Wszystkie wiadomości

TVN24: Otwarta interwencja Rosji na Ukrainie w kwietniu? Szef MON: silne pogłoski

Polska - 2 godziny 1 min temu
Wschodnia Ukraina to nadal beczka prochu - ocenił Tomasz Siemoniak, wicepremier i szef MON, pytany w "Jeden na jeden", czy wiosną na Ukrainie wybuchnie otwarta wojna. - To są bardzo silne pogłoski funkcjonujące w Kijowie i one są mi znane od jesieni - dodał.

TVN24: Hipster ze Zbawixa czy podróżnik w czasie na zdjęciu Zbyszka Siemaszki?

Polska - 2 godziny 1 min temu
Kim jest mężczyzna w słonecznych okularach i stroju nie pasującym ponoć do epoki? Czemu pojawia się na zdjęciach z różnych miejsc i czasów? "Podróżnik w czasie" to znana na całym świecie miejska legenda. Zdaniem jej tropicieli, tajemnicza postać pojawia się też na jednym z warszawskich zdjęć Zbyszka Siemaszki.

TVN24: Narkotyki za prawie milion złotych. Wpadli dilerzy z Ostródy

Polska - 2 godziny 1 min temu
Policjanci z Ostródy zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i handel narkotykami. Zabezpieczono kilkanaście kilogramów narkotyków, broń, amunicję i pieniądze. Czarnorynkowa wartość narkotyków to około 800 tysięcy złotych. W mieszkaniach sprawców funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie kilkanaście kg marihuany, amfetaminy, haszyszu, tabletki ekstazy i na potencję, broń palną, ostrą amunicję i kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce. Zatrzymanym grozi nawet do 12 lat więzienia.

TVN24: Gazowe eldorado koło Rawicza. Za rok wydobycie ruszy pełną parą

Polska - 2 godziny 1 min temu
Na początku przyszłego roku możliwa jest pełna eksploatacja i komercyjna sprzedaż gazu ze złoża Szymanowo koło Rawicza w Wielkopolsce - poinformowała spółka Palomar Natural Resources (PNR). Wyniki testów potwierdziły możliwość komercyjnej produkcji z tego złoża.

TVN24: Spirala zadłużenia. Spłacały dług, ale ten rósł dalej

Polska - 2 godziny 1 min temu
Matka i córka z Bytomia wpadły w długi przez wypadek, chorobę i śmierć ojca. Przez kilka lat nie płaciły czynszu. Ich dług wobec spółdzielni mieszkaniowej wynosił wtedy czternaście tysięcy złotych, razem z odsetkami spłaciły już ponad 60 tys. złotych. Ale administrator osiedla zażądał od nich kolejnych pieniędzy. Dopiero po interwencji reporterki „Blisko ludzi” TTV egzekucję zawieszono i rozpoczęto rozmowy z kobietami.

TVN24: Przysposobienie obronne znów w szkołach? "To pomysł do rozważenia"

Polska - 2 godziny 1 min temu
Czy przysposobienie obronne powinno wrócić do szkół? - To pomysł do rozważenia - ocenił w "Jeden na jeden" Tomasz Siemoniak, wicepremier i szef MON.

TVN24: Tragedia w Gliwicach. Kilka lat wcześniej ojciec zabił matkę chłopców

Polska - 2 godziny 1 min temu
Mężczyzna zasztyletował jednego z wnuków, ranił żonę, a następnie popełnił samobójstwo. 9-latek, któremu udało się uciec z mieszkania dziadków przebywa z ciotką. Jak dowiedział się Kontakt 24, to kolejna tragedia w tej rodzinie. Kilka lat wcześniej ojciec zamordował matkę chłopców. Pierwsze informacje o tragicznym zdarzeniu w Gliwicach otrzymaliśmy na Kontakt 24.

