Tanie rozmowy telefoniczne

JAJAH

JAJAH http://www.jajah.com to serwis umożliwiający połączenia telefoniczne za pośrednictwem Internetu, ale - w odróżnieniu od Skype'a - bez dodatkowej instalacji czy konieczności kupna słuchawek i mikrofonu. Komputer jest potrzebny, aby wykonać połączenie, ale rozmowa jest prowadzona z dowolnego zarejestrowanego telefonu stacjonarnego lub komórkowego, a kosztuje mniej niż tanie rozmowy internetowe (ok. 3,7¢ za minutę między USA i Kanadą a większoscią krajów Europy.) Cennik: http://www.jajah.com/info/rates

Jak korzystać z JAJAH?

Kliknij tutaj http://www.jajah.com/, aby zarejestrować się w JAJAH (opcja Register Now). Podaj ważny adres email oraz wybierz haslo, a nastepnie podaj numery telefonów, z których będziesz wykonywać rozmowy (domowy, do pracy, komórkowy - możesz podać wszystkie trzy lub tylko jeden).

Na Twój adres email zostanie wysłana wiadomość z linkiem, na którym musisz kliknąć, aby aktywować konto.
Po kliknięciu na linku, zaloguj sie do serwisu i Twoje konto zostanie aktywowane. Otrzymasz kredyt na 5 min rozmow i możesz juz dzwonić przez JAJAH.

W celu wykonania rozmowy:

 1. zaznacz, z którego telefonu chcesz rozmawiać
 2. wybierz kraj, do którego dzwonisz i wpisz docelowy nr telefonu ("My Friend´s Phone Number").
 3. kliknij zielony guzik "Call"

Automat JAJAH najpierw zadzwoni na Twój numer telefonu, ktory zaznaczyłes w punkcie (1), poinformuje Cię, że trwa łączenie (JAJAH is connecting your call), a następnie połączy Cię z wybranym numerem.
Jeśli rozmowa odbywa się między strefa I (m.in. USA i Kanada), a strefą II (telefony stacjonarne w Polsce, Niemczech, Szwecji, W. Brytanii i in.), i numer docelowy jest zarejestrowany w JAJAH, rozmowa będzie bezpłatna.

JAJAH udostępni Ci również lokalny numer wybranej osoby za granicą i będziesz mógł dzwonić bezpośrednio ze swojego zarejstrowanego numeru telefonu używając lokalnego numeru telefonu (np. 718*** dzwoniąc z Nowego Jorku do osoby w Polsce).

Zalety JAJAH:

 • 5 minut darmowych połączeń pomiędzy telefonami stacjonarnymi na próbę (bez rejestracji)
 • możliwość dzwonienia ze zwykłego telefonu lub komórki
 • wysoka jakość połączenia
 • niskie ceny rozmów międzymiastowych i zagranicznych
 • bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania, słuchawek, mikrofonów itp.

Dzięki prowadzeniu rozmowy przez tradycyjną sieć telefoniczną i specjalne łącza VOIP (a nie łącza internetowe) jakość rozmów w JAJAH jest bardzo dobra i prawie nie odbiega od telefonii stacjonarnej. Komputer służy jedynie do aktywowania rozmowy i do określenia z jakiego telefonu dokonać połączenia i na jaki numer. Nie potrzeba nic instalować, wszystko odbywa się przy pomocy przeglądarki.

SKYPE

Skype http://www.skype.com to niewielki program do prowadzenia bezplatnych rozmów przez internet z kazdym, kto równiez ma zainstalowanego Skype'a. Do konca biezacego roku mozna uzywac Skype'a do bezplatnych polaczen z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi w USA i Kanadzie. Pracuje na niemal wszystkich komputerach, a pobranie i uzywanie go jest bezplatne i latwe.

Z kazdym uzytkownikem Skype'a na calym swiecie mozna rozmawiac za darmo, i zawsze rozmowy te pozostana bezplatne. Poza tym, Skype posiada wiele uzytecznych rzeczy, które nie sa wprawdzie darmowe, ale kosztuja naprawde niewiele.

Skype dziala na wiekszosci komputerów - Windows, Mac OS X, Linux i Pocket PC. Polaczenia telefoniczne, czaty i przekazywanie plików miedzy wszystkimi komputerami.

Dodatkowe opcje Skyp'e

 • SkypeOut - orzystajac ze SkypeOut, mozesz uzywac Skype'a do polaczen z telefonami stacjonarnymi i komórkowymi na calym swiecie.
 • SkypeIn, to numer telefonu, pod który moga dzwonic twoi znajomi. Rozmowe odbierasz przez Skype'a.
 • Poczta glosowa Skype to twoja automatyczna sekretarka, która odbierze wszystkie rozmowy, gdy jestes zajety lub niezalogowany.

PennyTalk

Karty PennyTalk http://www.pennytalk.com dzialaja tak samo jak karty telefoniczne kupowane w kioskach z gazetami. Ich zaleta jest to, ze mozna ich uzywac w calych Stanach Zjednoczonych oraz ze w kazdej chwili mozna je doladowac przez Internet placac karta kredytowa.

Po wybraniu bezplatnego numeru dostepu wprowadza sie swoj numer konta oraz identifikator (PIN). W tym momencie otrzymuje sie informacje co do stanu konta i mozna wybrac numer docelowy. Serwis tylko w jezyku angielskim.

Ceny za minute sa bardzo niskie - 2¢ za minute do wiekszosci krajow Europy, rowniez do Polski, z wyjatkiem telefonow komorkowych, jednak za kazde polaczenie placi sie dodatkowo 49¢ czyli przez PennyTalk nie oplacaja sie bardzo krotkie rozmowy (ponizej 5 minut). Jakosc polaczen jest przyzwoita, ale zdarzaja sie przerwane polaczenia, zwlaszcza na komorki.

Komentarze

Witam .
Proponuję nowe rozwiązanie , oparte na sprawdzonych zasadach. Diamond's Mobile Card (DMC) to rozwiązanie zapewniające tanie rozmowy międzynarodowe z twojej komórki. Nasz dialer działa w każdym modelu telefonu, a jego celem jest oszczędzać twoje pieniądze. Wystarczy wybrać numer z listy kontaktów. Nie ma żadnego sygnału oczekiwania na połączenie. Więcej na www.rozmawiajzadarmo.eu

Dodaj nowy komentarz

Treść tego pola jest prywatna i nie będzie udostępniana publicznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <img> <hr> <br>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Wpisz litery i cyfry z obrazka powyżej.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.