TVN24: Koniec "martwych" kont. Łatwiejszy dostęp do rachunków zmarłych

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
Ułatwienie spadkobiercom dostępu do rachunków bankowych osób zmarłych - to cel nowelizacji Prawa bankowego, ustawy o SKOK i ustawy o ewidencji ludności, do której kilkanaście poprawek wniósł w czwartek Senat.

TVN24: Ogłoszono przetargi na budowę pięciu obwodnic

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
Przetargi na budowę pięciu obwodnic, w tym Trasy Kaszubskiej między Lęborkiem a Gdynią (droga ekspresowa S6) oraz wiaduktu w Legionowie ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - poinformował rzecznik prasowy GDDKiA w komunikacie.

TVN24: OC i AC będą droższe. Zapłacimy więcej "o 20-30 proc."

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
Komisja Nadzoru Finansowego zaapelowała do ubezpieczycieli, aby podnieśli stawki OC i AC. Czy to oznacza, że kierowcy zapłacą więcej? - Ceny zrosną o 20-30 proc. - uważa ekspert rynku ubezpieczeniowego.

TVN24: Cimoszewicz: po wygranej PiS powinien rządzić nawet w mniejszości

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
Jeśli PiS wygra wybory, powinien mieć szansę na stworzenie rządu, nawet jeśli miałby to być rząd mniejszościowy - ocenił w "Faktach po Faktach" były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Jego zdaniem - z uwagi na szacunek dla woli wyborców - byłoby to lepsze rozwiązanie, niż stworzenie przez pozostałe ugrupowania koalicji przeciwnej partii Jarosława Kaczyńskiego.

TVN24: Nie wywiesił plakatów, nie dzwonił, mógł mieć romans. Policjant podejrzany o zabójstwo żony

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
Anna G. z Sosnowca zaginęła trzy lata temu. W środę prokuratura ogłosiła przełom w śledztwie. Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali jej męża, pracownika Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Motywem zbrodni mógł być romans, w którym policjantowi przeszkadzała żona. To dlatego miał z detalami zaplanować morderstwo i ukrycie zwłok - ustalił reporter "UWAGI!" TVN.

TVN24: Petru szkodzi PO? "My nie urywamy Platformie"

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
- Głos rozsądku i pragmatyzmu to poparcie tej partii, która ma realne szanse pokonać PiS - powiedział Michał Kamiński w programie "Kropka nad i" uzasadniając twierdzenie, że głosy na Nowoczesną zwiększają szanse PiS. - My mobilizujemy tych, którzy i tak już nie są w stanie zagłosować na PO - odpowiadał mu szef Nowoczesnej Ryszard Petru, który twierdził, że jego ugrupowanie nie zabiera głosów Platformie.

TVN24: "Chodziło się na każde zawołanie". Sprzątaczki o pracy w związkowej "Perle"

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
- Stwierdziliśmy szereg uchybień i niestety, było tam łamane prawo pracy - mówi o warunkach panujących w hotelu "Perła" Jolanta Zedlewska, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku. Zarzuty nadużyć i łamania prawa pracy brzmią tym poważniej, że "Perła" to hotel związkowy. Reporterowi "Czarno na białym" udało się dotrzeć do sprzątaczek, które opowiedziały o tym, jak pracowało się w hotelu.

RMF24: Śledztwo ws. posła Zbonikowskiego umorzone

Polska - czw., 10/01/2015 - 16:39

Śledztwo ws. posła Zbonikowskiego umorzoneProkuratura Rejonowa w Chełmnie umorzyła śledztwo dotyczące posła Łukasza Zbonikowskiego, który siłą miał zabrać swojej żonie telefon. Ustalono, że czyn nie nosi znamion rozboju, który jest ścigany z urzędu.


Wprost.pl: Cimoszewicz: PiS po wygranej powinien sformować rząd. Nawet mniejszościowy

Polska - czw., 10/01/2015 - 16:23

Włodzimierz Cimoszewicz (fot. Wprost)

Jeśli PiS wygra wybory, powinien mieć szansę na stworzenie rządu, nawet jeśli miałby to być rząd mniejszościowy - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 były premier Włodzimierz Cimoszewicz.

RMF24: Komorowski: Polityka to nie tylko salony. To także praktyka, również kuchenna

Polska - czw., 10/01/2015 - 16:10

 Polityka to nie tylko salony. To także praktyka, również kuchennaByły prezydent Bronisław Komorowski pokieruje Centrum Praktyki Politycznej w Collegium Civitas. "Będę się starał pokazać politykę od kuchni" – zapowiedział na inauguracji roku akademickiego na tej uczelni. „Polityka to nie tylko salony, to nie tylko teoria; to także praktyka, również ta praktyka kuchenna, o której czasami można opowiedzieć najwięcej ciekawych rzeczy. Liczę, że w tej kuchni może być ciekawie i pożytecznie" – dodał.


RMF24: Urzędowa batalia o czekoladki z alkoholem

Polska - czw., 10/01/2015 - 15:44

Urzędowa batalia o czekoladki z alkoholemDyrektor Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka postanowił zająć się czekoladkami z alkoholem w składzie – pisze „Rzeczpospolita”. „Pół kilograma czekoladek z alkoholem to tyle co kufel piwa. Pewnie nikt tyle nie zje. Jednak nawet niewielka ilość alkoholu jest groźna dla osób zażywających leki” – tłumaczy urzędnik.


