Wszystkie wiadomości

TVN24: Ks. Lemański: otrzymałem dekret suspendujący. Będę się odwoływał

Polska - 6 godzin 3 minuty temu
- Spotkanie trwało długo i jest brzemienne w skutkach - powiedział po wyjściu z Kurii Warszawsko-Praskiej ks. Wojciech Lemański. Duchowny otrzymał dekret suspendujący. - Ten dekret oznacza, że mój biskup zabrania mi wykonywania funkcji kapłańskich - wyjaśnił. Jak poinformował rzecznik kurii, postanowienia dekretu wchodzą w życie ze skutkiem natychmiastowym.

TVN24: Kilka godzin utrudnień na A1. Zderzenie dwóch ciężarówek i osobówki

Polska - 6 godzin 3 minuty temu
Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku, do którego doszło na autostradzie A1 w okolicach Rybnika (woj. śląskie). W samochód, który zatrzymał się na poboczu, wjechała ciężarówka. Następnie w oba pojazdy wjechał kolejny samochód ciężarowy. Film z tego zdarzenia przesłał do naszej redakcji Reporter 24 o nicku skoora.

TVN24: PO bez kandydata na prezydenta Wrocławia. Poprą Dutkiewicza

Polska - 6 godzin 3 minuty temu
- Jestem przekonany, że Rafał Dutkiewicz wybory samorządowe wygra i to w pierwszej turze – mówi Jacek Protasiewicz, przewodniczący dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej. Polityk ostatecznie potwierdził, że wyborcy nie będą mogli oddać głosu na kandydata wywodzącego się z PO, bo takiego w walce o fotel prezydenta Wrocławia, nie będzie. PO poprze obecnego prezydenta stolicy Dolnego Śląska.

TVN24: "Droga nieposłuszeństwa w Kościele jest drogą spotykaną"

Polska - 6 godzin 3 minuty temu
- Trzeba odróżnić nieposłuszeństwo w sytuacji konfliktu od posłuszeństwa w sytuacji konfliktu - komentował w "Tak Jest" suspensę dla ks. Lemańskiego w \rzecznik Kurii Warszawsko-Praskiej Mateusz Dzieduszycki. Wymienił tu Ojca Pio i Matkę Teresę z Kalkuty. - Z tym, że nikt z nich nie buntował się przeciwko jakimkolwiek swoim przełożonym. I to jest ta różnica, która odróżnia świętych w Kościele od tych mniej świętych - zaznaczył.

TVN24: Gowin na prezydenta Krakowa? "Dostałem propozycję od PiS-u"

Polska - 6 godzin 3 minuty temu
Dostałem oficjalną propozycję od PiS-u na kandydaturę na prezydenta Krakowa - przyznał w "Faktach po Faktach" Jarosław Gowin. Decyzja co do jego kandydatury ma zapaść w przyszłym tygodniu.

TVN24: Poprawianie bezpieczeństwa czy statystyk? Sprzeczka nt. masowego odbierania praw jazdy

Polska - 6 godzin 3 minuty temu
- Nie odbieranie praw jazdy, a czysty wyraźny przepis - to zdaniem Krzysztofa Hołowczyca lekarstwo na poprawienie bezpieczeństwa na polskich drogach. Rajdowiec wyraził w programie "Tak jest" obawę, że policjanci podejmują decyzje często na wyrost, by poprawiać statystyki. Marek Konkolewski z KGP wskazywał, że prawo jazdy zabierane jest tylko ekstremalnie niebezpiecznym kierowcom. - To ci, których wyczyny są wysyłane na Kontakt 24.

TVN24: Zwyciężyły argumenty siły, czyli rowerzysta kontra kierowca na pl. Zbawiciela

Polska - 6 godzin 3 minuty temu
Trudno nazwać uprzejmą rozmowę, jaka miała miejsce w środę przy warszawskim pl. Zbawiciela. Rowerzysta zwrócił tam uwagę kierowcy samochodu osobowego, który blokował pas ruchu. Ten w odpowiedzi, zaczął gonić rowerzystę i pchnął go na torowisko tramwajowe. "Byłem w szoku" mówił po wszystkim cyklista. Nagranie otrzymaliśmy od @internauty Marka.

