TVN24: Kaczyński: jeżeli nie ma wiarygodnego liczenia wyników wyborów, nie ma systemu demokratycznego

Polska - 6 godzin 17 minut temu
Te wyniki, które zostały już ogłoszone, są całkowicie niewiarygodne - mówi w tygodniku "Wprost" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS uważa, że w naszym kraju zapanował "nowy ustrój" i chce powtórzenia głosowania.

TVN24: Konsultacje u prezydenta po zarzutach Kaczyńskiego i Millera. Będą zmiany w prawie wyborczym?

Polska - 6 godzin 17 minut temu
O godz. 9 rozpoczęło się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z konstytucjonalistami: obecnym prezesem i byłymi szefami Trybunału Konstytucyjnego. Rozmowa dotyczy opóźnień w podaniu oficjalnych wyników wyborów samorządowych.

TVN24: Pijany 22-latek spowodował wypadek. Rowerzysta nie żyje

Polska - 6 godzin 17 minut temu
Nietrzeźwy 22-latek w nocy potrącił w Kętach k. Oświęcimia (woj. małopolskie) 51-latka na rowerze. Poszkodowany zginął na miejscu. Jak ustaliła policja, 22-latek miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Informację i zdjęcia zamieścił w Kontakcie 24 serwis Fakty_Oswiecim.

TVN24: "Kaczor Donald też nie ma majtek!". Międzynarodowe echo tuszyńskiego sporu o Puchatka

Polska - 6 godzin 17 minut temu
Radni w Tuszynie (woj. łódzkie) spierali się, czy Kubuś Puchatek - miś bez majtek i z nieokreśloną płcią może być patronem placu zabaw. Lokalną dyskusję z Polski dostrzegły zagraniczne media. O tuszyńskich perypetiach Kubusia piszą Washington Post, Newsweek czy Daily Mail. Do tablicy poczuł się też wezwany burmistrz Winnipeg z którego "pochodzi" Puchatek, który przypomniał, że inne postacie rysunkowe też nie mają kompletnej garderoby.

TVN24: "Lewica nie wybaczy Millerowi budowania z Kaczyńskim IV RP". Nałęcz przypomina sprawę Blidy

Polska - 6 godzin 17 minut temu
- Ludzie lewicy mogą wybaczyć Leszkowi Millerowi wszystko, ale nie wspólne budowanie z Jarosławem Kaczyńskim IV RP - powiedział we "Wstajesz i wiesz" prezydencki doradca prof. Tomasz Nałęcz, odnosząc się do spotkania liderów opozycji ws. wyborów samorządowych.

TVN24: Po spotkaniu u prezydenta ws. wyborów. "Unieważnienie głosowania niemożliwe"

Polska - 6 godzin 17 minut temu
Nie możliwości unieważnienia wyborów samorządowych, a skrócenie kadencji samorządów jest niekonstytucyjne - powiedział prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i przewodniczący PKW po spotkaniu u prezydenta ws. wyborów samorządowych. Dodał, że przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi zmian w Kodeksie wyborczym nie będzie.

TVN24: Prof. Łętowska: unieważnienie wyborów samorządowych w całości niemożliwe

Polska - 6 godzin 17 minut temu
- Nie ma czegoś takiego jak unieważnienie wyborów samorządowych w całości - powiedziała w "Faktach po Faktach" prof. Ewa Łętowska. Była sędzia Trybunału Konstytucyjnego tłumaczyła też, że przede wszystkim najpierw wybory muszą się zakończyć, żeby móc zacząć mówić o rozpatrzeniu protestów.

RMF24: Coraz więcej wypadków w kopalniach

Polska - 6 godzin 21 minut temu

Rośnie liczba wypadków w polskich kopalniach. W tym roku zginęło 28 górników. To więcej niż rok temu - alarmuje w specjalnym raporcie Wyższy Urząd Górniczy. Specjaliści apelują do związków zawodowych, żeby zgłaszać im wszelkie nieprawidłowości w tej sprawie.


