Wszystkie wiadomości

TVN24: Walki o donieckie lotnisko. Kijów: Rosjanie grzebią swoich zabitych w Donbasie

Świat - 1 godzina 6 minut temu
15 żołnierzy ukraińskich sił rządowych zginęło w ciągu ostatniej doby w walkach na wschodzie kraju. Wojska rosyjskie wzmacniają swoje pozycje w Donbasie, przywożony jest tam sprzęt i ludzie. Rosjanie grzebią też swoich zabitych na miejscu, chcąc uniknąć krytyki w Rosji związanej z coraz większymi stratami - twierdzi rzecznik ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO), Andrij Łysenko.

TVN24: Rada Europy: oczywiste naruszenie jedności terytorium Ukrainy. Porażka europejskich instytucji

Świat - 1 godzina 6 minut temu
Ukraina zetknęła się z otwartym naruszeniem jej jedności terytorialnej. Sytuacja w tym kraju jest wynikiem słabości instytucji europejskich - oświadczył we wtorek w Kijowie sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland.

TVN24: "Motorola idzie po was!". Separatysta z Donbasu grozi Polsce

Świat - 1 godzina 6 minut temu
- Jeżeli nie chcecie wpuścić samolotu z ministrem obrony Federacji Rosyjskiej na terytorium Polski, to "Motorola" idzie po was! - grozi prorosyjski separatysta z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Krótki film z separatystą o pseudonimie Motorola kończy salwa z wyrzutni rakietowych.

TVN24: Zachowanie Rosji "to nie zła pogoda, ale zmiana klimatyczna" w Europie

Świat - 1 godzina 6 minut temu
Sojusz Północnoatlantycki musi rozmieścić swój sprzęt w byłym bloku sowieckim, zwiększyć zdolności obronne w powietrzu wzdłuż wschodniej granicy i stworzyć siły szybkiego reagowania, które mogłyby natychmiast zostać wysłane w rejon konfliktu - stwierdził w rozmowie z agencją Reutera, przed przyjazdem do Estonii Baracka Obamy, premier tego kraju Taavi Roivas.

TVN24: Uprowadzili ze szpitala chorego synka. Opuszczą areszt za kaucją?

Świat - 1 godzina 6 minut temu
Rodzice chorego na raka mózgu pięciolatka wbrew zaleceniom lekarzy zabrali chłopca z brytyjskiego szpitala. Za parą wydano Europejski Nakaz Aresztowania, schwytano ich w Hiszpanii. Dramatyczna decyzja rodziców, którzy - jak przekonują - chcieli zapewnić synkowi niedostępną w brytyjskim szpitalu terapię, poruszyła wiele osób. Jak donosi Reuters, hiszpański prokurator będzie wnioskował o zwolnienie pary z aresztu za kaucją.

Wprost.pl: Apple szuka luk po tym jak wyciekły nagie zdjęcia gwiazd

Świat - 1 godzina 20 minut temu
Koncern Apple przekazał dziś informację, że zbada w jaki sposób z wirtualnej chmury iCloud wyciekły nagie zdjęć gwiazd, m.in. Jennifer Lawrence, Kate Upton oraz Kirsten Dunst.

Wprost.pl: Wpadka Mogherini: Zestrzelenie samolotu nad Ukrainą to "nieszczęśliwy wypadek"

Świat - 1 godzina 35 minut temu
Szefowa unijnej dyplomacji, Federica Mogherini nazwała zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą "nieszczęśliwym wypadkiem" - podaje RMF FM.

WP.PL: Wpadka szefowej unijnej dyplomacji Federici Mogherini: zestrzelenie boeinga to nieszczęśliwy wypadek

Świat - 1 godzina 58 minut temu
Pierwsza, ale poważna wpadka nowej szefowej unijnej dyplomacji. Włoszka Federica Mogherini, znana z...

Wprost.pl: Rodzina 127-latki z Meksyku zdradza sekret jej długiego życia: Sen i czekolada

Świat - 2 godziny 18 minut temu
Rodzina Meksykanki Leandry Becerri Lumbreras, która 31.08 świętowała swoje 127. urodziny, zdradza sekret jej długowieczności.

Wprost.pl: Rosjanie popierają aneksję Krymu, ale nie chcą za nią płacić

Świat - 2 godziny 27 minut temu
Większość Rosjan uważa, że Krym powinien być rosyjski, jednakże z przeprowadzonego sondażu wynika, że nie chcą oni ponosić kosztów związanych z przyłączeniem półwyspu do Federacji Rosyjskiej.

