11 września 2001

Rocznica zamachów terrorystycznych z 11 września


11 września Ameryka czci pamięć ofiar zamachów terrorystycznych na nowojorskie World Trade Center i Pentagon w Waszyngtonie sprzed dwunastu lat. W rezultacie tego największego aktu terroru na ziemi amerykańskiej zginęło w sumie 2977 osób.

11 września 2001 roku dziewiętnastu związanych z Al-Kaidą terrorystów uprowadziło cztery samoloty pasażerskie, z których dwa, należące do American Airlines i United Airlines, uderzyły w wieżowce World Trade Center na dolnym Manhattanie. W gruzach WTC życie straciło 2753 osób. Kolejny z porwanych samolotów uderzył w gmach Pentagonu. Czwarty samolot rozbił się w okolicach Shanksville w Pensylwanii, kiedy to pasażerowie i załoga uniemożliwili zamachowcom użycie samolotu do kolejnego ataku.

Nowy film przedstawiający ataki na wieżowce WTC (wideo)

Dziesięć lat po zamachach terrorystycznych na Nowy Jork z 11 września 2001 roku w sieci pojawiły się nieznane dotąd materiały filmowe przedstawiające płonące wieże World Trade Center. 17-minutowe wideo zostało nakręcone z helikoptera policyjnego krążącego nad południowym Manhattanem i zostało upublicznione przez National Institute of Standards and Technology w odpowiedzi na wniosek złożony w ramach ustawy o swobodnym dostępie do informacji (Freedom of Information Act.)

Subskrybuje zawartość