Wszystkie wiadomości

TVN24: "Nie proszę o 100 dni spokoju, proszę o 100 dni współpracy"

Polska - 41 minut 21 sekund temu
45 minut trwało wygłoszone w Sejmie expose premier Ewy Kopacz. Szefowa rządu przedstawiła szereg zobowiązań na najbliższe 12 miesięcy, które spełnić zamierza jej gabinet. Obietnic było wiele, część została wyśmiana przez posłów z ław sejmowych. - Nie proszę o 100 dni spokoju, proszę o 100 dni współpracy - zaapelowała na koniec do opozycji. Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu wieczorem.

TVN24: Górnicy przed Sejmem. Kopacz: węgiel ma strategiczne znaczenie

Polska - 41 minut 21 sekund temu
Szefowa rządu w expose premier Ewa Kopacz stwierdziła, że w Polsce węgiel ma strategiczne znaczenie. - Musimy chronić polskie górnictwo przed nieuczciwą konkurencją - mówiła Kopacz. Podczas, gdy premier przemawiała w Sejmie, przed budynkiem demonstrowali górnicy.

TVN24: Kopacz: Unia potrzebuje solidarności energetycznej

Polska - 41 minut 21 sekund temu
- Nie można godzić się na sytuację, w której Polska i inne kraje regionu są skazane na łaskę i niełaskę zewnętrznych dostawców gazu, którzy uzależniają dostawy lub ceny surowca od bieżących celów politycznych - mówiła w expose Ewa Kopacz.

TVN24: Śmiertelnie potrącił i pojechał dalej. Policja szuka na kamerach kierowcy tira

Polska - 41 minut 21 sekund temu
Policja przegląda zapis wszystkich kamer, które mogły "widzieć" przejeżdżającego tira, który w poniedziałek śmiertelnie potrącił 40-latka spod Wielunia. - Robimy wszystko, żeby ustalić, kto krytycznego wieczoru jechał za kierownicą i dlaczego nie zatrzymał się po wypadku - mówią tvn24.pl policjanci.

TVN24: Mocne uderzenie w grupę "Bukaciaka". 17 zatrzymanych

Polska - 41 minut 21 sekund temu
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 17 osób związanych z tzw. grupą "Bukaciaka". Odpowiedzą między innymi za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, przemyt narkotyków i handel bronią.

TVN24: Kopacz zapowiada "pragmatyczną" politykę wobec Ukrainy

Polska - 41 minut 21 sekund temu
- Polska chce Ukrainie pomagać w transformacji gospodarczej, ustrojowej, wojskowej i politycznej - mówiła w expose premier Ewa Kopacz. Dodała, że celem jej rządu będzie prowadzenie pragmatycznej polityki wobec Ukrainy. Zaznaczyła jednak, że to na Ukraińcach ciąży odpowiedzialność za zreformowanie ich kraju. Kopacz zapowiedziała, że szef resortu spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna do końca października przedstawi informację o polityce zagranicznej.

TVN24: Jak zorganizować przemyt broni dla separatystów? Sprawdzili dziennikarze "Superwizjera"

Polska - 41 minut 21 sekund temu
Polski handlarz bronią podjął się dostarczenia uzbrojenia prorosyjskim separatystom - ustalili dziennikarze "Superwizjera". Biznesmen zaoferował pracującemu pod przykryciem czeskiemu dziennikarzowi śledczemu przetransportowanie broni i dostarczenie niezbędnych do jej wywiezienia dokumentów z UE. Transakcja nie doszła do skutku - dziennikarze ujawnili się w końcowej fazie negocjacji.

TVN24: W Hongkongu władze świętują, a demonstranci odwracają się od flagi

Świat - 41 minut 33 sekundy temu
Szef administracji Hongkongu Leung Chun-ying zaapelował w środę do prodemokratycznych demonstrantów o wsparcie reform przeprowadzanych przez władze centralne Chin. W mieście podjęto specjalne środki ostrożności w związku z 65. rocznicą powstania ChRL.

TVN24: Wybuch Ontake z perspektywy turysty. Dramatyczna ucieczka przed ogromną chmurą pyłu

Świat - 41 minut 33 sekundy temu
Erupcja wulkanu z perspektywy turysty. Gdy jeden z mężczyzn wspinających się na szczyt Ontake zauważył, że wydobywa się z niego dym, postanowił wyciągnąć swój telefon i zarejestrować ucieczkę do schroniska. Wideo zapiera dech w piersiach.

TVN24: Kaliningrad: ćwiczenia rakietowe. Kaukaz: ćwiczenia wojsk chemicznych

Świat - 41 minut 33 sekundy temu
Rosyjskie wojsko szkoli się nad Bałtykiem, na Kaukazie, w Azji. Dzisiaj Flota Bałtycka zaczęła ćwiczenia rakietowe w obwodzie kaliningradzkim, a w bazie rosyjskiej w Armenii ruszyły ćwiczenia wojsk obrony radiacyjnej, biologicznej i chemicznej. Wczoraj w pobliżu Kazachstanu rozpoczęły się ćwiczenia zgrupowania wojsk jądrowych.

TVN24: Na Krymie znikają Tatarzy. Dżemilew: Rosjanie wywieźli mojego syna

Świat - 41 minut 33 sekundy temu
Lider Tatarów krymskich Mustafa Dżemilew powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że jego aresztowany w maju syn stał się politycznym zakładnikiem Kremla. Dżemilew poinformował, że władze przetransportowały więźnia z półwyspu na terytorium Rosji. W ostatnich tygodniach znacząco wzrosła presja wywierana na Tatarów przez rosyjskie władze Krymu.

TVN24: "Czarna seria" Secret Service. Uzbrojony mężczyzna z Obamą w windzie

Świat - 41 minut 33 sekundy temu
Secret Service, służba odpowiedzialna za bezpieczeństwo prezydenta USA, zaliczyła kolejną wpadkę. Podczas wizyty Baracka Obamy w Atlancie do windy wsiadł z nim uzbrojony mężczyzna, w przeszłości trzykrotnie karany za napaść - pisze środowy "Washington Post".

RMF24: Prezydent chwali Kopacz: To było dobre expose

Polska - 46 minut 4 sekundy temu

 To było dobre expose  "Dobre expose, jego siłą jest podanie umiarkowanej liczby zobowiązań na najbliższy rok" - tak 45-minutowe wystąpienie podsumował prezydent. Bronisław Komorowski podkreślił, że cieszy go dostrzeżenie problemu obronności.


WP.PL: Sąd odrzucił pozew zbiorowy w aferze Amber Gold

Polska - 55 minut 37 sekund temu
900 poszkodowanych w aferze Amber Gold żądało w pozwie zbiorowym zwrotu prawie 77 mln złotych. Sąd...
Subskrybuje zawartość