Wszystkie wiadomości

TVN24: "Komorowski zachowywał się nerwowo". "Duda unikał konkretnych odpowiedzi"

Polska - czw., 05/21/2015 - 23:30
Prezydent Bronisław Komorowski i Andrzej Duda zmierzyli się w debacie #CzasDecyzji na antenie TVN, TVN24 i TVN24 BiŚ. Po niej przedstawiciele obu partii komentowali starcie kandydatów. - Debatę oceniam jako trzy do jednego dla Bronisława Komorowskiego. Ten jeden za to, że Duda w ogóle przyszedł - mówił Sławomir Neumann z PO. - Pana odbiór jest oderwany od rzeczywistości - odpowiedziała mu Jadwiga Wiśniewska z PiS.

TVN24: Zderzenie kandydatów. Który lepszy? Dziennikarze oceniają po debacie

Polska - czw., 05/21/2015 - 23:30
- W debacie zderzyły się konkrety, może nie zawsze efektowne, ale osadzone w rzeczywistości, z pobożnymi życzeniami - ocenił w TVN24 publicysta Tomasz Wołek. Jak stwierdził, w czwartkowym starciu Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy lepiej wypadł urzędujący prezydent. Nie zgodził się z nim Paweł Lisicki, którego zdaniem kandydat PiS "wyraźnie wygrał".

TVN24: "Wybory to nie randka w ciemno". "Ja jestem kandydatem stabilnym". Oświadczenia kandydatów

Polska - czw., 05/21/2015 - 23:30
- Wybory to nie randka w ciemno, gdzie można zaryzykować, coś sprawdzić, dowiedzieć się dopiero w trakcie spotkania o tym, kto ma jakie poglądy - mówił na zakończenie debaty prezydenckiej w TVN, TVN24 i TVN24 Biznes i Świat prezydent Bronisław Komorowski. Przekonywał, by w niedzielę postawić na wiedzę i doświadczenie. Jego konkurent Andrzej Duda apelował do wyborców o poparcie, mówiąc: - Nie możemy pozwolić na to, aby prezydentem RP był ktoś, kto będzie wymachiwał na ludzi pięścią dlatego że mają inne poglądy.

TVN24: "Bronek wygrał" vs. "Melduję wykonanie zadania". Internauci po debacie

Polska - czw., 05/21/2015 - 23:30
"Jasne, że wygrał Duda", "Tylko Bronek!" - tuż po zakończeniu decydującej debaty prezydenckiej w TVN24 internauci nie byli zgodni, kto wygrał telewizyjne starcie. Najciekawsze momenty spotkania i swoje wrażenia po nim uchwycili w memach.

TVN24: Duda nocą ruszył w Polskę. Debata? "Nie mam żadnych wątpliwości, że wygrałem"

Polska - czw., 05/21/2015 - 23:30
Andrzej Duda rozpoczął ostatni przedwyborczy maraton spotkań i wieców. W ramach akcji "Polska 24 godziny na dobę" będzie podróżował "Dudabusem" po kraju i - jak zapowiada - walczył o głosy aż do ciszy wyborczej. Około 2 w nocy dotarł do Nowego Miasta nad Pilicą, gdzie odwiedził piekarnię i szpital.

TVN24: Cały zapis debaty Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy

Polska - czw., 05/21/2015 - 23:30
W czwartek w TVN, TVN24 i TVN24 Biznes i Świat odbyła się debata Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy. Było to ich ostatnie starcie przed drugą turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się w niedzielę. Zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi polityki krajowej, gospodarki i spraw społcznych oraz polityki zagranicznej. Przeczytaj stenogram z programu.

TVN24: Duda kontra Komorowski. Decydująca debata w TVN, TVN24 i TVN24BiŚ

Polska - czw., 05/21/2015 - 23:30
Na antenie TVN, TVN24 i TVN24 Biznes i Świat odbyła się debata kandydatów ubiegających się o prezydenturę. To ich ostatnie i decydujące starcie przed drugą turą wyborów, która odbędzie się w niedzielę. W pierwszej części debaty Andrzej Duda i Bronisław Komorowski odpowiadali na pytania Moniki Olejnik dot. polityki krajowej. W kolejnej części mówili o gospodarce i sprawach społecznych. Na koniec odpowiadali na pytania Justyny Pochanke o politykę zagraniczną.

