Wszystkie wiadomości

TVN24: Klich: niepodległość Ukrainy jest warunkiem bezpieczeństwa Polski

Polska - 4 godziny 18 minut temu
Polska jest bezpieczna i nie będzie w najbliższej przyszłości bezpośredniego zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Bogdan Klich, senator PO i były minister obrony narodowej. Według niego konflikt na Ukrainie i agresywna polityka Rosji stanowi pośrednie zagrożenie dla Polski dlatego, że wytwarza destabilizację w Europie Wschodniej. Ale - jak dodał Klich - nasz kraj jest pod parasolem NATO i posiada profesjonalną, coraz lepiej wyposażoną armię.

TVN24: Będzie wniosek o odwołanie szefa PSL? Niektórzy ludowcy "wkurzeni na prezesa"

Polska - 4 godziny 18 minut temu
Politycy PSL oceniają, że na sobotnim posiedzeniu Rady Naczelnej PSL może pojawić się wniosek o odwołanie prezesa partii Janusza Piechocińskiego. Piechociński wycofał się z zapowiedzi, że sam odda się pod ocenę Rady. - Gdyby spełnił swoją obietnicę, pewnie by dostał 70 procent głosów. W PSL cenimy ludzi honoru - twierdzi jeden z prominentnych działaczy stronnictwa.

TVN24: Rosjanie (nie)mile widziani w Polsce? "Polacy z natury są bardzo tolerancyjni"

Polska - 4 godziny 18 minut temu
- W relacjach z Rosjanami wygrywa typowa polska gościnność. Polacy ze swej natury są bardzo tolerancyjni, chociaż dochodzą do nas sygnały o ośrodkach, które dyskryminują Rosjan i nie chcą ich przyjmować na nocleg - przyznał w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat Dariusz Wojtal, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki. Zaznaczył jednak, że dotyczy to "wyłącznie małych, prywatnych" pensjonatów.

TVN24: GUS: Spada bezrobocie, w czerwcu 12 proc.

Polska - 4 godziny 18 minut temu
Stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 12 proc. wobec 12,5 proc. w maju - podał w środę GUS. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy na koniec czerwca wyniosła 1 mln 912,6 tys. osób.

TVN24: "Samolot został zestrzelony. Dla baterii Buk był tylko punkcikiem"

Polska - 4 godziny 18 minut temu
- Dziury w elementach wraku wskazują jednoznacznie na to, że samolot został zestrzelony. Najprawdopodobniej była to rakieta przeciwlotnicza - stwierdził w TVN24 mjr rez. Michał Fiszer, ekspert wojskowy i były pilot.

TVN24: Belka w Sejmie: moim obowiązkiem jest współpraca z każdym rządem i partią

Polska - 4 godziny 18 minut temu
- Współpraca z każdym rządem i z każdą partią sprawującą władzę czy opozycyjną, jest moim obowiązkiem. Tak rozumiem sens konstytucji, która mówi o obowiązku współdziałania władz - mówił w Sejmie podczas przedstawiania sprawozdania z działalności NBP Marek Belka. Jego zdaniem Polska uniknęła "niebezpieczeństwa ultra niskich stóp procentowych". Nie grozi nam też ryzyko deflacji.

TVN24: Kombinowali, umawiali się, ustalali ceny. Rusza proces budujących polskie drogi

Polska - 4 godziny 18 minut temu
11 osób stanęło w środę przed stołecznym sądem pod zarzutem udziału w "zmowach przetargowych" przy inwestycjach drogowych. Sprawa spowodowała w 2012 r. zawieszenie wypłaty 3,5 mld zł z funduszy UE na projekty drogowe w Polsce.

TVN24: Czarne skrzynki już w Wielkiej Brytanii. Zbada je międzynarodowa komisja

Świat - 4 godziny 18 minut temu
Czarne skrzynki boeinga, w katastrofie którego zginęło prawie 300 osób, dostarczyli w środę do Wielkiej Brytanii eksperci Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Dotarły one na miejsce o godzinie 7.45 czasu ukraińskiego (godz. 6.45 w Polsce). W nocy z poniedziałku na wtorek władze samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej przekazały je na ręce ekspertów malezyjskich. Premier Malezji poinformował wówczas, że skrzynki są w dobrym stanie i zostanę przekazane międzynarodowej komisji śledczej.

