Wszystkie wiadomości

TVN24: Autokary do Rosji i motele w Rumunii. Jak Ukraińcy uciekają przed wojskiem

Świat - 1 godzina 47 minut temu
Sabotaż lokalnych władz, wyjazd za granicę, zasłanianie się religią - w taki sposób część Ukraińców unika poboru do wojska. Co zaskakujące, szczególnie często służby unikają na zachodzie kraju, który zawsze uchodził za bardziej patriotyczny, wręcz nacjonalistyczny. Co się stało z tymi hurrapatriotami? - pyta doradca prezydenta Ukrainy Jurij Biriukow, po zapoznaniu się ze szczegółowym raportem o wypełnieniu planu kolejnej fazy mobilizacji.

TVN24: W piątek spotkanie grupy kontaktowej ws. Ukrainy

Świat - 1 godzina 47 minut temu
MSZ Białorusi poinformowało w czwartek, że kolejne spotkanie w sprawie Ukrainy tzw. grupy kontaktowej odbędzie się w piątek w Mińsku. Grupę kontaktową tworzą przedstawiciele Ukrainy, Rosji i OBWE. W poprzednich spotkaniach uczestniczyli też separatyści.

TVN24: Francuskie perfumy na celowniku kirgiskich muzułmanów

Świat - 1 godzina 47 minut temu
Przywódcy muzułmanów w Kirgistanie apelują o bojkot francuskich perfum, jednego z niewielu towarów z Francji dostępnych na tamtejszym rynku. Akcja jest formą protestu przeciwko karykaturom proroka Mahometa w "Charlie Hebdo".

TVN24: Najstarszy więzień Łukaszenki. Za kratami od ponad 1,5 tys. dni

Świat - 1 godzina 47 minut temu
Alaksandr Łukaszenka szuka możliwości nawiązania współpracy z Zachodem, ale nie będzie to możliwe, dopóki nie uwolni więźniów politycznych. Jednym z nich jest Mykoła Statkiewicz, były kandydat na prezydenta Białorusi. W więzieniu spędził on już ponad 1,5 tys. dni.

TVN24: Wybuch w szpitalu dziecięcym w Meksyku. Rośnie liczba ofiar

Świat - 1 godzina 47 minut temu
W godzinach porannych czasu lokalnego w stolicy Meksyku doszło do wybuchu gazu w szpitalu dziecięcym. Cały czas rośnie liczba ofiar - zgodnie z najnowszymi doniesieniami, zginęło siedem osób, w tym troje dzieci.

WP.PL: Wybuch gazu w szpitalu dziecięcym w Meksyku

Świat - 2 godziny 1 min temu
Wybuch gazu w szpitalu dziecięcym w stolicy Meksyku. Zginęły dwie osoby, a 54 są ranne, wśród nich 22 dzieci.

Wprost.pl: Boniek poparł Figo w wyborach na prezydenta FIFA

Świat - 2 godziny 17 minut temu
Luis Figo potwierdził, iż planuje wystartować w wyborach na prezydenta FIFA. Tę kandydaturę poparł prezes PZPN Zbigniew Boniek - podaje sport.wp.pl.

Wprost.pl: 1500 dni - tyle za kratkami spędził białoruski więzień polityczny

Świat - 2 godziny 30 minut temu
Mikoła Statkiewicz to były kandydat na prezydenta Białorusi z ramienia opozycyjnej Socjaldemokratycznej Partii Hramada. Do aresztu trafił jeszcze 19 grudnia 2010 r. i do dzisiaj nie wyszedł na...

Wprost.pl: Norwegowie mają dość dominacji... Bjoergen

Świat - 3 godziny 19 minut temu
Komentatorzy z Norwegii podkreślają, że choć cieszą ich sukcesy rodaczek, to jednak są już znudzeniu ich ciągłą dominacją – podaje WP.PL

Wprost.pl: Lider Prawego Sektora proponował wysadzenie lotniska w Doniecku

Świat - 3 godziny 26 minut temu
Dmytro Jarosz, lider Prawego Sektora, zaproponował wysadzenie terminali na lotnisku w Doniecku. Pomysł nie został pozytywnie przyjęty przez ukraińskich sztabowców. O sytuacji Jarosz opowiedział w...

WP.PL: Białoruś pogroziła Rosji wyjściem z EUG. Ekspertka PISM dla WP: To stara gra Łukaszenki

Świat - 3 godziny 34 minuty temu
Białoruś rezerwuje sobie prawo do wyjścia z Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej (EUG), jeśli jej...

