Wszystkie wiadomości

TVN24: Kaczyński: jeżeli nie ma wiarygodnego liczenia wyników wyborów, nie ma systemu demokratycznego

Polska - 3 godziny 40 minut temu
Te wyniki, które zostały już ogłoszone, są całkowicie niewiarygodne - mówi w tygodniku "Wprost" Jarosław Kaczyński. Prezes PiS uważa, że w naszym kraju zapanował "nowy ustrój" i chce powtórzenia głosowania.

TVN24: Konsultacje u prezydenta po zarzutach Kaczyńskiego i Millera. Będą zmiany w prawie wyborczym?

Polska - 3 godziny 40 minut temu
O godz. 9 rozpoczęło się spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z konstytucjonalistami: obecnym prezesem i byłymi szefami Trybunału Konstytucyjnego. Rozmowa dotyczy opóźnień w podaniu oficjalnych wyników wyborów samorządowych.

TVN24: Pijany 22-latek spowodował wypadek. Rowerzysta nie żyje

Polska - 3 godziny 40 minut temu
Nietrzeźwy 22-latek w nocy potrącił w Kętach k. Oświęcimia (woj. małopolskie) 51-latka na rowerze. Poszkodowany zginął na miejscu. Jak ustaliła policja, 22-latek miał niemal 2 promile alkoholu w organizmie. Informację i zdjęcia zamieścił w Kontakcie 24 serwis Fakty_Oswiecim.

TVN24: "Kaczor Donald też nie ma majtek!". Międzynarodowe echo tuszyńskiego sporu o Puchatka

Polska - 3 godziny 40 minut temu
Radni w Tuszynie (woj. łódzkie) spierali się, czy Kubuś Puchatek - miś bez majtek i z nieokreśloną płcią może być patronem placu zabaw. Lokalną dyskusję z Polski dostrzegły zagraniczne media. O tuszyńskich perypetiach Kubusia piszą Washington Post, Newsweek czy Daily Mail. Do tablicy poczuł się też wezwany burmistrz Winnipeg z którego "pochodzi" Puchatek, który przypomniał, że inne postacie rysunkowe też nie mają kompletnej garderoby.

TVN24: "Lewica nie wybaczy Millerowi budowania z Kaczyńskim IV RP". Nałęcz przypomina sprawę Blidy

Polska - 3 godziny 40 minut temu
- Ludzie lewicy mogą wybaczyć Leszkowi Millerowi wszystko, ale nie wspólne budowanie z Jarosławem Kaczyńskim IV RP - powiedział we "Wstajesz i wiesz" prezydencki doradca prof. Tomasz Nałęcz, odnosząc się do spotkania liderów opozycji ws. wyborów samorządowych.

TVN24: Po spotkaniu u prezydenta ws. wyborów. "Unieważnienie głosowania niemożliwe"

Polska - 3 godziny 40 minut temu
Nie możliwości unieważnienia wyborów samorządowych, a skrócenie kadencji samorządów jest niekonstytucyjne - powiedział prof. Andrzej Zoll, były prezes Trybunału Konstytucyjnego i przewodniczący PKW po spotkaniu u prezydenta ws. wyborów samorządowych. Dodał, że przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi zmian w Kodeksie wyborczym nie będzie.

TVN24: Prof. Łętowska: unieważnienie wyborów samorządowych w całości niemożliwe

Polska - 3 godziny 40 minut temu
- Nie ma czegoś takiego jak unieważnienie wyborów samorządowych w całości - powiedziała w "Faktach po Faktach" prof. Ewa Łętowska. Była sędzia Trybunału Konstytucyjnego tłumaczyła też, że przede wszystkim najpierw wybory muszą się zakończyć, żeby móc zacząć mówić o rozpatrzeniu protestów.

RMF24: Coraz więcej wypadków w kopalniach

Polska - 3 godziny 44 minuty temu

Rośnie liczba wypadków w polskich kopalniach. W tym roku zginęło 28 górników. To więcej niż rok temu - alarmuje w specjalnym raporcie Wyższy Urząd Górniczy. Specjaliści apelują do związków zawodowych, żeby zgłaszać im wszelkie nieprawidłowości w tej sprawie.


Wprost.pl: Grosicki: Po operacji tydzień nie mogłem wstać z łóżka

Polska - 4 godziny 4 minuty temu
- Przez tydzień po operacji byłem tak osłabiony, że nie byłem w stanie wstać z łóżka. Teraz jest już dobrze, ale czeka mnie długa przerwa. Niedługo zacznę indywidualne treningi kondycyjne, ale do...

Wprost.pl: Sprzeczka u Olejnik. Miller: Ma pani złą passę

Polska - 4 godziny 6 minut temu
Lider SLD Leszek Miller był gościem Moniki Olejnik w Radiu Zet. Na antenie doszło do sprzeczki między prowadzącą a byłym premierem.

WP.PL: Podrabiali dokumenty, by wyłudzać telefony i tablety. Straty oszacowano na ponad 700 tys. zł

Polska - 4 godziny 8 minut temu
Policja przedstawiła 300 zarzutów o oszustwa małżeństwu 45-latków z Poznania. Oskarżeni spowodowali straty...
Subskrybuje zawartość