TVN24: "Domy, którymi rządzą kobiety, wychodzą na tym dobrze". Kopacz desygnowana na premiera

Polska - 6 godzin 12 minut temu
Prezydent Bronisław Komorowski powierzył Ewie Kopacz misję tworzenia rządu. Ogłoszono to na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu obojga polityków, do jakiego doszło w południe. Gabinet ma zostać powołany 22 września przed wylotem prezydenta na sesję Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.

TVN24: NBP: Deficyt w obrotach bieżących wyniósł w lipcu 173 mln euro

Polska - 6 godzin 12 minut temu
Deficyt w obrotach bieżących w lipcu wyniósł 173 mln euro wobec 391 mln euro deficytu w czerwcu i wobec 463,8 mln euro deficytu oczekiwanego przez ekonomistów - podał w poniedziałek NBP.

TVN24: Wjechał w pojazd drogowców. Interweniował śmigłowiec

Polska - 6 godzin 12 minut temu
Wypadek z udziałem samochodu osobowego i pojazdu technicznego służby drogowej na drodze ekspresowej S8 w okolicach Oleśnicy (woj. dolnośląskie). Informację i zdjęcie zamieścił w serwisie Kontaktu 24 Reportera 24 o nicku andrzejduck.

TVN24: Projekt budżetu opóźniony? Przez nowy rząd

Polska - 6 godzin 12 minut temu
- Z powodu zmiany rządu istnieje ryzyko, że projekt przyszłorocznego budżetu trafi do prac parlamentarnych z pewnym opóźnieniem - powiedział w poniedziałek minister finansów Mateusz Szczurek.

TVN24: Kopacz premierem. "Zakładniczka frakcji w PO", "łatwo jej nie będzie"

Polska - 6 godzin 12 minut temu
Ewa Kopacz nie będzie miała łatwo jako premier - mówią politycy opozycji i przekonują, że nie chodzi wcale o krytykę ze strony partii opozycyjnych, ale także o rywalizację wewnątrz Platformy Obywatelskiej.

TVN24: Ceny żywności spadają przez rosyjskie embargo. Jest się z czego cieszyć?

Polska - 6 godzin 12 minut temu
Spadek cen żywności był głównie efektem wprowadzonego na początku sierpnia rosyjskiego embarga na eksport żywności z Unii Europejskiej, w tym z Polski - najnowsze dane GUS komentuje Krystian Jaworski, ekonomista banku Credit Agricole. Zgodnie z nimi ceny towarów i usług konsumpcyjnych w sierpniu spadły o 0,3 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadły o 0,4 proc.

TVN24: "Wielu z nas zastanawia się, jak pomóc Ukrainie. Pomóżmy Angelinie"

Polska - 6 godzin 12 minut temu
Gdyby została na Ukrainie, dziś pewnie już by nie żyła. Ośmioletnia Angelina, u której wykryto białaczkę, trafiła do Polski w stanie agonalnym. Lekarzom z warszawskiego szpitala udało się ją uratować, ale dziewczynkę czeka teraz skomplikowana i droga chemioterapia, na którą rodziców Angeliny po prostu nie stać. Dlatego żyją nadzieją, że znajdą się dobrzy ludzie, którzy pomogą im zebrać pieniądze potrzebne na lek ratujący życie. Materiał programu "Blisko ludzi" TTV.

RMF24: Żelazna dama czy cień Donalda Tuska? Ewa Kopacz w komentarzach ekspertów

Polska - 6 godzin 23 minuty temu

Żelazna dama czy cień Donalda Tuska? Ewa Kopacz w komentarzach ekspertówEwa Kopacz może okazać się żelazną damą polskiej polityki - uważa dr Anna Materska-Sosnowska z Instytutu Nauk Politycznych UW. Zastrzega jednak, że wcześniej Kopacz musi wygrać wybory parlamentarne i wewnątrz PO. Socjolog prof. Ireneusz Krzemiński mówi o marszałek Sejmu, że "jest silną kobietą i doświadczonym politykiem, a nie żadną szarą myszką". Z kolei zdaniem politologa UW Wojciecha Jabłońskiego, Kopacz to "cień" Donalda Tuska i trudno oczekiwać, by stała się silnym i samodzielnym szefem rządu.


Wprost.pl: Rostowski: Ci, którzy mówią - nie wiedzą; ci, którzy wiedzą - nie mówią

Polska - 6 godzin 29 minut temu
Były minister finansów Jacek Rostowski w rozmowie z TOK FM odniósł się do spekulacji wokół planowanej rekonstrukcji rządu.

