TVN24: Rowerzystka potrąciła dziecko. "Nie miała prawa tam jechać"

Polska - 7 godzin 59 minut temu
Siedmioletnia dziewczynka jest w szpitalu po tym, jak wjechała w nią 64-letnia rowerzystka. Do zdarzenia doszło na chodniku, w centrum Łodzi. Policja apeluje do rowerzystów, żeby bez przyczyny nie wjeżdżali na chodniki.

TVN24: Pożar w skansenie wikingów. Spłonęły dwie chaty

Polska - 7 godzin 59 minut temu
Dwie drewniane chaty spłonęły w pożarze, który wybuchł tuż po północy w średniowiecznym skansenie wikingów w Wolinie (woj. zachodniopomorskie). Zdjęcia dostaliśmy od portalu kamienskie.info.

TVN24: "Czy osoba, która nosi habit ma immunitet nietykalności?"

Polska - 7 godzin 59 minut temu
Wiek siostry Bernadetty nie jest argumentem przemawiającym za zawieszeniem jej kary więzienia. Nie rozumiem też argumentów, że swoje odcierpiała - mówiła we "Wstajesz i wiesz" prof. Monika Płatek z Wydziału Prawa i Administracji UW. - Czy osoba, która nosi habit ma immunitet nietykalności? - pytała. Zakonnica została uznana za winną przemocy psychicznej i fizycznej wobec wychowanków oraz podżegania do aktów pedofilskich w kierowanym przez siebie domu wychowawczym w Zabrzu.

TVN24: Zwłoki kobiety zakopane w ogródku. "Mąż przyznał się do winy. Ciosy zadał młotkiem"

Polska - 7 godzin 59 minut temu
58-letni mieszkaniec miejscowości Mańki koło Olsztynka (woj. warmińsko-mazurskie) przyznał się do morderstwa swojej żony. Miał zadać jej ciosy młotkiem, a następnie ciało zakopać obok domu. Mężczyzna został aresztowany.

TVN24: "Gigant. Noblista bez Nobla"

Polska - 7 godzin 59 minut temu
- To dla mnie bardzo bliska postać, ale przed wszystkim gigant. Nazywam go "Noblistą bez Nobla" - powiedział w TVN24 Bogdan Zdrojewski. Dla ministra śmierć Tadeusza Różewicza to zamknięcie XX wieku wielkiej polskiej literatury.

TVN24: Jan Bujak z BNP Paribas Polska w TVN24 Biznes i Świat: zwiększa się zapotrzebowanie na kredyty

Polska - 7 godzin 59 minut temu
Od początku bieżącego roku wzrosło zapotrzebowanie na kredyty ze strony większych przedsiębiorstw. Nie jest to jeszcze duży boom, ale widzimy zwiększenie popytu i przewidujemy rozwój gospodarczy - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Jan Bujak, pierwszy wiceprezes i dyrektor finansowy banku BNP Paribas Polska.

TVN24: Sąd zdecyduje, czy s. Bernadetta pójdzie do więzienia. Wychowanek ośrodka: nie mówimy tylko o niej, ją akurat chwycili

Polska - 7 godzin 59 minut temu
- Wygłupiałem się i dostawałem wciry. Raz się nawet zbuntowałem i powiedziałem: nie chcę waszego Boga, co to jest za Bóg? - tak wspomina swoje dzieciństwo w placówce u sióstr boromeuszek jeden z wychowanków, z którym rozmawiał reporter "Czarno na białym". Dzieci miały być w ośrodku systematycznie gwałcone, bite i poniżane, a wszystko za przyzwoleniem jego dyrektorki - siostry Bernadetty. Dziś sąd ma zdecydować, czy siostra trafi do więzienia.

WP.PL: Gimnazjaliści o egzaminie z przedmiotów przyrodniczych: było trudniej niż wczoraj

Polska - 8 godzin 21 minut temu
Było trudniej niż wczoraj - tak przynajmniej twierdzą uczniowie Gimnazjum nr 5 w Warszawie, którzy,...

