Wszystkie wiadomości

TVN24: Rowerzystka potrąciła dziecko. "Nie miała prawa tam jechać"

Polska - 1 godzina 39 minut temu
Siedmioletnia dziewczynka jest w szpitalu po tym, jak wjechała w nią 64-letnia rowerzystka. Do zdarzenia doszło na chodniku, w centrum Łodzi. Policja apeluje do rowerzystów, żeby bez przyczyny nie wjeżdżali na chodniki.

TVN24: Pożar w skansenie wikingów. Spłonęły dwie chaty

Polska - 1 godzina 39 minut temu
Dwie drewniane chaty spłonęły w pożarze, który wybuchł tuż po północy w średniowiecznym skansenie wikingów w Wolinie (woj. zachodniopomorskie). Zdjęcia dostaliśmy od portalu kamienskie.info.

TVN24: "Czy osoba, która nosi habit ma immunitet nietykalności?"

Polska - 1 godzina 39 minut temu
Wiek siostry Bernadetty nie jest argumentem przemawiającym za zawieszeniem jej kary więzienia. Nie rozumiem też argumentów, że swoje odcierpiała - mówiła we "Wstajesz i wiesz" prof. Monika Płatek z Wydziału Prawa i Administracji UW. - Czy osoba, która nosi habit ma immunitet nietykalności? - pytała. Zakonnica została uznana za winną przemocy psychicznej i fizycznej wobec wychowanków oraz podżegania do aktów pedofilskich w kierowanym przez siebie domu wychowawczym w Zabrzu.

TVN24: Zwłoki kobiety zakopane w ogródku. "Mąż przyznał się do winy. Ciosy zadał młotkiem"

Polska - 1 godzina 39 minut temu
58-letni mieszkaniec miejscowości Mańki koło Olsztynka (woj. warmińsko-mazurskie) przyznał się do morderstwa swojej żony. Miał zadać jej ciosy młotkiem, a następnie ciało zakopać obok domu. Mężczyzna został aresztowany.

TVN24: "Gigant. Noblista bez Nobla"

Polska - 1 godzina 39 minut temu
- To dla mnie bardzo bliska postać, ale przed wszystkim gigant. Nazywam go "Noblistą bez Nobla" - powiedział w TVN24 Bogdan Zdrojewski. Dla ministra śmierć Tadeusza Różewicza to zamknięcie XX wieku wielkiej polskiej literatury.

TVN24: Jan Bujak z BNP Paribas Polska w TVN24 Biznes i Świat: zwiększa się zapotrzebowanie na kredyty

Polska - 1 godzina 39 minut temu
Od początku bieżącego roku wzrosło zapotrzebowanie na kredyty ze strony większych przedsiębiorstw. Nie jest to jeszcze duży boom, ale widzimy zwiększenie popytu i przewidujemy rozwój gospodarczy - powiedział na antenie TVN24 Biznes i Świat Jan Bujak, pierwszy wiceprezes i dyrektor finansowy banku BNP Paribas Polska.

TVN24: Sąd zdecyduje, czy s. Bernadetta pójdzie do więzienia. Wychowanek ośrodka: nie mówimy tylko o niej, ją akurat chwycili

Polska - 1 godzina 39 minut temu
- Wygłupiałem się i dostawałem wciry. Raz się nawet zbuntowałem i powiedziałem: nie chcę waszego Boga, co to jest za Bóg? - tak wspomina swoje dzieciństwo w placówce u sióstr boromeuszek jeden z wychowanków, z którym rozmawiał reporter "Czarno na białym". Dzieci miały być w ośrodku systematycznie gwałcone, bite i poniżane, a wszystko za przyzwoleniem jego dyrektorki - siostry Bernadetty. Dziś sąd ma zdecydować, czy siostra trafi do więzienia.

TVN24: Dziesiątki separatystów szturmowały skład broni. Ukraińcy odparli atak

Świat - 1 godzina 39 minut temu
W nocy ze środy na czwartek doszło do regularnej bitwy o duży skład broni w Artiomowsku, w obwodzie donieckim, na wschodzie Ukrainy. Kilkudziesięciu separatystów z karabinami automatycznymi i granatnikami zostało odpartych przez ukraińskich żołnierzy - podała agencja UNIAN, powołując się na informacje od Dmytro Tymczuka, analityka współpracującego z byłymi ukraińskimi wojskowymi w ramach grupy "Informacyjny Opór".