TVN24: Putin: Rosja pomoże Irakowi militarnie

Świat - czw., 05/21/2015 - 23:30
Władze Rosji zaoferowały w czwartek przebywającemu w Moskwie premierowi Iraku Hajderowi al-Abadiemu pomoc dla jego kraju, w tym militarną, w celu odparcia bojowników Państwa Islamskiego (IS), którzy w tym tygodniu rozszerzali swe zdobycze w Iraku i Syrii.

TVN24: Gen. Breedlove: niektórzy imigranci to "elementy ekstremistyczne"

Świat - czw., 05/21/2015 - 23:30
Dowódca wojsk NATO w Europie generał Philip Breedlove oświadczył w czwartek, że na pokładzie płynących przez Morze Śródziemne łodzi z nielegalnymi imigrantami, próbującymi przedostać się do Europy, mogą znajdować się przestępcy i potencjalni terroryści.

TVN24: Ruszył szczyt w Rydze. Tusk: to nie nasza wina, że Rosja jest nieatrakcyjna

Świat - czw., 05/21/2015 - 23:30
Uroczystą kolacją rozpoczął się w czwartek wieczorem w Rydze szczyt Partnerstwa Wschodniego. - To nie jest konkurs piękności między UE a Rosją - oświadczył szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Jak jednak ocenił, gdyby Rosja była bardziej atrakcyjnym krajem, nie musiałaby prowadzić agresywnej polityki wobec sąsiadów. Tymczasem źródła dyplomatyczne są zgodne: na szczycie nie zapadną przełomowe decyzje.

TVN24: OBWE: Ukraina mówiła prawdę. Zatrzymani Rosjanie to czynni żołnierze

Świat - czw., 05/21/2015 - 23:30
Dwaj ranni Rosjanie zatrzymani na wschodzie Ukrainy potwierdzili, że są członkami oddziału sił specjalnych Rosji - poinformowała w czwartek misja OBWE po odwiedzinach w szpitalu. Moskwa twierdziła, że zatrzymani nie są obecnie w służbie czynnej.

TVN24: Czy przyjmiemy syryjskich chrześcijan? Duda i Komorowski o Polsce w świecie

Świat - czw., 05/21/2015 - 23:30
Czy Polska może lub czy powinna przyjąć 300 rodzin syryjskich chrześcijan, którzy - uciekając przed wojną - poprosili o azyl w naszym kraju? Andrzej Duda bez zastanowienia stwierdzić, że "chciałby" im pomóc. Bronisław Komorowski wytknął z kolei konkurentowi w wyścigu po urząd prezydenta, że ten zgadza się na takie działania, gdy sam w Parlamencie Europejskim nie uczestniczył w debacie nt. sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

RMF24: Wypadek w Wielkopolsce. Bus zderzył się z ciężarówką

Polska - czw., 05/21/2015 - 23:17

Wypadek w Wielkopolsce. Bus zderzył się z ciężarówkąBus zderzył się z ciężarówką w Piekarzewie w Wielkopolsce. Nikomu nic się nie stało. Służby usuwają z drogi rozbite pojazdy. Informację na ten temat dostaliśmy o poranku na Gorącą Linię RMF FM.


WP.PL: Rząd sypnie medalami

Polska - czw., 05/21/2015 - 22:10
Ministrowie tworzą nowe odznaczenia - donosi "Rzeczpospolita". Nad ustanowieniem odznaki "Za zasługi...

WP.PL: Statek kosmiczny Dragon powrócił na Ziemię

Świat - czw., 05/21/2015 - 21:20
Prywatny kosmiczny statek transportowy Dragon powrócił z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) na Ziemię. Jak...

Nowy Dziennik: McCain będzie walczył o zniesienie wiz

Polonia - czw., 05/21/2015 - 19:48
Republikański senator z Arizony John McCain zapowiedział, że osobiście podejmie próbę włączenia Polski do Programu Ruchu Bezwizowego. Wyraził też przekonanie, że zniesienie wiz dla Polaków cieszy się szerokim poparciem w Kongresie.

WP.PL: Spotkanie Merkel i Hollande'a z Ciprasem w Rydze

Świat - czw., 05/21/2015 - 19:30
W Rydze, na marginesie szczytu Partnerstwa Wschodniego, doszło do spotkania kanclerz Niemiec Angeli...

WP.PL: Sondaż po debacie: wygrał Bronisław Komorowski

Polska - czw., 05/21/2015 - 19:12
42 proc. ankietowanych uznało, że czwartkową debatę prezydencką wygrał Bronisław Komorowski. 31...
Subskrybuje zawartość