WP.PL: 200 osób ewakuowano. Groźny wyciek we Włocławku

Polska - 8 godzin 27 minut temu
200 osób zostało ewakuowanych po groźnym wycieku amoniaku we Włocławku - informuje RMF...

Wprost.pl: Jak zyskać w oczach wyborców?

Polska - 8 godzin 39 minut temu
„Rzeczpospolita” opublikowała oświadczenia majątkowe niektórych polskich europosłów. Część z nich stosuje różne sposoby, aby maksymalnie zubożyć wielkość swoich dochodów. Jednym z nich jest europoseł...

RMF24: Wyciek amoniaku we Włocławku. 200 osób ewakuowanych

Polska - 8 godzin 46 minut temu

Wyciek amoniaku we Włocławku. 200 osób ewakuowanych200 osób zostało ewakuowanych po groźnym wycieku amoniaku we Włocławku. W chłodni przy ulicy Wysokiej doszło do uszkodzenia zaworu w pomieszczeniu maszynowni. Na miejscu pracują strażacy.


RMF24: Jan Karski w Google Doodle

Polska - 8 godzin 49 minut temu

Jan Karski w Google DoodleDziś mija setna rocznica urodzenia Jana Karskiego, legendarnego kuriera Państwa Podziemnego, świadka Holokaustu. Z tej okazji Google przygotowało okolicznościowe Doodle.


Wprost.pl: Ryszard Kalisz: Rządowy spot powinien być 15 razy tańszy

Polska - 8 godzin 57 minut temu
- Rządowy spot dotyczący 10-lecia Polski w UE powinien kosztować 15 razy mniej - stwierdził Ryszard Kalisz.

Wprost.pl: Ile zarobili europosłowie związani z PO?

Polska - 9 godzin 7 minut temu
Wybory do Parlamentu Europejskiego zbliżają się wielkimi krokami. Eurodeputowani mogą liczyć w Brukseli na zarobki rzędu 8 tys. euro miesięcznie, jednak to nie wszystkie pobory, ponieważ opracowali...

TokFM: Publicyści bronią papieskiej uchwały: "Nie trzeba było wpuszczać JPII do Sejmu", "Był przywódcą politycznym"

Polska - 9 godzin 9 minut temu
- Uchwały o świętości najmniej potrzebne są świętym. One są...

Wprost.pl: Testy gimnazjalne - dziś część przyrodnicza!

Polska - 9 godzin 17 minut temu
Dziś drugi dzień potyczek gimnazjalnych - test decydujący o późniejszym wyborze liceum dotyczy dziś przedmiotów przyrodniczych. Później do rozwiązania będzie część matematyczna.

WP.PL: Prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął wizytę w Łodzi

Polska - 9 godzin 25 minut temu
Od złożenia wieńca przed pomnikiem Polaków Ratujących Żydów oraz kwiatów przed obeliskiem upamiętniającym organizację podziemną "Żegotę" w Parku Ocalałych prezydent Bronisław Komorowski rozpoczął w...

Wprost.pl: Tadeusz Różewicz nie żyje

Polska - 9 godzin 26 minut temu
Dziś rano we Wrocławiu zmarł Tadeusz Różewicz, jeden z najwybitniejszych współczesnych poetów. W tym roku obchodziłby 93. urodziny.

WP.PL: "Die Welt": Niemcy mają wobec Polaków dług wdzięczności

Polska - 9 godzin 29 minut temu
W obliczu kryzysu na Ukrainie, Niemcy powinny wykazać większą solidarność z Polską - ocenia niemiecki dziennik "Die Welt". Gazeta przypomina, że Niemcy mają wobec Polaków dług wdzięczności.

WP.PL: Paweł Graś: Tomczykiewicz rozważa pozew przeciwko Korwin-Milkkemu za "gwałt na kelnerce"

Polska - 9 godzin 31 minut temu
- To jest kompletna bzdura i brednia. Wydaje się, że Januszowi Korwin-Mikkemu chodzi o to, aby...
Subskrybuje zawartość