Wszystkie wiadomości

TVN24: Rzecznik rządu o PiS: pycha kroczy przed upadkiem

Polska - 7 godzin 47 minut temu
Antoni Macierewicz gdzieś się schował, w jakieś pieczarze, ale wróci. Wiemy, że tak będzie - mówił we "Wstajesz i wiesz" Cezary Tomczyk, rzecznik rządu. Jego zdaniem PiS zachowuje się tak, jakby już wygrało wybory. - Pycha kroczy przed upadkiem - ostrzegał Tomczyk.

TVN24: Premier w pociągu, meble w ciężarówce. Stoły i krzesła jeżdżą za rządem

Polska - 7 godzin 47 minut temu
Na wyjazdowe posiedzenie rządu we Wrocławiu przywieziono specjalnie stoły i krzesła - poinformowało Radio Wrocław. Potwierdziła to rzeczniczka wojewody dolnośląskiego Marta Libner. Natomiast rzecznik rządu Cezary Tomczyk mówił we "Wstajesz i wiesz", że sprawa nie jest mu znana.

TVN24: Przepisy o SKOK-ach przed Trybunałem. Uwagi zgłosił prezydent, posłowie i senator

Polska - 7 godzin 47 minut temu
Cztery skargi dotyczące przepisów o spółdzielczych kasach oszczędnościowo - kredytowych rozpatruje w środę w pełnym składzie Trybunał Konstytucyjny. To wnioski prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz dwóch grup posłów PiS, a także senatorów PiS. Rozprawa, z uwagi na obszerność wniosków, zaplanowana jest na dwa dni.

TVN24: "Do Turcji jechać, ale z głową"

Polska - 7 godzin 47 minut temu
Turyści, którzy wykupili wakacje w Turcji stoją przed dylematem: rezygnować z urlopu czy nie. MSZ wydało bowiem ostrzeżenie, w którym odradza wyjazdy do tego kraju. - Jechać można, ale z głową - mówił w TVN24 Jan Korsak, przewodniczący Rady Polskiej Organizacji Turystycznej.

TVN24: "Tracimy wybitnego przedsiębiorcę, wizjonera biznesu"

Polska - 7 godzin 47 minut temu
- Jego pierwsze pomysły wydawały się dla większości zupełnymi bajkami, a on udowodnił, że można zaangażowaniem, zdolnością przekonywania do wizji osiągnąć bardzo dużo - tak zmarłego w środę biznesmena Jana Kulczyka wspominał Wojciech Kostrzewa, dyrektor generalny grupy ITI. - Miał rozmach w myśleniu, działaniu i determinację w dążeniu do celu - mówił Marek Goliszewski, prezes Business Center Club.

TVN24: Chcesz prawdziwej przygody? Spłyń tratwą po Biebrzy

Polska - 7 godzin 47 minut temu
Zarośnięta trzcinami, dzika rzeka, krzyki żurawi, karkołomne loty ważek, zapierające dech w piersi mgliste poranki... to tylko ułamek tego, co spotkać można na Biebrzy. Najlepszy sposób, żeby wszystkiemu przyjrzeć się z bliska? Spływ tratwą. Wtedy dochodzi jeszcze walka o przetrwanie!

TVN24: Zabłądził paralotnią na Białoruś. "Nie narzeka na warunki w areszcie"

Polska - 7 godzin 47 minut temu
Polski paralotniarz został ukarany grzywną równowartości ok. 2 tys. zł za nielegalne przekroczenie granicy Republiki Białoruś. Ma zostać przekazany stronie polskiej do końca bieżącego tygodnia – powiedział konsul Andrzej Chodkiewicz.

TVN24: Tarcza rośnie i zyskuje na znaczeniu. Amerykanie powołują Task Force 64

Świat - 7 godzin 47 minut temu
Amerykańska flota utworzyła specjalny Zespół Zadaniowy przy swoim dowództwie w Europie, który ma się zajmować planowaniem wykorzystania szybko rosnącej tarczy antyrakietowej. W ciągu dwóch lat będą to już cztery niszczyciele z systemem AEGIS BMD i dwie placówki lądowe, w Polsce i Rumunii.

