Wszystkie wiadomości

TVN24: Witek: pani premier nie zależy na spotkaniu z prezydentem

Polska - 9 godzin 49 minut temu
- Apelowanie przez media świadczy o tym, że tak naprawdę pani premier nie zależy na tym spotkaniu - tak prośby Ewy Kopacz kierowane do Andrzeja Dudy oceniła we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Elżbieta Witek. Rzeczniczka PiS dodała też, że prezydent - zanim zabrał głos w sprawie Ukrainy - konsultował się z rządem.

TVN24: Mull opuszcza Warszawę. "Nie żegnam się, tylko mówię do zobaczenia"

Polska - 9 godzin 49 minut temu
Ambasador USA w Polsce Stephen Mull kończy swoją misję w Polsce. Z tej okazji nie zapomniał pożegnać się z Polakami. - To dla mnie wielki zaszczyt, że przez ostatnie trzy lata reprezentowałem Stany Zjednoczone w kraju, który jest tak nadzwyczajnym przyjacielem i sojusznikiem - podkreślił w opublikowanym w sieci nagraniu. Jak przyznaje, "zawsze będzie czuć się w Polsce jak w domu".

TVN24: Senackie komisje będą dyskutować o referendum, którego chce Duda

Polska - 9 godzin 49 minut temu
Dziś sześć senackich komisji rozpatrzy projekt postanowienia prezydenta Andrzeja Dudy o zarządzeniu ogólnokrajowego referendum 25 października. Senatorowie wydadzą w tej sprawie swoją rekomendację.

TVN24: Przelano oszustom 4 miliony zł. Audyt wskazuje winnych, marszałek "nie stracił zaufania"

Polska - 9 godzin 49 minut temu
Zamiast zapłacić firmie, która wybudowała drogę, urzędnicy Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich przelali pieniądze na konta oszustów, bo ci poprosili ich o to w mailu. W konsekwencji pracę straciły dwie osoby współodpowiedzialne za przelew. Dyrektorzy pracują nadal, mimo bezlitosnej dla nich kontroli. Materiał "Blisko ludzi".

TVN24: Mini cooper wjechał w tył ciężarówki. Ranni

Polska - 9 godzin 49 minut temu
Samochód osobowy wjechał w tył ruszającej na światłach ciężarówki. Jak informuje policja, kierowca i pasażer osobówki trafili do szpitala. Do wypadku doszło na obwodnicy Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie). Informację na Kontakt 24 dostaliśmy od serwisu Fakty Elbląg.

TVN24: Przegląd prasy: Liroy "jedynką" u Kukiza

Polska - 9 godzin 49 minut temu
Piotr Marzec, znany jako raper Liroy, będzie "jedynką" na liście ruchu Pawła Kukiza w Kielcach - podaje "Do Rzeczy". Dziś, jak zapowiedział muzyk, mają być znane także inne nazwiska, która znajdą się na czołówce list Kukiz’15.

TVN24: Ciężki sprzęt US Army w Polsce w 2016 r. W dwóch miejscach

Polska - 9 godzin 49 minut temu
Magazyny ciężkiego sprzętu amerykańskich sił zbrojnych powstaną w połowie 2016 r. w północno-wschodniej oraz w zachodniej Polsce - poinformował szef MON Tomasz Siemoniak.

TVN24: "Zginęło ponad 2 tys. żołnierzy". Dziwna historia raportu o stratach Rosjan w Donbasie

Świat - 9 godzin 49 minut temu
Rosyjskojęzyczny portal Dielowaja Żyzń spowodował duże zamieszanie publikując - jak twierdzą autorzy tekstu - dane dotyczące liczby zabitych w ukraińskim Donbasie rosyjskich żołnierzy. Autentyczność tych informacji trudno zweryfikować, a najdziwniejsze w tym jest fakt, że choć raport wisi w sieci od pół roku, dopiero teraz zauważyły go ukraińskie media.

TVN24: Doradca Putina: rozszerzenie formatu normandzkiego nie jest rozważane

Świat - 9 godzin 49 minut temu
Włączenie do formatu normandzkiego piątego uczestnika nie jest rozważane - poinformowała agencja RIA-Nowosti, powołując się na doradcę prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. polityki zagranicznej Jurija Uszakowa.

TVN24: FBI przestrzega przed kupowaniem antyków z Bliskiego Wschodu

Świat - 9 godzin 49 minut temu
Państwo Islamskie finansuje swoją działalność handlując skradzionymi w Iraku i Syrii dziełami sztuki - ostrzega FBI.

TVN24: Zastrzelił dziennikarzy w czasie relacji na żywo. Ostrzegał, że jest "ludzką beczką prochu"

Świat - 9 godzin 49 minut temu
Vester Lee Flanagan, który w środę zastrzelił dwójkę swoich dawnych kolegów z pracy w centrum handlowym, skarżył się, że był szykanowany ze względu na kolor skóry i orientację seksualną. Były szef mężczyzny określił go jako nieszczęśliwego i bardzo konfliktowego człowieka. Do stacji ABC News przesłano z kolei przed atakiem dokumenty, w których osoba identyfikująca się jako Flanagan ostrzega, że "od jakiegoś czasu jest ludzką beczką prochu".

TVN24: Dwaj generałowie zginęli w zamachu Państwa Islamskiego

Świat - 9 godzin 49 minut temu
Dwaj iraccy generałowie zginęli w czwartek w samobójczym ataku przeprowadzonym przez zamachowca z dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) w prowincji Anbar na zachodzie Iraku - poinformował wojskowy rzecznik.

RMF24: Śledztwo ws. afery taśmowej zakończy się w połowie września

Polska - 10 godzin 3 minuty temu

Śledztwo ws. afery taśmowej zakończy się w połowie wrześniaBez względu na to, czy otrzymamy pomoc prawną ze Stanów Zjednoczonych, w połowie września kończymy śledztwo w sprawie afery taśmowej - usłyszał w warszawskiej prokuraturze reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Wcześniej prokurator generalny przedłużenie tego śledztwa uzasadniał właśnie uzyskaniem pomocy od Amerykanów.


Wprost.pl: Borusewicz: Nie wrócimy do poprzedniego wieku emerytalnego

Polska - 10 godzin 4 minuty temu

Bogdan Borusewicz (fot. FOT. TEDI/NEWSPIX.PL / Newspix.pl )

W programie "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce Bogdan Borusewicz, marszałek Senatu, poinformował, że wciąż nie otrzymał pisma od prezydenta Dudy w sprawie referendum.

RMF24: Stalker w areszcie. Porwał kobietę, bo chciał z nią być

Polska - 10 godzin 6 minut temu

Stalker w areszcie. Porwał kobietę, bo chciał z nią byćPolicja zatrzymała w Krakowie mężczyznę, który razem ze swoim kolegą postanowił porwać młodą kobietę. 28-latek znał ją tylko z widzenia, ale często ją nękał i szpiegował.


Subskrybuje zawartość