Wprost.pl: Rosjanina objętego unijnymi sankcjami we Francji przyjęto z honorami

Świat - 2 godziny 27 minut temu
Siergiej Naryszkin, przewodniczący rosyjskiej Dumy Państwowej, który w marcu w związku z kryzysem na Ukrainie znalazł się na „czarnej liście” osób mających zakaz wjazdu na terytorium Unii...

RMF24: "Polska dostała ważną tekę ekonomiczną". Jest porozumienie ws. polskiego komisarza

Świat - 3 godziny 7 minut temu

"Polska dostała ważną tekę ekonomiczną". Jest porozumienie ws. polskiego komisarzaJest porozumienie w sprawie polskiego komisarza - dowiedziała się nasza korespondentka w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginon. "Polska otrzymała bardzo dobrą tekę ekonomiczną. Jedną z tych, o które się starała" - powiedział naszej dziennikarce jeden z unijnych dyplomatów. Nasz kraj zabiegał o tekę do spraw energii, rynku wewnętrznego lub konkurencji.


WP.PL: Ian Brzeziński: NATO ma do ugaszenia dwa pożary

Świat - 3 godziny 10 minut temu
Agresja Rosji na Ukrainie oraz wzrost zagrożenia Państwem Islamskim to dwa pożary przy granicach NATO,...

WP.PL: "Foreign Affairs": tak Ukraina może uniknąć "pułapki Putina"

Świat - 3 godziny 19 minut temu
Kijów powinien wycofać swoje siły z zajętego przez prorosyjskich rebeliantów Donbasu - twierdzi na...

RMF24: Brukselski bój o Bieńkowską. Tusk negocjuje z szefem KE

Świat - 3 godziny 44 minuty temu

Brukselski bój o Bieńkowską. Tusk negocjuje z szefem KE"Elżbieta Bieńkowska będzie kandydatką Polski na komisarza, jeżeli dostanie ważną tekę ekonomiczną" – taki warunek postawił polski premier w rozmowie z Jean–Claude Junckerem. Z ustaleń naszej korespondentki w Brukseli Katarzyny Szymańskiej-Borginon wynika, że trwają właśnie konsultacje między kancelarią premiera a nowo mianowanym szefem Komisji Europejskiej.


TVN24: Startuje "polskie Davos". To już XXIV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju

Polska - 7 godzin 6 minut temu
Dziś rusza XXIV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. W programie ponad 150 sesji plenarnych, paneli dyskusyjnych, prezentacji, wydarzeń specjalnych i kulturalnych, w których udział ma wziąć ponad 3 tys. osób. W TVN24 Biznes i Świat i na portalu tvn24bis.pl relacjonujemy to wydarzenie. Porozmawiamy też z wyjątkowymi gośćmi.

TVN24: Rząd zajmie się budżetem. Potrzebuje na to dwóch dni

Polska - 7 godzin 6 minut temu
Rząd we wtorek ma m.in. rozpocząć omawianie projektu budżetu na 2015 rok, a także zająć się propozycją organizacyjnego połącznia urzędów i izb skarbowych oraz zmianami w zasiłkach chorobowych celników.

TVN24: Buczek: spodziewamy się obniżki stóp

Polska - 7 godzin 6 minut temu
Na środowym posiedzeniu RPP oczekujemy obniżki stóp procentowych o 25 pkt. bazowych - powiedział w TVN24 Biznes i Świat Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. Przyznał, że na rynku obligacji mamy do czynienia z hossą, a z inwestycjami w akcje warto jeszcze poczekać i to "do czasu większej korekty". - Naszym zdaniem rynki na świecie mimo wszystko jesienią powinny się skorygować - powiedział i dodał, że "to będzie bardzo dobry moment do kupowania".

TVN24: Chmury kolejny raz sparaliżowały lotnisko w Pyrzowicach

Polska - 7 godzin 6 minut temu
Opóźnienia i przekierowania na inne lotniska utrudniały podróże pasażerom, którzy korzystali dzisiaj z portu lotniczego Katowice-Pyrzowice. Powodem była niska podstawa chmur. Chaos z powodu mgły panował na lotnisku w Katowicach od wczoraj. Problemy miało kilkuset pasażerów, od których sygnały docierały do nas na Kontakt 24.

TVN24: Hofman: Szczerze gratuluję Tuskowi. Nie chciałbym się za niego wstydzić

Polska - 7 godzin 6 minut temu
Donald Tusk po wyborze na przewodniczącego Rady Europejskiej nie powinien się angażować w kampanię samorządową PO - powiedział we "Wstajesz i wiesz" Adam Hofman, rzecznik PiS. Jego zdaniem, gdyby tak się stało, byłby to "obciach w Europie".
Subskrybuje zawartość