TVN24: Oni już wygrali. Sprawdź, gdzie wyborów nie było i nie będzie

Polska - 3 godziny 30 minut temu
Choć wybory dopiero za trzy tygodnie, ponad 1700 kandydatów na radnych w całej Polsce wygraną ma już w kieszeni. Powód? Chętnych zgłosiło się tylu, ile mandatów jest do rozdania. A w prawie 250 miejscowościach o fotel wójta lub burmistrza ubiega się tylko jedna osoba. Tam zamiast wyborów odbędzie się referendum. - Może to i dobrze. Nie ma zamętu, kłótni i innych zamieszek - mówi jeden z "kandydatów-jedynaków".

TVN24: Odwiedzili miejsce katastrofy. "Swoją maskotkę jedna dziewczynka znalazła"

Polska - 3 godziny 30 minut temu
- Na dzień dzisiejszy niczego nie brakuje - mówi w rozmowie z TVN24 ks. Krzysztof Bąk, dyrektor katowickiego oddziału Caritas, który zajmuje się pomocą dla osób poszkodowanych w czwartkowym wybuchu w kamienicy w centrum miasta. Duchowny zaznacza jednak, że od początku nowego tygodnia potrzebne będą środki czystości.

TVN24: Jak dbać o bezpieczeństwo gazowych instalacji?

Polska - 3 godziny 30 minut temu
Przyczyną katastrofy w katowickiej kamienicy mogło być rozszczelnienie instalacji gazowej. Starych kamienic jak ta są w Polsce tysiące, mieszka w nich bardzo wiele polskich rodzin. Jak zadbać o bezpieczeństwo gazowych instalacji? Materiał reportera programu "Polska i Świat".

TVN24: Zapłacimy więcej za wymianę opon? UE wprowadza nowe przepisy

Polska - 3 godziny 30 minut temu
Unia Europejska chce zadbać o to, by na drogach było bezpieczniej. Najnowszym pomysłem Brukseli jest m.in. obowiązkowe umieszczenie w samochodach czujników ciśnienia w oponach. Kierowcy martwią się jednak, że wpłynie to na wzrost kosztów wymiany opon. Jakie jeszcze zmiany zostaną wprowadzone? "Polska i Świat".

TVN24: Rosyjski dziennikarz bez akredytacji. "Wiem, że jestem czysty"

Polska - 3 godziny 30 minut temu
- Straszna niespodzianka i zupełnie nie rozumiem dlaczego - mówi o cofnięciu swojej akredytacji rosyjski dziennikarz Leonid Swiridow. - Jestem osobą publiczną, także nie mam nic do ukrycia - dodaje.

TVN24: Rewolucja w szkolnych sklepikach. Zwalczy plagę otyłości?

Polska - 3 godziny 30 minut temu
Batoniki, chipsy i słodkie napoje gazowane znikną ze szkolnych sklepików. Czy uda się dzięki temu powstrzymać plagę otyłości wśród polskich nastolatków? Zgodnie z danymi WHO polskie dzieci plasują się w czołówce tych najgrubszych, a w dodatku najmniej ruchliwych. "Fakty" TVN.

TVN24: Dziś zmiana czasu: w nocy cofamy wskazówki. Co na to gospodarka?

Polska - 3 godziny 30 minut temu
Dziś w nocy zmienimy czas na zimowy. Wskazówki zegara cofniemy o godzinę, więc w niedzielny poranek pośpimy nieco dłużej. Wszystko dla oszczędności energii. Tylko, czy współcześnie taka zmiana w ogóle ma sens?

Wprost.pl: Koniec ze śmieciowym jedzeniem w szkołach. Wchodzi ustawa

Polska - 3 godziny 55 minut temu
Do "śmieciowego jedzenia" zaliczono batoniki, chipsy i słodkie napoje gazowane - mają one zniknąć ze szkolnych sklepików. Według raportu WHO, polskie dzieci i nastolatki zajmą jedno z czołowych miejsc...

