TVN24: Osobowy peugeot w płomieniach. Dwa inne auta uszkodzone

Polska - 2 godziny 2 minuty temu
Spłonął osobowy peugeot zaparkowany przy ul. Krasnobrodzkiej w Warszawie. Lekko uszkodzone zostały dwa auta znajdujące się obok. Film zamieścił w serwisie Kontaktu 24 @Marcin.

TVN24: Minister pracy nie zdecydował się na OFE. A szef ZUS? "Odmawiam odpowiedzi"

Polska - 2 godziny 2 minuty temu
Czy jako członek rządu minister pracy musiał wybrać ZUS? - Ja chciałem wybrać. Nasze pokolenie ma pierwszy raz wybór - podkreślił we "Wstajesz i Wiesz" w TVN24 Władysław Kosiniak-Kamysz. Swojej decyzji nie chce ujawniać szef ZUS Zbigniew Derdziuk.

TVN24: Tusk do Brukseli, Siemoniak na premiera? Kosiniak-Kamysz: polityk bardzo rokujący

Polska - 2 godziny 2 minuty temu
- Dla mnie politykiem, który jest bardzo rokujący na przyszłość, jest minister Tomasz Siemoniak - tak Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiedział na pytanie, kto ewentualnie mógłby zastąpić Donalda Tuska na fotelu premiera, gdyby szef rządu jednak wybrał się do Brukseli. Minister pracy i polityki społecznej zastrzega jednak, że "ławka w Platformie" jest długa. W kolejce na funkcję szefa rządu zdaniem polityka PSL ustawiłby się jeszcze Radosław Sikorski, Ewa Kopacz i Elżbieta Bieńkowska.

TVN24: Wałęsa: trzeba opracować zestaw problemów, które, jeśli trącą Putina, to się nawróci

Polska - 2 godziny 2 minuty temu
- Grupa przy Unii Europejskiej czy ONZ powinna opracować plan działań wobec Rosji. Zestaw problemów, które, jeśli trącą Putina, to musi się nawrócić - mówił Lech Wałęsa w programie "Wstajesz i wiesz".

TVN24: Podpalali mieszkania czeczeńskich uchodźców? 14 osób z zarzutami

Polska - 2 godziny 2 minuty temu
14 osób podejrzanych m.in. o handel ludźmi oraz czerpanie korzyści z nierządu zatrzymano w Białymstoku i okolicach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że grupa ma związek z podpaleniami mieszkań czeczeńskich uchodźców, do których doszło w zeszłym roku w Białymstoku.

TVN24: Strasburg: Polska naruszyła zakaz tortur. Odszkodowanie dla więźniów CIA

Polska - 2 godziny 2 minuty temu
Polska naruszyła Europejską Konwencję Praw Człowieka, pozwalając CIA więzić na swoim terytorium dwóch domniemanych terrorystów - orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości w Strasburgu. Stwierdzono również, że Polska nie dość skutecznie prowadziła śledztwo w tej sprawie i nie zapobiegła torturom oraz "nieludzkiemu traktowaniu" więźniów.

TVN24: Kwaśniewski i Miller nie komentują wyroku. Wcześniej zapewniali, że w Polsce nie było więzień CIA

Polska - 2 godziny 2 minuty temu
- Nie było żadnych więzień CIA w Polsce - zapewniał na początku roku Aleksander Kwaśniewski, komentując doniesienia o bazie w Kiejkutach. Dziś decyzji Trybunału ze Strasburga komentować nie chce. - Szanuję wyroki niezawisłych sądów - ucina. Wypowiadać nie chcę się także Leszek Miller, który był wówczas premierem.

Wprost.pl: "Gdyby była wojna, a rządziłby Kaczyński, likwidatorzy WSI powinni stanąć przed plutonem egzekucyjnym"

Polska - 2 godziny 11 minut temu
Rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek w rozmowie z Radiową Trójką skomentował wniosek o powołanie komisji śledczej ds. zbadania procesu likwidacji WSI.

RMF24: Wyrok Trybunału w Strasburgu jest "wstydliwy dla Polski"

Polska - 2 godziny 29 minut temu

Wyrok Trybunału w Strasburgu jest "wstydliwy dla Polski"Szanuję wyroki niezawisłych sądów, ale ich nie komentuję - tak były prezydent Aleksander Kwaśniewski odniósł się do wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu ws. domniemanych więzień CIA w naszym kraju.