TVN24: "Costa Concordia mogłaby spowodować duże skażenie, musi być usunięta"

Świat - 4 godziny 18 minut temu
Gdyby woda ze środka Costy Concordii dostała się w sposób niekontrolowany do środowiska, mogłaby spowodować duże skażenie - powiedział we "Wstajesz i wiesz" komandor Robert Szymaniuk z Ośrodka Szkolenia Nurków i Płetwonurków WP. Tłłumaczył w ten sposób, dlaczego władzom Włoch zależało na przetransportowaniu statku w całości, a pociętego na części, co znacznie ułatwiłoby operacje. Dziś rozpoczął się transport wraku do portu w Genui.

TVN24: Pierwsze ciała ofiar katastrofy w drodze do Holandii

Świat - 4 godziny 18 minut temu
Na lotnisku w Charkowie zakończyły się uroczystości pożegnalne ofiar katastrofy malezyjskiego boeinga nad wschodnią Ukrainą. Samolot z trumnami wyleciał do Holandii, gdzie dotrze ok. godz. 16. Na pokładzie maszyny znajdują się zwłoki 16 osób – podała agencja Interfax-Ukraina. Środa jest dniem żałoby narodowej w tym kraju.

TVN24: Dolina Vratna, Słowacja: lawina kamieni "zmieliła" samochody

Świat - 4 godziny 18 minut temu
Mieszkańcy północnej części Słowacji zmagają się ze skutkami intensywnych opadów deszczu i burz, które przeszły nad tą częścią kraju w poniedziałek 21 lipca. W efekcie w pobliżu doliny Vratnej przetoczyły się lawiny - kamienna i błotna. Zniszczeniu uległy m.in. domy i samochody. Wśród poszkodowanych są Polacy z Bydgoszczy.

TVN24: Większość Niemców popiera sankcje wobec Rosji

Świat - 4 godziny 18 minut temu
Zestrzelenie malezyjskiego samolotu pasażerskiego nad wschodnią Ukrainą spowodowało zmianę nastawienia Niemców do sankcji ekonomicznych wobec Rosji. Większość mieszkańców RFN popiera takie restrykcje - wynika z sondażu instytutu Yougov.

RMF24: Pożegnano ofiary katastrofy. Samolot z ciałami leci do Holandii

Świat - 4 godziny 23 minuty temu

Pożegnano ofiary katastrofy. Samolot z ciałami leci do HolandiiW Charkowie, na północnym wschodzie Ukrainy, pożegnano ofiary katastrofy samolotu malezyjskich linii lotniczych. Pierwszy samolot z ciałami ofiar odleciał do Holandii.


WP.PL: Dzień żałoby narodowej w Holandii

Świat - 4 godziny 28 minut temu
Holandia upamiętnia ofiary katastrofy malezyjskiego samolotu. To jest też główny temat holenderskich gazet. Pierwsza strona jednej z nich ma czarne tło z nagłówkiem "Dzień żałoby narodowej".

Wprost.pl: "Muzułmanom na Wyspach wmawia się, że są dyskryminowani"

Świat - 4 godziny 36 minut temu
Dr Sara Silvestri, politolog z londyńskiego City University, uważa, że niektórym grupom muzułmanów na Wyspach Brytyjskich zależy na tym, aby wszyscy wyznawcy islamu w tym kraju czuli się...

Wprost.pl: Treblinka II - jeden z najokrutniejszych obozów w historii

Polska - 4 godziny 43 minuty temu
Czas od otwarcia wagonów do zamknięcia komór wynosił około 20 minut. W komorze gazowej więźniowie musieli stać z podniesionymi do góry rękami - dzięki temu można było w jednym "rzucie" pomieścić większą ilość ofiar. Na wierzch zbitej ludzkiej masy wrzucano malutkie dzieci, często noworodki. Gazowanie spalinami silnikowymi trwało około 25 minut.
 Paul Bredow, Willi Mentz, Max Möller i Josef Hirtreiter z obozu śmierci w Treblince (fot. Muzeum w Treblince)
Subskrybuje zawartość