Wszystkie wiadomości

TVN24: Wspomnienia, które można dotknąć. Zdjęcia 3D w służbie niewidomym

Polska - 10 minut temu
Jak dotknąć wspomnień, czyli zdjęcia w 3D w służbie niewidomym. Trójwymiarowe wizualizacje mają im przypomnieć najpiękniejsze i najważniejsze momenty w ich życiu, bo pamięć - jeśli chodzi o szczegóły - często bywa zawodna.

TVN24: Na ile wycenić 12 straconych lat? Niesłusznie skazani walczą o odszkodowania

Polska - 10 minut temu
W więzieniu przesiedzieli lata, skazani za morderstwa. Stracili wolność, pracę, rodzinę, dobre imię - rozpadło im się całe życie. Jak się potem okazało, wszystko przez pomyłki wymiaru sprawiedliwości. Jak wycenić 12 lat bez winy spędzonych za kratami? A 3 lata? Obaj walczą o odszkodowanie. Ale raczej nie mogą liczyć na wiele. Materiał programu "Czarno na Białym".

TVN24: Prawie zagłodziła psa-medalistę. Kara w zawieszeniu dla właścicielki

Polska - 10 minut temu
Dziesięć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, oprócz tego nawiązka na rzecz opieki nad zwierzętami i pięcioletni zakaz posiadania zwierząt - taki wyrok usłyszała 39-letnia Monika W., właścicielka rasowego wyżła weimarskiego. Zwierzę zostało niemal zagłodzone przez kobietę i jej konkubenta.

TVN24: "Śmieciowe jedzenie" zakazane w szkołach. Sejm wprowadza nowe przepisy

Polska - 10 minut temu
W szkołach nie będzie można sprzedawać, ani podawać do jedzenia "śmieciowego jedzenia" zdecydował w czwartek Sejm, uchwalając nowelizację ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia. Przepisy te będą obowiązywać także w przedszkolach.

TVN24: Wybuch gazu w centrum Katowic. Trzy osoby zaginione

Polska - 10 minut temu
28 zastępów straży pożarnej zabezpiecza kamienicę w centrum Katowic, w której nad ranem doszło do wybuchu gazu. Budynek częściowo się zawalił, zapalił się dach. Do szpitala trafiło pięć osób. Los trzech innych, które były zameldowane w kamienicy, wciąż nie jest znany. Pierwszą informację o wybuchu dostaliśmy na Kontakt 24.

TVN24: "Ratownicy działają tak, jakby mieli automatycznego pilota. Wyłączają emocje"

Polska - 10 minut temu
- Ratownicy wiedzą, co mają robić. Wchodzą do akcji z zadaniowym nastawieniem. Odcinają emocje, które mogą przeszkadzać - mówił na antenie TVN24 specjalista ds. wsparcia psychologicznego w sytuacjach kryzysowych Tomasz Kozłowski. Jak podkreślił, "to są ludzie, którzy nie wybierali tego zawodu dla pieniędzy".

TVN24: Dwie kobiety uratowane z pożaru. Pomógł im sąsiad

Polska - 10 minut temu
Dwie starsze kobiety zostały poszkodowane w pożarze domu, do jakiego doszło w środową noc w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie). Gdyby nie pomoc sąsiada, który w porę udzielił kobietom pomocy, ich życie mogło być w poważnym niebezpieczeństwie. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24 od Bogdana.

TVN24: Wraca specnaz GRU, koncentracja na południu. Striełkow: nadciąga ukraiński blitzkrieg

Świat - 10 minut 4 sekundy temu
Rebelianci boją się, że po niedzielnych wyborach Kijów będzie miał rozwiązane ręce, że ogłosi stan wojenny w Donbasie i uderzy z całą mocą. Być może bierze to też pod uwagę Moskwa, bo rosyjskie wojsko znów wraca do strefy walk, a przez granicę wjeżdża ostatnio wyraźnie więcej konwojów.