Wprost.pl: Każdy rodzic powinien przejść fachowy kurs pierwszej pomocy dziecku

Polska - 2 godziny 35 minut temu
W przypadku ratowania ludzkiego życia liczą się sekundy, ale najczęściej strach i brak umiejętności udzielania pierwszej pomocy opóźniają reakcje. Kiedy dziecko traci przytomność, nie ma czasu na to,...

WP.PL: Kąpielisko nad Rusałką ma być nawet dwa razy większe

Polska - 2 godziny 54 minuty temu
Jest już nowy plac zabaw, a to nie koniec inwestycji, które chce zrealizować nad Rusałką fundacja Familijny...

Wprost.pl: Pobili go w trakcie pielgrzymki. Walczy o życie

Polska - 2 godziny 54 minuty temu
21-letni chłopak, który uczestniczył w pielgrzymce do Sanktuarium w Sianowie, został brutalnie pobity przez czterech sprawców. Teraz walczy o życie w szpitalu w Gdyni. Jest już po operacji, obecnie...

Wprost.pl: Afera podsłuchowa zdominowała media. "Wprost" zdecydowanym liderem cytowań

Polska - 2 godziny 55 minut temu
Ujawnienie podsłuchanych rozmów członków administracji państwa dało „Wprostowi” zdecydowane pierwsze miejsce wśród najczęściej cytowanych mediów w czerwcu. Tygodnik był cytowany prawie pięciokrotnie...

WP.PL: Grzywna do 500 zł za przeskoczenie bramki w metrze

Polska - 3 godziny 3 minuty temu
Od 1 sierpnia przeskakiwanie przez bramki w metrze i granie na instrumencie w tramwaju...

RMF24: Poszukiwania golasa, który biegał po Tatrach

Polska - 3 godziny 3 minuty temu

Poszukiwania golasa, który biegał po TatrachPrzed strażą Tatrzańskiego Parku Narodowego coraz większe wakacyjne wyzwania. Jak informuje Maciej Pałahicki, po Tatrach goniono golasa. Mężczyzna opalał się nago tuż przy ruchliwym szlaku w Dolinie Jaworzynki.


Wprost.pl: ZUS czy OFE? Minister już wybrał, a prezes Zakładu...

Polska - 3 godziny 5 minut temu
Do 31 lipca bieżącego roku Polacy mają czas na wybór między ZUS a OFE. Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zdecydował o przynależności do ZUS, natomiast szef Zakładu...

RMF24: Trybunał w Strasburgu: Polska naruszyła zakaz tortur. Ma zapłacić 100 tys. euro

Polska - 3 godziny 12 minut temu

 Polska naruszyła zakaz tortur. Ma zapłacić 100 tys. euroTrybunał w Strasburgu częściowo uwzględnił skargi na Polskę ws. domniemanych więzień CIA w naszym kraju. Stwierdził, że polskie śledztwo ws. więzień CIA było przewlekłe i nieefektywne oraz że Polska naruszyła zakaz tortur i nieludzkiego traktowania ws. więzień CIA. Skarb Państwa ma wobec tego zapłacić 100 tys. euro al-Nashiriemu i 130 tys. euro Abu Zubajdzie.


WP.PL: Wyrok Trybunału Praw Człowieka ws. więzień CIA w Polsce

Polska - 3 godziny 16 minut temu
Polska naruszyła m.in. zakaz tortur i nieludzkiego traktowania skarżących ws. więzień...

RMF24: Podpalali mieszkania uchodźców. Gang rozbity

Polska - 3 godziny 21 minut temu

Podpalali mieszkania uchodźców. Gang rozbityFunkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego oraz policji zatrzymali 14 osób podejrzanych m.in. o podpalenia mieszkań czeczeńskich uchodźców w Białymstoku. Zorganizowana grupa przestępcza miała zajmować się również handlem ludźmi i czerpaniem korzyści z nierządu.


WP.PL: Połowa mostu Łazienkowskiego zostanie zamknięta na miesiąc

Polska - 3 godziny 42 minuty temu
W związku z remontem, w nocy z piątku na sobotę, zostanie zamknięta połowa mostu...
Subskrybuje zawartość