Zarząd Empire State Building nie oświetli iglicy budynku na biało-czerwono z okazji Parady Pułaskiego

NOWY DZIENNIK: Zarząd Empire State Building po raz kolejny odrzucił wniosek Komitetu Organizacyjnego Parady Pułaskiego o oświetlenie iglicy budynku na biało-czerwono z okazji Parady Pułaskiego - pisze "Nowy Dziennik". W tym roku Parada obchodzi swój 75. jubileusz i jej organizatorzy mieli nadzieję, że tym razem uda im się przekonać zarząd słynnego nowojorskiego wieżowca do uhonorowania polskiego dnia w Wielkim Jabłku.

Jak co roku, zarząd Parady Pułaskiego złożył odpowiedni wniosek już w maju. Pod koniec ubiegłego tygodnia przewodniczący Komitetu Parady Richard Zawisny otrzymał odpowiedź odmowną od firmy Malkin Holding, która zarządza budynkiem. "Nowy Dziennik" podkreśla, że na nic nie zdała się interwencja kongresmana z New Jersey – Billa Pascrella, który wysłał kilka listów w tej sprawie podkreślając zasługi generała Kazimierza Pułaskiego dla Ameryki.

Iglica Empire State Building jest oświetlana w różnych kolorach przy okazji wielu świąt i uroczystości, jednakże między 2 a 7 października iglica pozostanie oświetlona na biało czyli neutralnie.

Nowy Dziennik: Empire State Building nie zaświeci dla Polonii

Fot. Polonia.net