Wszystkie wiadomości

TVN24: Koniec "martwych" kont. Łatwiejszy dostęp do rachunków zmarłych

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
Ułatwienie spadkobiercom dostępu do rachunków bankowych osób zmarłych - to cel nowelizacji Prawa bankowego, ustawy o SKOK i ustawy o ewidencji ludności, do której kilkanaście poprawek wniósł w czwartek Senat.

TVN24: Ogłoszono przetargi na budowę pięciu obwodnic

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
Przetargi na budowę pięciu obwodnic, w tym Trasy Kaszubskiej między Lęborkiem a Gdynią (droga ekspresowa S6) oraz wiaduktu w Legionowie ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - poinformował rzecznik prasowy GDDKiA w komunikacie.

TVN24: OC i AC będą droższe. Zapłacimy więcej "o 20-30 proc."

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
Komisja Nadzoru Finansowego zaapelowała do ubezpieczycieli, aby podnieśli stawki OC i AC. Czy to oznacza, że kierowcy zapłacą więcej? - Ceny zrosną o 20-30 proc. - uważa ekspert rynku ubezpieczeniowego.

TVN24: Cimoszewicz: po wygranej PiS powinien rządzić nawet w mniejszości

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
Jeśli PiS wygra wybory, powinien mieć szansę na stworzenie rządu, nawet jeśli miałby to być rząd mniejszościowy - ocenił w "Faktach po Faktach" były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Jego zdaniem - z uwagi na szacunek dla woli wyborców - byłoby to lepsze rozwiązanie, niż stworzenie przez pozostałe ugrupowania koalicji przeciwnej partii Jarosława Kaczyńskiego.

TVN24: Nie wywiesił plakatów, nie dzwonił, mógł mieć romans. Policjant podejrzany o zabójstwo żony

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
Anna G. z Sosnowca zaginęła trzy lata temu. W środę prokuratura ogłosiła przełom w śledztwie. Policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali jej męża, pracownika Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Motywem zbrodni mógł być romans, w którym policjantowi przeszkadzała żona. To dlatego miał z detalami zaplanować morderstwo i ukrycie zwłok - ustalił reporter "UWAGI!" TVN.

TVN24: Petru szkodzi PO? "My nie urywamy Platformie"

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
- Głos rozsądku i pragmatyzmu to poparcie tej partii, która ma realne szanse pokonać PiS - powiedział Michał Kamiński w programie "Kropka nad i" uzasadniając twierdzenie, że głosy na Nowoczesną zwiększają szanse PiS. - My mobilizujemy tych, którzy i tak już nie są w stanie zagłosować na PO - odpowiadał mu szef Nowoczesnej Ryszard Petru, który twierdził, że jego ugrupowanie nie zabiera głosów Platformie.

TVN24: "Chodziło się na każde zawołanie". Sprzątaczki o pracy w związkowej "Perle"

Polska - czw., 10/01/2015 - 17:30
- Stwierdziliśmy szereg uchybień i niestety, było tam łamane prawo pracy - mówi o warunkach panujących w hotelu "Perła" Jolanta Zedlewska, rzecznik prasowy Okręgowego Inspektoratu Pracy w Gdańsku. Zarzuty nadużyć i łamania prawa pracy brzmią tym poważniej, że "Perła" to hotel związkowy. Reporterowi "Czarno na białym" udało się dotrzeć do sprzątaczek, które opowiedziały o tym, jak pracowało się w hotelu.

TVN24: Strzelanina w szkole w Oregonie. Co najmniej 15 zabitych, "podejrzany zdjęty"

Świat - czw., 10/01/2015 - 17:30
Co najmniej 15 osób zginęło, około 20 zostało rannych w strzelaninie na terenie kampusu szkoły średniej w Roseburgu w centralnej części amerykańskiego stanu Oregon. Napastnik został zabity - poinformowała prokuratura.

TVN24: Hollande: ataki Rosji muszą być wymierzone w IS

Świat - czw., 10/01/2015 - 17:30
Rosyjskie ataki w Syrii muszą być wymierzone w Państwo Islamskie (IS), a nie inne obecne tam ugrupowania - oświadczył w czwartek francuski prezydent Francois Hollande. W piątek w Paryżu wizytę ma złożyć prezydent Rosji Władimir Putin.

TVN24: Trzaskowski: Polska nie rozważa zaangażowania militarnego w Syrii

Świat - czw., 10/01/2015 - 17:30
Wspólna międzynarodowa walka z Państwem Islamskim jest potrzebna i to dobry kierunek, ale mimo to Polska nie wyśle do Syrii wojska, ani sprzętu - powiedział w programie "Świat" TVN24 BiŚ wiceminister spraw zagranicznych Rafał Trzaskowski. Ocenił, że głównym problemem Syrii jest jej prezydent Baszar el-Asad, który nie może stanąć na czele tego państwa po zakończeniu wojny domowej.