TVN24: Rosja stanie za finansowym murem? "To broń atomowa", ale obosieczna

Świat - 2 godziny 1 min temu
- Sankcje polegające na wykluczeniu Rosji z sytemu bankowego SWIFT są możliwe, ale prawda jest taka, że jest to broń obosieczna, która uderzy w nas wszystkich - powiedział w piątek szef MSZ Grzegorz Schetyna po spotkaniu z szefem brytyjskiej dyplomacji Philipem Hammondem. Unia Europejska będzie rozważała rozszerzenie dalszych sankcji wobec Rosji, jeśli popierani przez Kreml separatyści zaatakują Mariupol.

TVN24: Tłum wziął szturmem więzienie i zlinczował oskarżonego o gwałt

Świat - 2 godziny 1 min temu
Wielotysięczny tłum wdarł się do więzienia w mieście Dimapur na wschodzie Indii i wywlókł z niego oskarżonego o gwałt mężczyznę. Człowiek został zamordowany - poinformowała lokalna policja.

TVN24: Renzi pod ostrzałem prasy. Trudne tematy w Moskwie "zamiótł po dywan"

Świat - 2 godziny 1 min temu
Zmarnowana okazja - tak część komentatorów włoskiej prasy podsumowuje moskiewskie rozmowy premiera Matteo Renziego z prezydentem Władimirem Putinem. Zauważają, że troska Renziego o interesy prowadzone z Rosją jest niezgodna z linią sojuszników Włoch.

TVN24: Nawalny wyszedł na wolność

Świat - 2 godziny 1 min temu
Krytyk Kremla Aleksiej Nawalny opuścił w piątek moskiewski areszt, gdzie spędził 15 dni za złamanie przepisów o zgromadzeniach. Sąd nie wyraził zgody na przerwę w karze, by Nawalny mógł wziąć udział w pogrzebie zastrzelonego opozycjonisty Borysa Niemcowa.

TVN24: Wczoraj grady, dzisiaj huragany. Ukraińcy wycofują artylerię

Świat - 2 godziny 1 min temu
Ukraińska armia rozpoczyna wycofywanie wyrzutni rakietowych Huragan z linii walk z prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy – poinformował w Kijowie rzecznik operacji zbrojnej wymierzonej w rebeliantów Anatolij Stelmach.

RMF24: Dziecko poparzone w toalecie. 5-latek jest operowany

Polska - 2 godziny 8 minut temu

Dziecko poparzone w toalecie. 5-latek jest operowanyW olsztyńskim szpitalu trwa operacja 5-latka, który we wtorek poparzył się żrącą substancją w toalecie jednej z olsztyńskich kawiarni. Dziecko jest poddawane zabiegowi przeszczepu skóry. Miejsce, w którym doszło do poparzenia, skontrolował już sanepid.


Wprost.pl: Uratowali dzieci z płonącego budynku, sami zatruli się czadem

Polska - 2 godziny 14 minut temu
Dwóch funkcjonariuszy policji z Milówki uratowało dzieci z płonącego budynku. Podczas akcji ratunkowej zatruli się czadem i sami trafili pod opiekę lekarzy – informuje RMF FM.

RMF24: Kluzik-Rostkowska: Karta nauczyciela to przesada i historyczny przeżytek

Polska - 2 godziny 15 minut temu

 Karta nauczyciela to przesada i historyczny przeżytek"Karta nauczyciela już się wyczerpała. Trzeba to zbudować na nowo" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM szefowa MEN Joanna Kluzik-Rostkowska w odpowiedzi na pytania słuchaczy. "Karta nauczyciela to przesada i historyczny przeżytek" - ocenia minister. Joannę Kluzik-Rostkowską martwi również duża ilość korepetycji w szkołach. "Korepetycje są czymś powszechnym i uważam, że to jest porażka szkoły" - mówi Kluzik-Rostkowska.


Wprost.pl: Neumann: Ustawa o in vitro w Sejmie w ciągu kilku tygodni

Polska - 2 godziny 16 minut temu
W ciągu kilku tygodni do Sejmu ma trafić ustawa o zapłodnieniu in vitro. Poinformował o tym wiceminister zdrowia Sławomir Neumann podczas rozmowy na antenie radiowej Trójki. - Jest taki plan, żeby...
Subskrybuje zawartość