Wszystkie wiadomości

TVN24: Roman Polański w TVN24: prawdopodobnie w marcu na dłużej zostanę w Polsce

Polska - 1 godzina 24 minuty temu
Roman Polański powiedział w TVN24, że w marcu zamierza na dłużej przyjechać do kraju, będzie pracować nad filmem. Odnosząc się do wniosku o ekstradycję do USA, prawnicy reżysera podkreślili, że "ani nie zastosowano środków zapobiegawczych, ani nie wszczęto procedury ekstradycyjnej". - Śledczy nie dopatrzyli się podstaw do zatrzymania - zauważył adwokat.

TVN24: Koparka uszkodziła gazociąg. Ewakuacja

Polska - 1 godzina 24 minuty temu
Rozszczelnienie gazociągu na ulicy Poniatowskiego w Łodzi. Strażacy ewakuowali osiem osób. Informację oraz zdjęcia przesłał na Kontakt 24 Robert.

TVN24: "Spowiedź zabójcy". Przestroga dla kierowców, którzy "wierzą w nieśmiertelność"

Polska - 1 godzina 24 minuty temu
- Był pogodny dzień. Jechałem w terenie zabudowanym. Śpieszyło mi się. Na pasy nagle wbiegła kobieta. Jej śpieszyło się na autobus. To był ułamek sekundy - opowiedział w "Tak jest" Tomasz Pawlak, skazany za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna na kursach reedukacyjnych przestrzega innych kierowców. - Jest żywym przykładem dla tych, którzy wierzą w nieśmiertelność - dodał na antenie TVN24 mł. inspektor policji Marek Konkolewski.

TVN24: "Ohydne przestępstwo pedofilskie. Nie powinno mieć znaczenia, kto się go dopuścił"

Polska - 1 godzina 24 minuty temu
Prokuratura nie zdecydowała się na wniosek do sądu o tymczasowy areszt dla Romana Polańskiego. Reżyser może swobodnie poruszać się po kraju, może też wyjechać. - Być może jest tak, że gdyby chodziło o innego obywatela, to postępowanie byłoby nieco inne - ocenił w "Tak jest" mec. Piotr Schramm. - Mamy tu do czynienia z ohydnym przestępstwem pedofilskim i nie powinno mieć znaczenia, kto się go dopuścił - skomentował Zbigniew Ziobro.

TVN24: Pożar składowiska opon. 11 zastępów w akcji

Polska - 1 godzina 24 minuty temu
11 zastępów straży walczy z pożarem składowiska opon przy ulicy Polnej w Toruniu. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Informację o pożarze otrzymaliśmy na Kontakt 24.

TVN24: "Żadna polska władza nie wyda Polańskiego Amerykanom"

Polska - 1 godzina 24 minuty temu
- Nie ma szans, żeby Amerykanie uzyskali zgodę na ekstradycję reżysera - skomentował sprawę Romana Polańskiego Ryszard Kalisz (niezrz.). Razem z Michałem Bonim (PO) przypominali, że Polska "chroni swoich obywateli". - Powinniśmy wydać Polańskiego, jest skazany za pedofilię, za wyjątkowo odrażające przestępstwo - zaoponował Zbigniew Girzyński (PiS). Politycy byli gośćmi "Faktów po Faktach" w TVN24.

TVN24: "Obywateli polskich nie wydaje się obcemu państwu. Polańskiego też"

Polska - 1 godzina 24 minuty temu
- Roman Polański powinien był zostać zatrzymany. Prawo powinno stosować się równo dla wszystkich - powiedział stanowczo Roman Giertych. Adwokat przypomniał w "Kropce nad i" o umowie ekstradycyjnej, jaką Polska podpisała ze Stanami Zjednoczonymi. - Uważam dokładnie odwrotnie - odpowiedział Zbigniew Ćwiąkalski. - Roman Polański jest obywatelem Polski. A naczelna zasada w kodeksie karnym, mówi że obywateli polskich nie wydaje się obcemu państwu - wyjaśnił.

TVN24: Młody Francuz, doświadczony Fin i Niemiec mówiący po polsku. Bieńkowska ma swój gabinet

Świat - 1 godzina 24 minuty temu
Polska komisarz Elżbieta Bieńkowska skompletowała już swój gabinet - wśród jej najbliższych współpracowników w KE znajdzie się czterech Polaków, a także Francuz, Niemiec oraz Fin. Nasi rodacy mają szanse na 12 wysokich stanowisk w otoczeniu innych komisarzy.