Wprost.pl: Rosjanie już nie są agresorem? Ukraińcy poprawiają uchwałę pod osłoną nocy

Świat - 3 godziny 43 minuty temu
Uchwała parlamentu Ukrainy, na mocy której Rosję uznano za agresora, a separatystyczne republiki w Doniecku i Ługańsku za organizacje terrorystyczne, przysparza radnym niektórych miast sporo kłopotów. W Mariupolu najpierw poparto decyzję posłów Rady Najwyższej, a po kilku godzinach... rozmyślono się - podaje tvn24.pl.
Rosjanie już nie są agresorem? Ukraińcy poprawiają uchwałę pod osłoną nocy (fot. sxc.hu)

WP.PL: Opady śniegu sparaliżowały lotnisko w Manchesterze

Świat - 4 godziny 9 minut temu
Ponad 200 szkół zostało zamkniętych w czwartek w Irlandii Północnej i północnej części Anglii z...

RMF24: Atak zimy w Wielkiej Brytanii. Zamknięte szkoły i odwołane loty

Świat - 4 godziny 10 minut temu

Atak zimy w Wielkiej Brytanii. Zamknięte szkoły i odwołane lotyPonad 200 szkół zostało zamkniętych w Irlandii Północnej i północnej części Anglii z powodu intensywnych opadów śniegu. Zawieszono przyloty i odloty z lotniska w Manchesterze.


WP.PL: Nigeryjscy islamiści szkolą dzieci. Nieletni żołnierze zasilą szeregi Boko Haram?

Świat - 5 godzin 12 minut temu
Islamiści z organizacji powiązanej z Boko Haram opublikowali zdjęcia ze szkolenia dzieci-żołnierzy. Widać na nim chłopców trzymających w rękach kałasznikowy i uczących się obsługiwać broń. Departament...

TVN24: Piechociński: John Godson przechodzi do klubu PSL

Polska - 7 godzin 47 minut temu
John Godson, do tej pory poseł niezrzeszony, przechodzi do klubu parlamentarnego PSL - nieoficjalne informacje PAP potwierdził szef tej partii Janusz Piechociński. Godson odmówił na razie komentarza. Były polityk PO i Polski Razem powiedział, że "w odpowiednim momencie" poinformuje o swojej decyzji.

TVN24: "Jeden prawy, drugi lewy, obaj hipokryci, oszuści". Późni ojcowie w polityce

Polska - 7 godzin 47 minut temu
- To są sprawy osobiste, na których temat się nie wypowiadam - mówi Ryszard Kalisz, szczęśliwy ojciec 1,5-rocznego Ignacego, pytany o to, czy to prawda, że - z innego już związku - oczekuje przyjścia na świat kolejnej pociechy. Zarówno on, jak i Janusz Korwin-Mikke, który ma m.in. roczne dziecko, stali się bohaterami tabloidów. Program magazynu "Czarno na białym".

TVN24: Sąsiadka opiekunką i jedyną spadkobierczynią. "Myśleliśmy, że robi to bezinteresownie"

Polska - 7 godzin 47 minut temu
- Nie reagowaliśmy, bo byliśmy przekonani, że zapewnia jej opiekę. Myśleliśmy, że robi to bezinteresownie - mówili reporterce "Blisko Ludzi" krewni 89-latki, która pół roku temu przepisała swój majątek sąsiadce. Zdaniem śledczych, podczas spisywania aktów notarialnych staruszka nie była niczego świadoma.

TVN24: "Potężne, moralno-profesjonalne nadużycie". Orłowski o kredytach z niepewną możliwością spłaty

Polska - 7 godzin 47 minut temu
- Można działać zgodnie z prawem, jednocześnie naruszając pewne normy etyczne - uważa profesor Witold Orłowski, główny doradca ekonomiczny PWC, zapytany o praktyki stosowane przez banki podczas udzielania kredytów hipotecznych we frankach. W jego opinii pożyczanie pieniędzy w sytuacji, kiedy bank nie wiedział, czy zostaną one zwrócone, jest "potężnym, moralno-profesjonalnym nadużyciem" i "skandalicznym działaniem".

TVN24: Pożar w cukrowni. "Zagrożone są butle z acetylenem"

Polska - 7 godzin 47 minut temu
Co najmniej osiem zastępów strażackich walczy z pożarem, jaki wybuchł w cukrowni "Kruszwica". Nie ma informacji o poszkodowanych. Informację dostaliśmy na Kontakt 24.
Subskrybuje zawartość