze

ja mieszkam w szwecji,i powiem wam że już bym nie chciałą wrócić na stałe do polski-fakt-tęskni się jak diabli-do swojego-ale po co wracać ?-do biedy?-taka prawda...a szkoda że musimy emigrować do innych karjów za lepszym zyciem-dla nas i naszych dzieci.

Jezeli potrzebujesz uslug immigracyjnych, my mówimy po Polsku :-)

www.immigrationinamerica.com

Immigration in America
We are a full-service immigration law firm providing comptent and affordable immigration services for all aspects of individual and corporate immigration law regardless of your location.

Nie nadejdzie taki dzień bo PL nadal jest krajem zacofanym to co nazywają kryzysem w US u nas by było dobrobytem każdy kto niedawno wyemigrował wi o czym pisze. PL idzie w stronę bardziej modelu dyktatur władzy 1 partii niż dobra dla ludzi tak prawda. Ok w każdym bądz razie wesołych świat

Nie długo nadejdzie dzień, w którym wszyscy będą chcieli wracać do Europy.

oj na pewno nie

super stronka