TVN24: Pełny tekst expose Ewy Kopacz

Polska - 6 godzin 47 sekund temu
"Panie Prezydencie, Panie Marszałku, Panie Marszałku Senatu, Szanowne Panie Posłanki, Panowie Posłowie, Szanowni Państwo. Stoję dziś przed Państwem jako nowy premier Rzeczpospolitej Polskiej - to dla mnie zaszczyt i wyróżnienie. Chciałabym dziś w Państwa obecności złożyć solenne zobowiązanie do wiernej służby Polsce i Polakom, przedstawić program mojego rządu" - tak Ewa Kopacz rozpoczęła swoje expose w środę w Sejmie. Publikujemy cały tekst tego wystąpienia.

TVN24: Rząd Ewy Kopacz z wotum zaufania. "Za" głosował też Twój Ruch

Polska - 6 godzin 47 sekund temu
Sejm udzielił Ewie Kopacz i jej gabinetowi wotum zaufania. Nową premier i jej ministrów poparło 259 posłów, 183 było przeciw, a 7 wstrzymało się od głosu. Większość bezwzględna wynosiła 225 osób.

TVN24: Pojednanie Kaczyński-Tusk? "To tylko prowokacja"

Polska - 6 godzin 47 sekund temu
To była zręczna postawa wobec prowokacji - tak były europoseł Jacek Kurski ocenił w "Kropce nad i" pojednanie Kaczyński-Tusk. Po tym, jak nowa premier apelowała w środę do prezesa PiS, by "zdjąć z Polski klątwę nienawiści", Kaczyński podał rękę Donaldowi Tuskowi. Byli spin doktorzy Prawa i Sprawiedliwości oceniali na antenie TVN24 przyczyny takiej reakcji.

TVN24: Pożar stodoły i budynku gospodarczego. Trzy osoby poszkodowane

Polska - 6 godzin 47 sekund temu
Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku pożaru, jaki wybuchł w miejscowości Szymonków niedaleko Kluczborka (woj. opolskie). Spłonęła stodoła, palił się również budynek gospodarczy bezpośrednio sąsiadujący z budynkiem mieszkalnym. Pierwszą informację o pożarze dostaliśmy na Kontakt 24.

TVN24: Zderzenie aut na dk 46. "Cztery osoby w szpitalu"

Polska - 6 godzin 47 sekund temu
Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 46 w miejscowości Otmuchów (woj. opolskie). W wyniku zderzenia cztery osoby trafiły do szpitala, a droga jest zablokowana. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

TVN24: Lech Wałęsa: expose Kopacz? Czwórka z minusem

Polska - 6 godzin 47 sekund temu
"Czwórka z minusem" – taką ocenę wystawił premier Ewie Kopacz za expose Lech Wałęsa w programie "Świat" na antenie TVN24 Biznes i Świat. - Z doświadczenia wiemy, że nawet dobre obiecanki prawie nigdy nie są realizowane - zastrzegł były prezydent.

TVN24: Niemiecka policja: coraz więcej polskich grup przestępczych

Polska - 6 godzin 47 sekund temu
Liczba kierowanych przez Polaków organizacji przestępczych działających na terenie Niemiec znajduje się na poziomie najwyższym od pięciu lat – wynika z najnowszego sprawozdania Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA przedstawionego w środę w Berlinie.

RMF24: Wybory samorządowe: Łukasz Tyszler chce rządzić Szczecinem. "Miasto musi stać się atrakcyjne"

Polska - 6 godzin 30 minut temu

 Łukasz Tyszler chce rządzić Szczecinem. "Miasto musi stać się atrakcyjne""Szczecin musi stać się atrakcyjny dla inwestorów i spełniać oczekiwania mieszkańców" - zadeklarował popierany przez Platformę Obywatelską kandydat na prezydenta miasta Łukasz Tyszler. Zapewnił też, że "ma receptę na Szczecin".


RMF24: Nie żyją dwie osoby. Pożar w centrum miasta

Polska - 6 godzin 45 minut temu

Nie żyją dwie osoby. Pożar w centrum miasta Dwie osoby zginęły w pożarze w Zawierciu w województwie śląskim. W ogniu stanęło mieszkanie znajdujące się na parterze kamienicy w centrum miasta.