TVN24: Załoga promu miała polecenie uciekać. Pasażerowie: kazano nam zostać

Świat - 1 godzina 39 minut temu
Członkini załogi południowokoreańskiego promu, który zatonął w ub. tygodniu, powiedziała w czwartek, że wraz z innymi kolegami dostała polecenie opuszczenia tonącej jednostki. Tymczasem osoby, które przeżyły katastrofę powtarzają w zeznaniach, że załoga promu nakazywała im pozostanie w kajutach. Przeżyli w większości tylko ci, którzy tych słów nie posłuchali - zwraca uwagę Reuters.

TVN24: Sony inwestuje w nieruchomości. Nakręci też film o Barbie

Świat - 1 godzina 39 minut temu
Sony rozszerza działalność biznesową. Koncern chce przełożyć doświadczenie zdobyte w produkcji sprzętu elektronicznego na działalność w branży nieruchomości. Wszystko po to, aby zapewnić sobie różnorodne źródła przychodów.

TVN24: Walki na przedmieściach Słowiańska? Doniesienia o strzelaninie, helikopterach i nacierających transporterach

Świat - 1 godzina 39 minut temu
Dwie osoby zginęły podczas strzelaniny na drodze dojazdowej do zajętego przez prorosyjskich separatystów Słowiańska w obwodzie donieckim na wschodniej Ukrainie – poinformował w czwartek lokalny portal Slavgorod.com.ua.

TVN24: Berlin blokuje dostawy broni do Rosji

Świat - 1 godzina 39 minut temu
Niemiecki rząd nie wydaje niemieckim firmom zezwoleń na eksport broni i amunicji oraz innego sprzętu wojskowego do Rosji - podał w czwartek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Partia Zielonych domaga się europejskiego embarga na dostawy broni do Rosji.

RMF24: ​Hollande: Projekt unii energetycznej już polsko-francuski

Świat - 1 godzina 44 minuty temu

 Projekt unii energetycznej już polsko-francuski Prezydent Francji Francoise Hollande zapewnił po spotkaniu z premierem Donaldem Tuskiem, że Polska i Francja "w pełni porozumiały się" w sprawie projektu europejskiej unii energetycznej.


WP.PL: Siergiej Ławrow: dla USA Ukraina jest pionkiem w grze geopolitycznej

Świat - 1 godzina 59 minut temu
Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w wykładzie na otwarciu Globalnego Forum Uniwersyteckiego w...

WP.PL: Gimnazjaliści o egzaminie z przedmiotów przyrodniczych: było trudniej niż wczoraj

Polska - 2 godziny 20 sekund temu
Było trudniej niż wczoraj - tak przynajmniej twierdzą uczniowie Gimnazjum nr 5 w Warszawie, którzy,...

Wprost.pl: Marihuana powoduje problemy z sercem? Nowe badania

Świat - 2 godziny 1 min temu
Portal dailymail.co.uk, cytując badania, donosi, że palenie marihuany może potencjalnie powodować groźne dla życia uszkodzenie serca i tętnic palaczy w młodym i średnim wieku. Francuscy naukowcy...

WP.PL: 200 osób ewakuowano. Groźny wyciek we Włocławku

Polska - 2 godziny 6 minut temu
200 osób zostało ewakuowanych po groźnym wycieku amoniaku we Włocławku - informuje RMF...

RMF24: Strzelanina w Słowiańsku, dwie osoby zginęły

Świat - 2 godziny 7 minut temu

Strzelanina w Słowiańsku, dwie osoby zginęły Dwie osoby zginęły podczas strzelaniny na drodze dojazdowej do zajętego przez prorosyjskich separatystów Słowiańska w obwodzie donieckim na wschodniej Ukrainie - poinformował lokalny portal Slavgorod.com.ua.


WP.PL: Niemiecki rząd blokuje eksport sprzętu wojskowego do Rosji

Świat - 2 godziny 14 minut temu
Niemiecki rząd nie wydaje niemieckim firmom zezwoleń na eksport broni i amunicji oraz innego sprzętu...

Wprost.pl: Jak zyskać w oczach wyborców?

Polska - 2 godziny 18 minut temu
„Rzeczpospolita” opublikowała oświadczenia majątkowe niektórych polskich europosłów. Część z nich stosuje różne sposoby, aby maksymalnie zubożyć wielkość swoich dochodów. Jednym z nich jest europoseł...
Subskrybuje zawartość