Wprost.pl: Grosicki: Po operacji tydzień nie mogłem wstać z łóżka

Polska - 6 godzin 41 minut temu
- Przez tydzień po operacji byłem tak osłabiony, że nie byłem w stanie wstać z łóżka. Teraz jest już dobrze, ale czeka mnie długa przerwa. Niedługo zacznę indywidualne treningi kondycyjne, ale do...

Wprost.pl: Sprzeczka u Olejnik. Miller: Ma pani złą passę

Polska - 6 godzin 43 minuty temu
Lider SLD Leszek Miller był gościem Moniki Olejnik w Radiu Zet. Na antenie doszło do sprzeczki między prowadzącą a byłym premierem.

WP.PL: Podrabiali dokumenty, by wyłudzać telefony i tablety. Straty oszacowano na ponad 700 tys. zł

Polska - 6 godzin 45 minut temu
Policja przedstawiła 300 zarzutów o oszustwa małżeństwu 45-latków z Poznania. Oskarżeni spowodowali straty...

RMF24: Kaczyński kontra Kopacz. Która ocena wyborów jest Ci bliższa?

Polska - 6 godzin 47 minut temu

Kaczyński kontra Kopacz. Która ocena wyborów jest Ci bliższa?Wyniki wyborów samorządowych uważamy za nieprawdziwe, nierzetelne, żeby po prostu nie użyć słowa sfałszowane - stwierdził wczoraj prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Kontestowanie wyników wyborów przez liderów opozycji, to próba niszczenia fundamentów demokracji - ripostowała premier Ewa Kopacz. A Tobie, która ocena wyników wyborów samorządowych jest bliższa? Zgadasz się ze słowami Ewy Kopacz czy Jarosława Kaczyńskiego?


Wprost.pl: Gronkiewicz-Waltz: Nadużycie, nie powiedziałam tego w stosunku do dziennikarzy

Polska - 7 godzin 11 sekund temu
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w rozmowie z TOK FM odniosła się do zarzutów, że miała domagać się kary dla dziennikarzy zatrzymanych przez policję w siedzibie PKW.

Wprost.pl: Kowalczyk o swoich początkach: Śnieg robił się zielony

Polska - 7 godzin 9 minut temu
Justyna Kowalczyk w swoim felietonie na łamach "Gazety Wyborczej" opowiedziała o początkach swojej kariery. Polka przyznała, że początek kariery był dla niej bardzo trudny.
Justyna Kowalczyk (fot. MAREK BICZYK/NEWSPIX.PL)

Wprost.pl: Mamy kłopoty z diagnozowaniem weteranów wojennych?

Polska - 7 godzin 12 minut temu
Na zespół stresu pourazowego w Stanach Zjednoczonych cierpi dziesięciokrotnie więcej żołnierzy, biorących udział w wojnie, niż w Polsce. - Albo mamy armię robocopów, albo kłopoty z diagnozowaniem...

RMF24: Podlaskie: Usunięto już wszystkie poważne awarie prądu

Polska - 8 godzin 13 minut temu

 Usunięto już wszystkie poważne awarie prąduEnergetycy w Podlaskiem naprawili już wszystkie poważne uszkodzenia linii energetycznych związane z opadami mokrego, ciężkiego śniegu, które miały miejsce w nocy z piątku na sobotę. Bez prądu jest jeszcze kilkuset odbiorców.


RMF24: Na Podhalu ruszyły armatki śnieżne

Polska - 8 godzin 28 minut temu

Na Podhalu ruszyły armatki śnieżne Na Podhalu ruszyły armatki śnieżne. Niektóre trasy powoli robią się już białe. W nocy jako pierwsze wystartowały armatki śnieżne na zakopiańskiej Harendzie.


WP.PL: Andrzej Biernat: PiS uzna wybory dopiero, jak je wygra

Polska - 9 godzin 15 sekund temu
Jarosław Kaczyński uzna wybory za prawidłowe, rzetelne i prawdziwe wtedy, kiedy je wygra i będzie mógł...
Subskrybuje zawartość