Wprost.pl: Polskie służby sprawdzają, czy skażony alkohol nie trafił do kraju

Polska - 6 godzin 36 minut temu
Na stronach internetowych Służby Celnej Republiki Czeskiej ukazała się informacja dotycząca przeprowadzonej kontroli na terenie zakładów w miejscowości Bystrzyca. Podczas kontroli ujawniono 500...

WP.PL: Burmistrz Sławkowa dwa razy jechał po pijanemu - odpowie przed sądem

Polska - 6 godzin 37 minut temu
Burmistrz Sławkowa (woj. śląskie) Bronisław G. odpowie przed sądem za dwukrotną...

Wprost.pl: ‪Rzecznik prezydenta: W tym tygodniu prezydent porozmawia z Kopacz o personaliach

Polska - 6 godzin 40 minut temu
- W tym tygodniu prezydent Bronisław Komorowski ponownie spotka się z Ewą Kopacz, aby rozmawiać o decyzjach personalnych - poinformowała Joanna Trzaska-Wieczorek, komentując oficjalne desygnowanie...

Wprost.pl: Rodzinny gang - ojciec i synowie kradli auta

Polska - 6 godzin 40 minut temu
Policjanci zatrzymali w dziupli samochodowej 3 mężczyzn podejrzanych o kradzieże aut marki BMW. Funkcjonariusze ustalili, że kradzione pojazdy były rozbierane na części, które wywożono i sprzedawano...

RMF24: Wybory samorządowe: Marek Lasota chce rządzić Krakowem. "Mam wrażenie, że miasto stanęło w miejscu"

Polska - 6 godzin 44 minuty temu

 Marek Lasota chce rządzić Krakowem. "Mam wrażenie, że miasto stanęło w miejscu"„Moja decyzja nie jest efektem chwilowego impulsu” - powiedział dziennikarzom kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krakowa, Marek Lasota. „Od kilku lat mam poczucie, że tu się czas zatrzymał, że to miasto stanęło w miejscu" – podkreślał.


RMF24: Zobacz, jak zmienił się szpital w Środzie Wielkopolskiej

Polska - 6 godzin 45 minut temu

Zobacz, jak zmienił się szpital w Środzie Wielkopolskiej Pacjenci mogą już korzystać z nowych oddziałów szpitala w Środzie Wielkopolskiej. Placówkę dwa lata temu opisywał nasz reporter z powodu sypiącego się baraku z oddziałem dziecięcym. Koszmar w końcu się skończył.


Wprost.pl: Chazan dementuje: Nie będę kandydował do Rady Warszawy

Polska - 6 godzin 46 minut temu
W związku z pojawieniem się informacji, zgodnie z którymi prof. Bogdan Chazan miał zostać kandydatem koalicji katolicko-narodowej do Rady Warszawy, sam zainteresowany postanowił ją zdementować.

RMF24: Związkowcy zerwali rozmowy ws. planu naprawczego KW

Polska - 6 godzin 58 minut temu

Związkowcy zerwali rozmowy ws. planu naprawczego KWZwiązkowcy nie zamierzają już więcej negocjować z zarządem Kompanii Węglowej w sprawie planu naprawczego największej górniczej firmy w Europie. Zarzucają pracodawcy, że ciągle zmienia treść dokumentu i - wbrew ich opinii - chce sprzedać kilka kopalń Węglokoksowi.


RMF24: Po pijanemu staranował radiowóz, usłyszał zarzuty

Polska - 7 godzin 17 minut temu

Po pijanemu staranował radiowóz, usłyszał zarzutyDo 5 lat więzienia grozi 24-letniemu Maciejowi M., który w Warszawie podczas ucieczki przed policją w nocy z soboty na niedzielę staranował swoim Pontiakiem oznakowany radiowóz.


WP.PL: Marek Lasota oficjalnym kandydatem prawicowej koalicji

Polska - 7 godzin 33 minuty temu
Marek Lasota o tym, że zdecydował się walczyć o tytuł prezydenta Krakowa poinformował w piątek. Dziś...

WP.PL: Małopolska walczy o 46 mld zł na inwestycje. Zobacz na co mają zostać przeznaczone

Polska - 7 godzin 50 minut temu
W środę odbyła się Konferencja uzgodnieniowa Kontraktu Terytorialnego dla Województwa...
Subskrybuje zawartość