TVN24: "Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci". Obama potępił "skandaliczne ataki" w Kanadzie

Świat - 10 minut 4 sekundy temu
Prezydent Barack Obama potępił "skandaliczne ataki" w Kanadzie, których ofiarą padł w środę kanadyjski żołnierz, już drugi w ostatnich dniach. Armia USA zaostrzyła środki bezpieczeństwa na Grobie Nieznanych Żołnierzy na Cmentarzu Narodowym w Arlington.

TVN24: MKOl uznał tymczasowo Kosowo. Sportowcy pojadą do Rio?

Świat - 10 minut 4 sekundy temu
Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował w środę o tymczasowym uznaniu Kosowa. To oznacza, że zamieszkana przez większość albańską serbska prowincja, która w 2008 roku ogłosiła niepodległość, ma szansę wysłania reprezentacji na igrzyska w 2016 roku.

TVN24: Kolejne zdjęcie okrętu podwodnego. Szwedzi nie komentują

Świat - 10 minut 4 sekundy temu
Rybak sfotografował okręt podwodny, który wynurzył z morza w rejonie Gotlandii - podaje Sveriges Radio Gotland. W rejonie tej szwedzkiej wyspy od kilku dni krąży rosyjski statek naukowo-badawczy Profesor Łogaczew.

TVN24: Władze lotniska zdymisjonowane. Kolejne zatrzymania po śmierci prezesa Total

Świat - 10 minut 4 sekundy temu
Szef moskiewskiego lotniska Wnukowo i jego zastępca podali się w czwartek do dymisji w związku z poniedziałkową katastrofą samolotu, w której zginął prezes francuskiego koncernu petrochemicznego Total, Christophe de Margerie oraz trzech członków załogi. Wcześniej rosyjscy prokuratorzy poinformowali, że zatrzymali w sumie pięć osób, które mogą mieć związek z wypadkiem.

WP.PL: Złe wieści dla gapowiczów. Bramek II linii metra nie przeskoczysz!

Polska - 20 minut 7 sekund temu
Tych bramek nie przeskoczysz! Na bramkach drugiej linii metra nie będzie kołowrotków -...

WP.PL: Twój Ruch przeciwny odwołaniu Radosława Sikorskiego

Polska - 26 minut 7 sekund temu
Twój Ruch nie zagłosuje za odwołaniem Radosława Sikorskiego. Wniosek o odwołanie...

RMF24: Eksplozja w Katowicach. Będzie śledztwo

Polska - 30 minut 52 sekundy temu

Eksplozja w Katowicach. Będzie śledztwoKatowicka prokuratura okręgowa poprowadzi śledztwo ws. czwartkowego wybuchu gazu w kamienicy w centrum Katowic. Prokuratorzy będą mogli rozpocząć czynności na miejscu katastrofy po zakończeniu akcji ratowniczej.


RMF24: Starcia z imigrantami we Francji. Są ranni

Świat - 34 minuty 13 sekund temu

Starcia z imigrantami we Francji. Są ranni Co najmniej dziesięć osób zostało rannych w trwających trzeci dzień starciach pomiędzy grupami nielegalnych imigrantów ze szturmowymi oddziałami policji w Calais we Francji. Rząd zapowiada wysłanie dodatkowych jednostek policji i żandarmerii w okolice wjazdu do tunelu pod Kanałem La Manche


Wprost.pl: Minister środowiska: Mam nadzieję na kompromis na szczycie klimatycznym UE

Polska - 35 minut 52 sekundy temu
- Cel, który proponuje KE, 40-procentowa redukcja emisji dwutlenku węgla do 2030 roku (w odniesieniu do 1990 roku), nie jest jeszcze przesądzony. Jeśli byłby przyjęty, możliwe są różne rozwiązania...

Wprost.pl: "Putin? Furiat. Mówił, że Czeczeńców utopi w sedesie, a Saakaszwiliego..."

Świat - 45 minut 14 sekund temu
Prezes Fundacji im. Stefana Batorego prof. Aleksander Smolar w rozmowie z Radiem Zet zabrał głos w dyskusji wokół wypowiedzi marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego dla Politico.
Subskrybuje zawartość