TVN24: Grupa Wyszehradzka "potwierdza swoje pełne zaangażowanie" ws. Ukrainy

Świat - 1 godzina 24 minuty temu
Grupa Wyszehradzka potwierdza zaangażowanie na rzecz niezależnej i stabilnej Ukrainy w granicach uznawanych przez społeczność międzynarodową - głosi oświadczenie szefów dyplomacji V4. Grupa Wyszehradzka apeluje do rządu Ukrainy o wsparcie reform zbliżających ten kraj do UE.

TVN24: Słowacy wierzą w gazociąg z Polski. "Zmniejszy zależność od gazu rosyjskiego"

Świat - 1 godzina 24 minuty temu
Słowacki operator sieci gazowniczej Eustream planuje zbudowanie transgranicznego gazociągu do Polski, by umożliwić w ten sposób dostawy gazu łupkowego z USA na Słowację i zmniejszyć jej zależność od gazu rosyjskiego - podały w czwartek słowackie media.

TVN24: Gaz wraca na Ukrainę. Moskwa dogadała się z Kijowem

Świat - 1 godzina 24 minuty temu
Rosja, Ukraina i Unia Europejska zawarły porozumienie dotyczące dostaw gazu – donosi Reuters. Oznacza to, że Ukraina znów będzie miała dostęp do rosyjskiego gazu. Była od niego odcięta od czerwca br.

TVN24: "Od ponad 30 dni żyjemy w piekle". Bliscy zaginionych studentów u prezydenta Meksyku

Świat - 1 godzina 24 minuty temu
- Kiedy jem, myślę, co jadłby mój syn. Kiedy piję, zastanawiam się, co piłby on. To koszmar, z którego nie można się obudzić - mówił po spotkaniu z prezydentem Meksyku ojciec jednego z zaginionych przez ponad miesiącem studentów. Rodziny uprowadzonych pojawiły się w czwartek w stolicy kraju, domagając się, by śledztwo było prowadzone sprawniej. - Od prezydenta usłyszeliśmy tylko obietnice, a my potrzebujemy działań - mówił z kolei przyjaciel innego z zaginionych.

Wprost.pl: Zamieszki w Burkina Faso. Prezydent rozwiązał rząd i ogłosił stan wyjątkowy

Świat - 2 godziny 34 sekundy temu
Rząd Burkina Faso zaproponował zmianę, która umożliwiłaby prezydentowi Blaise Campaore'mu, który rządzi tam już od 27 lat, na reelekcję. Tego samego dnia w stolicy tego państwa wybuchły zamieszki -...

Wprost.pl: Kalisz: Nie ma szans, żeby Polska wydała Polańskiego

Polska - 2 godziny 27 minut temu
- Nie ma szans, żeby Amerykanie uzyskali zgodę na ekstradycję reżysera - powiedział Ryszard Kalisz o sprawie Romana Polańskiego, którego ekstradycji domagało się USA. Wraz z Michałem Bonim mówili o...

Wprost.pl: U 44-latka znaleziono amfetaminę i... ładunek wybuchowy własnej roboty

Polska - 2 godziny 48 minut temu
Policjanci ustalili, że mieszkaniec Szczecina posiada znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania jego pomieszczeń policjanci znaleźli nie tylko spore ilości amfetaminy, ale również samodzielnie...

Wprost.pl: Spada liczba napadów z użyciem broni

Polska - 2 godziny 57 minut temu
Ostatnie lata to widoczny spadek liczby napadów z użyciem broni lub innego niebezpiecznego narzędzia - w ciągu ostatnich 10 lat ponad trzykrotny.

WP.PL: Oświetlenie LED w Kaplicy Sykstyńskiej

Świat - 3 godziny 8 minut temu
Kaplica Sykstyńska zyskała nowe oświetlenie, które podświetla freski Michała Anioła. Pojawił się...

RMF24: Memoriał opublikował listę rosyjskich więźniów politycznych

Świat - 3 godziny 10 minut temu

Memoriał opublikował listę rosyjskich więźniów politycznychMemoriał, rosyjska organizacja broniąca praw człowieka i dokumentująca stalinowskie zbrodnie, opublikowała listę 46 "więźniów politycznych". Wśród nich jest m.in. opozycjonista i bloger Aleksiej Nawalny i ukraińska pilotka Nadia Sawczenko.


WP.PL: Zaginęły dwie 17-latki. Policja prosi o pomoc

Polska - 3 godziny 28 minut temu
Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu (woj. małopolskie) prowadzi poszukiwania zaginionych 17-latek: Joanny Kos i...

Wprost.pl: Piechociński: Nie będzie debaty Wojciechowski-Sawicki

Polska - 3 godziny 29 minut temu
– Zaproponowałem Jarosławowi Kaczyńskiemu cztery debaty, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Jego heroldowie głoszą, że buduje on państwo alternatywne, w którym jest nie tylko prezydentem, ale i premierem -...
Subskrybuje zawartość