Wszystkie wiadomości

TVN24: Przywódca Iranu twardo przed negocjacjami. "Źródłem zagrożenia jest sama Ameryka"

Świat - 5 godzin 46 minut temu
Najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu Ali Chamenei oświadczył, że irańska broń nuklearna to "wymysł". Prawdziwym źródłem zagrożenia mają być natomiast USA. Ajatollah zaostrzył retorykę przed planowaną na wtorek kolejną rundą rozmów ws. programu nuklearnego.

TVN24: Chiny dadzą większą swobodę bankom. Miliardy ze skarbców mają pobudzić gospodarkę

Świat - 5 godzin 46 minut temu
Chiński bank centralny zmniejszył ilość gotówki, którą banki muszą trzymać w swoich rezerwach - informuje Reuters. W ten sposób chińskie władze chcą, aby zalegające w bankowych skarbcach pieniądze pobudziły krajową gospodarkę.

TVN24: Rośnie góra elektrośmieci. Stare sprzęty domowe warte są 50 mld dolarów

Świat - 5 godzin 46 minut temu
Stare sprzęty z kuchni czy łazienki stanowią 60 proc. z 41,8 mln ton elektrośmieci, które zostały wytworzone na świecie w 2014 roku - pisze BCC, powołując się na raport United Nations University. Wartość odpadów, ze względu na cenne surowce, to ponad 50 mld dolarów.

TVN24: Mull po spotkaniu w MSZ: jeszcze dzisiaj skontaktuję się z Waszyngtonem i biurem FBI

Świat - 5 godzin 46 minut temu
Będę działał na rzecz naprawienia tego nieporozumienia i jeszcze dzisiaj skontaktuję się z Waszyngtonem i biurem FBI - oświadczył ambasador USA w Polsce Stephen Mull po wyjściu z MSZ, gdzie został wezwany w zawiązku z kontrowersyjną wypowiedzią dyrektora FBI, który obarczył Polaków współodpowiedzialnością za Holokaust. - Teraz przede mną praca, żeby naprawić stosunki pomiędzy Polską a USA - dodał.

TVN24: Kolejna egzekucja chrześcijan. Dżihadyści ścięli Koptów

Świat - 5 godzin 46 minut temu
Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) opublikowali w internecie kolejne nagranie przedstawiające egzekucję około 30 mężczyzn w Libii. Z wideo wynika, że zabici to etiopscy chrześcijanie, Koptowie.

WP.PL: Tragedia na Morzu Śródziemnym. Premier Włoch Matteo Renzi chce pilnego szczytu UE

Świat - 6 godzin 51 minut temu
Po kolejnej tragedii na Morzu Śródziemnym, gdzie w wyniku przewrócenia kutra z nielegalnymi imigrantami mogło zginąć nawet...
Subskrybuje zawartość