TVN24: Biały Dom: działania Rosji grożą przedłużeniem wojny w Syrii

Świat - czw., 10/01/2015 - 17:30
Rzecznik Białego Domu Josh Earnest oświadczył w czwartek, że działania militarne Rosji w Syrii niosą ze sobą ryzyko przedłużenia konfliktu w tym kraju. Ostrzegł też, że działania te grożą wciągnięciem Moskwy głębiej w syryjski konflikt.

TVN24: Ulewy na Sardynii. Woda na ulicach zagrodziła drogę do szkół

Świat - czw., 10/01/2015 - 17:30
Włoska Sardynia spływa deszczem, co wywołuje wiele utrudnień. Zaleca się zachowanie najwyższych środków ostrożności.

RMF24: Śledztwo ws. posła Zbonikowskiego umorzone

Polska - czw., 10/01/2015 - 16:39

Śledztwo ws. posła Zbonikowskiego umorzoneProkuratura Rejonowa w Chełmnie umorzyła śledztwo dotyczące posła Łukasza Zbonikowskiego, który siłą miał zabrać swojej żonie telefon. Ustalono, że czyn nie nosi znamion rozboju, który jest ścigany z urzędu.


Wprost.pl: Cimoszewicz: PiS po wygranej powinien sformować rząd. Nawet mniejszościowy

Polska - czw., 10/01/2015 - 16:23

Włodzimierz Cimoszewicz (fot. Wprost)

Jeśli PiS wygra wybory, powinien mieć szansę na stworzenie rządu, nawet jeśli miałby to być rząd mniejszościowy - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 były premier Włodzimierz Cimoszewicz.

Wprost.pl: Ławrow: Wszyscy chcemy, żeby Syria była demokratyczna

Świat - czw., 10/01/2015 - 16:17

- Wszyscy chcemy, by Syria była demokratycznym krajem, zjednoczonym i bezpiecznym. By była domem dla wszystkich grup etnicznych, których prawa będą zagwarantowane. Ale mamy różne poglądy co do detali w tej sprawie. Mimo to, zgadzamy się co do kilku kroków, które w najbliższym czasie wprowadzimy w życie. Razem z innymi państwami, przy pomocy ONZ, stworzymy warunki do tego politycznego procesu - powiedział rosyjski minister Siergiej Ławrow po spotkaniu z sekretarzem stanu USA Johnem Kerry w Nowym Jorku. Syryjski kryzys był głównym tematem ich spotkania.

RMF24: Komorowski: Polityka to nie tylko salony. To także praktyka, również kuchenna

Polska - czw., 10/01/2015 - 16:10

 Polityka to nie tylko salony. To także praktyka, również kuchennaByły prezydent Bronisław Komorowski pokieruje Centrum Praktyki Politycznej w Collegium Civitas. "Będę się starał pokazać politykę od kuchni" – zapowiedział na inauguracji roku akademickiego na tej uczelni. „Polityka to nie tylko salony, to nie tylko teoria; to także praktyka, również ta praktyka kuchenna, o której czasami można opowiedzieć najwięcej ciekawych rzeczy. Liczę, że w tej kuchni może być ciekawie i pożytecznie" – dodał.


RMF24: Urzędowa batalia o czekoladki z alkoholem

Polska - czw., 10/01/2015 - 15:44

Urzędowa batalia o czekoladki z alkoholemDyrektor Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka postanowił zająć się czekoladkami z alkoholem w składzie – pisze „Rzeczpospolita”. „Pół kilograma czekoladek z alkoholem to tyle co kufel piwa. Pewnie nikt tyle nie zje. Jednak nawet niewielka ilość alkoholu jest groźna dla osób zażywających leki” – tłumaczy urzędnik.


Wprost.pl: Strzelanina w USA na terenie college'u. Co najmniej 10 ofiar

Świat - czw., 10/01/2015 - 15:17

Zdjęcie ilustracyjne (fot. devilkae/fotolia.pl)

Na terenie kampusu Umpqua Community College w mieście Roseburg w amerykańskim stanie Oregon doszło do strzelaniny. Według wstępnych informacji zginęło co najmniej 10 osób, a ponad 20 jest rannych - podaje CNN.

RMF24: Gapowicz oszukał koleje na 20 tys. funtów. Nie pójdzie za kratki

Świat - czw., 10/01/2015 - 15:16

Gapowicz oszukał koleje na 20 tys. funtów. Nie pójdzie za kratkiRekordowy gapowicz, Brytyjczyk Peter Barnett oszukał koleje na 20 tys. funtów. Zapłaci jedynie 6 tys. funtów grzywny, ale nie pójdzie za kratki. Otrzymał wyrok więzienia w zawieszeniu.


WP.PL: Biały Dom ostrzega Rosję: to się źle skończy

Świat - czw., 10/01/2015 - 15:15
Rzecznik Białego Domu Josh Earnest oświadczył w czwartek, że działania militarne Rosji w Syrii niosą ze sobą ryzyko przedłużenia konfliktu w tym kraju. Ostrzegł też, że działania te grożą wciągnięciem...
Subskrybuje zawartość