RMF24: Wybory samorządowe: Ojciec wicepremier kandydatem PSL na prezydenta Wrocławia

Polska - 6 godzin 50 minut temu

 Ojciec wicepremier kandydatem PSL na prezydenta WrocławiaEmil Antoniszyn, nauczyciel akademicki i bankowiec, jest kandydatem dolnośląskiego PSL na prezydenta Wrocławia. Prywatnie to ojciec wiceminister gospodarki Ilony Antoniszyn-Klik, która w wyborach samorządowych powalczy o mandat radnej wojewódzkiej.


WP.PL: Michał Kamiński: Jarosław Kaczyński stchórzył przed Ewą Kopacz

Polska - 6 godzin 53 minuty temu
- Jarosław Kaczyński stchórzył przed Ewą Kopacz. Może krytykować ten rząd, to prawo opozycji, ale powinien...

RMF24: 560 mln zł na orliki dla emerytów. Na leki brak pieniędzy

Polska - 7 godzin 10 minut temu

560 mln zł na orliki dla emerytów. Na leki brak pieniędzyProjekt dotyczący darmowych leków dla najuboższych emerytów, który miał kosztować 200 mln zł, został odrzucony. Okazuje się jednak, że pieniądze na seniorów są, tyle że nie na leki, a na boiska. Jak donosi "Fakt" rząd ma przeznaczyć na ten cel 560 mln zł.


RMF24: Wybory samorządowe: Krzysztof Makowski kandydatem na prezydenta "świeckiej Łodzi"

Polska - 7 godzin 26 minut temu

 Krzysztof Makowski kandydatem na prezydenta "świeckiej Łodzi"Łódzki Twój Ruch idzie do wyborów samorządowych pod hasłem "Świecka Łódź". "Jesteśmy po lewej stronie sceny politycznej i nie ruszamy się z tego miejsca" - podkreślał lider tej formacji w regionie i kandydat na prezydenta Łodzi Krzysztof Makowski.


WP.PL: Ewa Kopacz: to był ciężki dzień, ale finał jest dobry

Polska - 7 godzin 50 minut temu
To był ciężki dzień, ale finał jest dobry - powiedziała premier Ewa Kopacz po tym jak jej rząd uzyskał...

WP.PL: 4-letnia dziewczynka i jej matka potrącone przez auto dostawcze pod Giżyckiem

Polska - 7 godzin 51 minut temu
4-letnia dziewczynka i jej matka zostały potrącone przez auto dostawcze na...

Wprost.pl: Bugaj o expose Kopacz: Niektóre rzeczy były duperelne

Polska - 8 godzin 2 minuty temu
Prof. Ryszard Bugaj oceniał w TVN24 expose nowej premier Ewy Kopacz. -Myślałem, że Ewa Kopacz podejmie w expose kilka nabrzmiałych problemów. Jednak niektóre rzeczy były duperelne - stwierdził.

Wprost.pl: Posłanka przypomina o Smoleńsku. Miller broni Kopacz, ale krytykuje expose: To nie expose, to testament

Polska - 8 godzin 23 minuty temu
- W Smoleńsku reprezentowała pani rząd i Sejm. Okazało się, że nie tylko nie wypełniła pani swoich zadań, ale po prostu kłamała - powiedziała Anna Zalewska z PiS po expose Ewy Kopacz.

Wprost.pl: Angela Merkel spotka się z Kopacz

Polska - 8 godzin 40 minut temu
Nowa premier już planuje kolejne wizyty zagraniczne. Kopacz chce m.in. do Berlina, aby spotkać się z kanclerz Angelą Merkel.

Wprost.pl: Kopacz jedzie do Brukseli

Polska - 8 godzin 45 minut temu
Premier Ewa Kopacz uda się w poniedziałek, 6 października, do Brukseli.
Ewa Kopacz (fot. Wprost)

WP.PL: Aleksandra Jakubowska: Kaczyński wybrnął wspaniale, chyba że to była ustawka

Polska - 9 godzin 47 minut temu
Zastanawiam się na ile pomysł z wyciągnięciem ręki przez Jarosława Kaczyńskiego do Donalda Tuska...
Subskrybuje zawartość