RMF24: Pieszy z pierwszeństwem przed pojazdem? Senat zagłosował na "nie"

Polska - czw., 10/01/2015 - 14:40

Pieszy z pierwszeństwem przed pojazdem? Senat zagłosował na "nie"Senat jednym głosem zaakceptował wniosek o odrzucenie noweli Prawa o ruchu drogowym, zakładającej, że pieszy - zarówno na przejściu dla pieszych, jak i przed nim - będzie miał pierwszeństwo przed pojazdem. Za wnioskiem zgłoszonym przez senatora Aleksandra Pocieja z PO zagłosowało 38 senatorów - głównie z PiS, ale także z PO. 37 senatorów było przeciw wnioskowi, zaś dwóch wstrzymało się od głosu. Teraz Sejm, by nowela weszła jednak w życie, musi odrzucić stanowisko Senatu bezwzględną większością głosów.


Wprost.pl: Mucha: Duda pojechał po instrukcje do Kaczyńskiego

Polska - czw., 10/01/2015 - 14:38

Joanna Mucha (DAMIAN BURZYKOWSKI / NEWSPIX.PL)

– Mamy prezydenta, który wyjeżdża na audiencje do Jarosława Kaczyńskiego – powiedziała w „Po przecinku” w TVP Info Joanna Mucha, rzeczniczka sztabu wyborczego PO.

RMF24: Kaczyński: Ciężki worek kamieni w postaci tej władzy musi zostać odrzucony

Polska - czw., 10/01/2015 - 14:36

 Ciężki worek kamieni w postaci tej władzy musi zostać odrzucony„Możemy Polskę naprawdę zmienić. Możemy nasz potencjał nagromadzony w ciągu dziesięcioleci (...) wykorzystać dla szybkiego, momentami nawet wybuchowego rozwoju” – stwierdził prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. „Ten ciężki worek kamieni, który mamy na plecach w postaci tej władzy, musi zostać odrzucony. Zawsze rozwój (...) jest czymś, co można porównać do marszu pod górę, to zawsze jest trudne. Ale inaczej się maszeruje, jeżeli niczego się na plecach nie ma, a nawet ma się pewne wsparcie, a inaczej się maszeruje, jak się ma ten...


Wprost.pl: Borusewicz: Putin gra w Syrii o koncesję na Ukrainę

Polska - czw., 10/01/2015 - 14:22

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz (fot. Wprost)

Putin zdecydował się na naloty w Syrii także dlatego, aby pokazać, że jest graczem na poziomie światowym oraz by uzyskać dodatkowy element wpływu na Stany Zjednoczone – powiedział w InfoRozmowie w TVP Info marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Wprost.pl: Korwin-Mikke o koalicji: Nam obojętne, wszyscy to banda złodziei

Polska - czw., 10/01/2015 - 14:13

Janusz Korwin-Mikke (fot.Michal Chwieduk/newpisx.pl)

Politycy partii KORWiN - jej przewodniczący Janusz Korwin-Mikke oraz poseł Przemysław Wipler podczas konferencji prasowej w Sejmie odpowiedzieli na pytanie dotyczące ewentualnej powyborczej koalicji. Nie wykluczyli współpracy z żadną partią, ale postawili warunki.

Wprost.pl: Kopacz na inauguracji roku na UW: Pokazujecie, że Polska jest tolerancyjna

Polska - czw., 10/01/2015 - 14:00

Ewa Kopacz (fot. M. Śmiarowski/KPRM/premier.gov.pl)

To uczelnia, gdzie studiuje najwięcej obcokrajowców w Polsce. To wy pielęgnujecie ten dobry obraz Polski za granicą. Pokazujecie, że Polska jest piękna, nowoczesna, otwarta i tolerancyjna – premier Ewa Kopacz zwróciła się do studentów i profesorów Uniwersytetu Warszawskiego.

WP.PL: PSL nie wejdzie do Sejmu? Najnowszy sondaż

Polska - czw., 10/01/2015 - 13:48
Prawo i Sprawiedliwość wciąż wyprzedza Platformę Obywatelską, trzecia jest Zjednoczona Lewica,...

RMF24: 2 miesiące więzienia za rzucenie tortem w sędzię. "Na Białoruś!"

Polska - czw., 10/01/2015 - 13:47

2 miesiące więzienia za rzucenie tortem w sędzię. "Na Białoruś!"Karę 2 miesięcy więzienia wymierzył Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli Zygmuntowi Miernikowi, który w czerwcu 2013 roku rzucił tortem w warszawską sędzię decydującą ws. zawieszenia procesu Czesława Kiszczaka. Ogłoszeniu wyroku towarzyszyły głośne protesty oskarżonego i zgromadzonych na sali osób skupionych wokół Adama Słomki, wykrzykujących "Na Białoruś!" oraz obelgi pod adresem sędzi prowadzącej proces.


RMF24: Ksiądz w areszcie. Jest podejrzany o gwałty na nieletniej

Polska - czw., 10/01/2015 - 13:45

Ksiądz w areszcie. Jest podejrzany o gwałty na nieletniejNa trzy miesiące aresztował sąd 45-letniego księdza z diecezji kieleckiej, podejrzanego m.in. o gwałty na nieletniej - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz. Duchowny Adam W. usłyszał łącznie trzy zarzuty.


Subskrybuje zawartość