RMF24: Zderzenie samochodu z pociągiem [ZDJĘCIA]

Polska - 4 godziny 25 minut temu

Zderzenie samochodu z pociągiem [ZDJĘCIA]Jedna osoba została ranna w zderzeniu pociągu z samochodem osobowym na przejeździe kolejowym w Woli Rzędzińskiej koło Tarnowa w Małopolsce. Zdjęcia z wypadku dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.


Wprost.pl: Zaatakował żonę i teściową maczetą. Grozi mu dożywocie

Polska - 4 godziny 25 minut temu
Łódzka prokuratura przedstawiła jednemu z mieszkańców miasta zarzut usiłowania zabójstwa żony i teściowej.

Wprost.pl: Kobieta w 7 miesiącu miała 5 promili alkoholu. Dziecko zmarło

Polska - 4 godziny 31 minut temu
. Prawie 5 promili alkoholu miała we krwi ciężarna kobieta, która trafiła do szpitala w Skierniewicach. Kobieta w 7 miesiącu ciąży, została przywieziona do skierniewickiej placówki z obfitym krwawieniem z narządów rodnych. W szpitalu odbył się poród, ale dziecko nie przeżyło.
Prawie 5 promili we krwi (fot. sxc.hu)

RMF24: Ciepła kąpiel więźniów raz w tygodniu - zgodna z konstytucją

Polska - 4 godziny 42 minuty temu

Ciepła kąpiel więźniów raz w tygodniu - zgodna z konstytucjąOgraniczenie ciepłej kąpieli więźniów do jednej w tygodniu nie ma przysparzać im dodatkowych cierpień, choć może rodzić dyskomfort co do higieny osobistej. Takie jest stanowisko resortu sprawiedliwości wobec skargi RPO w tej sprawie do Trybunału Konstytucyjnego.


RMF24: Nieudany napad na konwojenta. Policja szuka złodzieja

Polska - 5 godzin 3 minuty temu

Nieudany napad na konwojenta. Policja szuka złodziejaPolicjanci z Nakła w woj. kujawsko-pomorskim szukają złodzieja, który w piątek próbował wyrwać walizkę z pieniędzmi konwojentowi. Informację dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.


WP.PL: Napad na sklep spożywczy w Katowicach. Policja szuka sprawców

Polska - 5 godzin 16 minut temu
Śląska policja poszukuje sprawców napadu na sklep przy ul. Granicznej, do którego doszło na początku września. Jeden z dwóch przestępców użył substancji drażniącej, by obezwładnić ekspedientkę, po...

RMF24: Ratownicy podwyższają stawki za akcje techniczne

Polska - 5 godzin 20 minut temu

Ratownicy podwyższają stawki za akcje techniczne Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podwyższyło opłaty za tak zwane akcje techniczne. Chodzi m.in. o wyciąganie załóg, które utknęły na mieliźnie, albo takich, które zaplątały się w trzcinach. Teraz trzeba będzie płacić 100 zł za każde rozpoczęte 30 minut akcji.


RMF24: Śnieg w Tatrach utrudnia piesze wędrówki

Polska - 5 godzin 33 minuty temu

Śnieg w Tatrach utrudnia piesze wędrówkiWarunki do pieszych wędrówek wysoko w Tartach są bardzo trudne. Leży tam śnieg. Lepiej jest w niższych partiach gór.


WP.PL: Wypadek na przejeździe kolejowym pod Ostrowem Wlkp. Jedna osoba nie żyje

Polska - 5 godzin 38 minut temu
Jedna osoba zginęła w zderzeniu samochodu osobowego z lokomotywą elektryczną na przejeździe kolejowym w miejscowości Górzenko. Ofiara to kierowca osobówki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dojeżdżając...

RMF24: Żywiec jakiego nie znacie!

Polska - 5 godzin 57 minut temu

Żywiec jakiego nie znacie! Na południowym krańcu województwa śląskiego, nad Jeziorem Żywieckim, u stóp Grojca, tam gdzie rzeka Koszarawa wpada do Soły leży miasto Żywiec - zwane często stolicą Beskidów. W sobotę zaparkował tam nasz żółto-niebieski wóz satelitarny, razem z naszym reporterem Maciejem Pałahickim. Żywiec wygrał w Waszym głosowaniu na "Twoje Miasto w RMF FM".


Subskrybuje zawartość