TVN24: "Bankier Putina": On nigdy nie był politykiem. I wciąż nim nie jest

Świat - 7 godzin 47 minut temu
Obecny prezydent Rosji, którego pierwsza kadencja zaczęła się w 2000 roku, miał wówczas planować, że będzie nim tylko przez trzy-cztery lata. - Putin też chciał się wzbogacić. Był pragmatykiem - powiedział w wywiadzie dla "Guardiana" Siergiej Pugaczow - biznesmen epoki Borysa Jelcyna, który organizował pierwszą kampanię wyborczą Putina, a dziś ukrywa się przed nim w Wielkiej Brytanii.

TVN24: Zabłądził paralotnią na Białoruś. "Nie narzeka na warunki w areszcie"

Świat - 7 godzin 47 minut temu
Polski paralotniarz został ukarany grzywną równowartości ok. 2 tys. zł za nielegalne przekroczenie granicy Republiki Białoruś. Ma zostać przekazany stronie polskiej do końca bieżącego tygodnia – powiedział konsul Andrzej Chodkiewicz.

TVN24: Jako 12-latek był najmłodszym skazańcem w USA. Teraz wyszedł na wolność

Świat - 7 godzin 47 minut temu
Curtis Fairchild Jones trafił do więzienia jako 12-letni chłopiec. W 1999 roku jako najmłodsza osoba w historii USA został skazany za morderstwo jak dorosły. We wtorek rano Jones opuścił mury zakłądu karnego jako 29-letni mężczyzna. W międzyczasie wyszło na jaw, że on i jego siostra najprawdopodobniej byli w dzieciństwie molestowani.

TVN24: Imigrant zmiażdżony przez ciężarówkę. Dziewiąta ofiara szturmów Eurotunelu

Świat - 7 godzin 47 minut temu
Niemal dwa tysiące nielegalnych imigrantów próbowało we Francji w nocy z poniedziałku na wtorek wedrzeć się na teren terminalu tunelu pod kanałem La Manche. Jeden zginął pod kołami ciężarówki.

Wprost.pl: Rzecznik KGP: Nie da się przestępczości ograniczyć do zera

Polska - 7 godzin 53 minuty temu

Rzecznik prasowy KGP insp. Krzysztof Hajdas (fot. mat. prasowe/policja.pl)

Rzecznik prasowy KGP insp. Krzysztof Hajdas stwierdził w "Sygnałach dnia", że z problemem dopalaczy powinny walczyć wszystkie instytucje w Polsce.

Wprost.pl: "Wejście do parlamentu jest najważniejsze dla zjednoczonej lewicy"

Polska - 8 godzin 8 minut temu

Włodzimierz Czarzasty (fot. JACEK HEROK / Newspix.pl )

Włodzimierz Czarzasty szef SLD na Mazowszu powiedział w "Sygnałach dniach" w radiowej Jedynce, że najważniejszą rzeczą dla zjednoczonej lewicy jest wejście do parlamentu.

RMF24: Tysiące owiec umierają na Islandii w tajemniczy sposób

Świat - 8 godzin 10 minut temu

Tysiące owiec umierają na Islandii w tajemniczy sposóbOkoło 5 tysięcy owiec padło wiosną tego roku z niewyjaśnionych przyczyn na Islandii, najwięcej - w północnych i południowych rejonach kraju - podała na swojej stronie internetowej islandzka gazeta codzienna "Morgunbladid". Wśród możliwych przyczyn tego tajemniczego pomoru wymienia się wysoki poziom siarki w atmosferze, chorobę zwierząt, zły pokarm i warunki pogody. Naukowcy jednak jak na razie bezskutecznie próbują znaleźć wyjaśnienie.


WP.PL: SKOK-i wykorzystane do kampanii wyborczej?

Polska - 8 godzin 20 minut temu
Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe działają na polskim rynku finansowym od ponad 20 lat. Przez ten czas...

WP.PL: W rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oddaj krew na stadionie Legii

Polska - 8 godzin 22 minuty temu
W 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na stadionie Legii odbędzie się zbiórka krwi....
Subskrybuje zawartość