TVN24: Jest zgoda w Kompanii Węglowej: 200 górników nie straci pracy

Polska - 7 godzin 39 minut temu
Pracownicy Konsorcjum Ochrony Kopalń - spółki zajmującej się ochroną zakładów Kompanii Węglowej (KW) – dostali gwarancje zatrudnienia do końca 2017 roku. To najważniejszy zapis porozumienia pomiędzy związkowcami a zarządem Kompanii.

TVN24: Czołowe zderzenie opla z ciężarówką. Kierowca w szpitalu

Polska - 7 godzin 39 minut temu
Do niebezpiecznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Szczury (woj. wielkopolskie). Osobówka zderzyła się z samochodem ciężarowym. Informacje i film otrzymaliśmy na Kontakt 24.

TVN24: Wycofali kamerę, bo nie pokazała górników. Lepiej sprawdzi się mikrofon z głośnikiem?

Polska - 7 godzin 39 minut temu
Wiertnica drążąca otwór z powierzchni dotarła do miejsca, gdzie mogą być poszukiwani górnicy. Udało się opuścić kamerę, ale nie było widać tych, którzy zaginęli 18 kwietnia po wstrząsie w kopalni Wujek. Wypróbowany zostanie więc system głosowy.

TVN24: Trotyl, pociski artyleryjskie, granaty trzymał na posesji. Areszt i zarzuty

Polska - 7 godzin 39 minut temu
27-latek z Kozienic, który zgromadził m.in. 200 kg trotylu, 10 pocisków artyleryjskich, 30 granatów, trafił do aresztu. Mężczyzna wcześniej groził myśliwym i wysadził w powietrze dwie ambony myśliwskie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

TVN24: Najpierw marsjański łazik, teraz pneumobil. Studenci z Politechniki Białostockiej nie próżnują

Polska - 7 godzin 39 minut temu
Skonstruowany przez studentów Politechniki Białostockiej pneumobil napędzany sprężonym powietrzem jedzie na VIII Międzynarodowe Zawody Aventics Pneumobil, które w dniach 8-9 maja odbędą się w mieście Eger na Węgrzech. Studenci zaprezentowali we wtorek swój pojazd.

TVN24: Kierowca zasnął za "kółkiem". Trzy osoby w szpitalu

Polska - 7 godzin 39 minut temu
Trzy osoby trafiły do szpitala w wyniku zderzenia czterech samochodów w Chełmku (woj. małopolskie). Informację oraz zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

TVN24: "Nie mam broni, ale mam szybkie nogi"

Polska - 7 godzin 39 minut temu
- Wierzę, że to jedyna negatywna rzecz, która pojawi się wokół mojej osoby - tak Borys Budka skomentował przejęzyczenie Ewy Kopacz, która nazwała go Borysławem. W "Faktach po Faktach" nowy minister sprawiedliwości zdradził, że nie ma broni, ale "ma szybkie nogi w razie czego". Jego poprzednik Cezary Grabarczyk zapłacił stanowiskiem za niejasności związane właśnie z uzyskiwaniem pozwolenia na broń.

RMF24: Matura z matematyki: Oto arkusze i odpowiedzi dla uczniów technikum!

Polska - 8 godzin 14 minut temu

 Oto arkusze i odpowiedzi dla uczniów technikum!Maturzyści po raz drugi usiedli dziś do arkuszy egzaminacyjnych - zmierzyli się z matematyką. Z jakim skutkiem? Prezentujemy arkusze zadań dla techników wraz z propozycjami odpowiedzi, przygotowanymi przez ekspertów portalu Interia.pl.


Wprost.pl: Komorowski: Straż Graniczna może wzmocnić armię w sytuacji kryzysu

Polska - 8 godzin 26 minut temu
- Straż Graniczna przeszła ogromne zmiany, pełną profesjonalizację i jest dzisiaj elementem chroniącym nie tylko polską granicę, ale również granice UE – powiedział Bronisław Komorowski w trakcie...

WP.PL: Śmiertelnie potrąciła nastolatkę. Usłyszała zarzuty

Polska - 8 godzin 29 minut temu
Zarzut spowodowania w stanie nietrzeźwości wypadku drogowego, w którym zginęła kilkunastoletnia dziewczyna,...

WP.PL: Światowa Organizacja Zdrowia: codziennie 500 dzieci ginie w wypadkach drogowych na świecie

Polska - 8 godzin 34 minuty temu
Każdego dnia w wypadkach drogowych umiera na świecie około 500 dzieci - alarmuje...

Wprost.pl: Śląski ZPN po awanturze na boisku w Knurowie "analizuje sytuację"

Polska - 8 godzin 39 minut temu
Śląski Związek Piłki Nożnej analizuje sobotnie zdarzenia z Knurowa. Po przerwaniu przez sędziego meczu pomiędzy miejscową Concordią a Ruchem Radzionków doszło do burdy z udziałem kibiców....

Wprost.pl: Niesiołowski o Dudzie: Z jego szpary oralnej wypływają pokłady chamstwa

Polska - 9 godzin 2 minuty temu
Stefan Niesiołowski z Platformy Obywatelskiej skomentował najnowszy spot wyborczy kandydata PiS na prezydenta Andrzeja Dudy. - Z jego szpary oralnej wypływają pokłady chamstwa - stwierdził polityk PO...

RMF24: Szukają tego mężczyzny. Widziałeś go?

Polska - 9 godzin 9 minut temu

Szukają tego mężczyzny. Widziałeś go?Stołeczna policja szuka 31-letniego Przemysława Murackiego. Mężczyzna od 5 lat poszukiwany jest Europejskim Nakazem Aresztowania, a od 2006 roku listem gończym. Podejrzany jest o wyłudzenie poświadczenia nieprawdy przy rejestracji samochodu.


Wprost.pl: „Gdyby nie radzieckie wojska nie byłoby Polski”

Polska - 9 godzin 28 minut temu
Deputowany Komunistycznej Partii Rosji, Leonid Kałasznikow, stwierdził, że Polska jest niewdzięczna, ponieważ w jego opinii to radzieckie czołgi przyniosły naszej stronie wolność. Odniósł się w ten...

RMF24: Wybory prezydenckie. "Solidarność" poparła Andrzeja Dudę

Polska - 9 godzin 31 minut temu

Wybory prezydenckie. "Solidarność" poparła Andrzeja DudęKomisja Krajowa NSZZ "Solidarność" poparła kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta, Andrzeja Dudę. Wystosowała też osobny apel do członków i sympatyków "S", członków ich rodzin i "wszystkich, którym bliska jest idea społeczeństwa obywatelskiego", o poparcie Dudy.


Subskrybuje zawartość