TVN24: "Bezpośrednia inwazja" Rosji. SBU: w ciężarówkach wojskowy personel

Świat - 6 godzin 3 minuty temu
Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) Wałentyn Naliwajczenko stwierdził, że piątkowy wjazd rosyjskich ciężarówek z "pomocą humanitarną" na Ukrainę to "bezpośrednia inwazja" Rosji na Ukrainę.

TVN24: Putin na linii z Merkel: nie mogliśmy dłużej czekać na zielone światło z Kijowa

Świat - 6 godzin 3 minuty temu
Rosja zdecydowała się wysłać konwój humanitarny na Ukrainę, bo nie mogła dłużej czekać na zielone światło ze strony Kijowa - tłumaczył Władimir Putin w rozmowie telefonicznej z niemiecką kanclerz Angelą Merkel. Kreml poinformował, że w czasie rozmowy omówiono ewentualne wspólne działania w celu osiągnięcia rozejmu na Ukrainie. W piątek ponad sto rosyjskich ciężarówek wjechało na teren tego kraju.

TVN24: NATO: Rosjanie prowadzą ostrzał rakietowy także z terytorium Ukrainy

Świat - 6 godzin 3 minuty temu
Jednostki artylerii obsługiwane przez rosyjskich żołnierzy przekroczyły ukraińską granicę i prowadzą ostrzał rakietowy - poinformowało w piątek NATO. To pierwsze oficjalne oświadczenie NATO potwierdzające przekraczanie przez wojska rosyjskiego granicy z Ukrainą. Do tej pory urzędnicy Sojuszu mówili wyłącznie o ostrzale rakietowym z terytorium Rosji.

TVN24: Chiński myśliwiec kilka metrów od amerykańskiego samolotu patrolowego. USA: to prowokacja

Świat - 6 godzin 3 minuty temu
Chiński myśliwiec dokonał "niebezpiecznego przechwycenia" samolotu marynarki wojennej USA w międzynarodowej przestrzeni powietrznej - poinformował w piątek Pentagon. Waszyngton zaprotestował wobec Chin kanałami dyplomatycznymi.

TVN24: Konsul honorowy Litwy uprowadzony i zabity w Ługańsku

Świat - 6 godzin 3 minuty temu
Litewski konsul honorowy Mykoła Zelenec został uprowadzony i zabity w Ługańsku - bastionie prorosyjskich separatystów we wschodniej Ukrainie - powiadomił w piątek na Twitterze minister spraw zagranicznych Litwy Linas Linkeviczius.

Nowy Dziennik: 17 tys. kierowców nie musi płacić za mandat

Polonia - 6 godzin 23 minuty temu
Około 17 000 mandatów dla kierowców złapanych przez kamery na przejeżdżaniu przez skrzyżowanie na czerwonym świetle zostało umorzonych, bo z powodu usterki technicznej nie zostały one wysłane do kierowców.

RMF24: To oni sprawiają, że polskie miasta żyją

Polska - 6 godzin 33 minuty temu

To oni sprawiają, że polskie miasta żyją„Nawet bez pieniędzy można zmieniać przestrzeń wokół nas – przekonują miejscy aktywiści” – pisze w weekendowym wydaniu „Rzeczpospolita”. „Dowodów na to, że mają rację, przybywa” - podkreśla.


RMF24: Ostre słowa po suspensie dla Lemańskiego. "Okrutny gest"

Polska - 7 godzin 4 minuty temu

Ostre słowa po suspensie dla Lemańskiego. "Okrutny gest""Ksiądz, który dla wielu wierzących i niewierzących, dla wątpiących i poszukujących jest rycerzem papieża Franciszka, decyzją abp. Hosera dostał zakaz pełnienia funkcji kapłańskich" - pisze "Gazeta Wyborcza" komentując suspensę dla ks. Wojciecha Lemańskiego. "Pozbawienie kapłana prawa do sprawowania sakramentów to coś takiego jak dla rodziców odebranie praw do opieki nad dziećmi" - dodaje.


WP.PL: Łódź z imigrantami zatonęła u wybrzeży Libii

Świat - 7 godzin 13 minut temu
U wybrzeży Libii zatonęła łódź z nielegalnymi imigrantami z Afryki. 15 osób zginęło, 170 uważa się za zaginione. Do tragedii doszło koło miejscowości Guarabuli, 60 kilometrów na wschód od Trypolisu....

RMF24: Kłopoty ze zdrowiem pomogą Dariuszowi K. złagodzić wyrok?

Polska - 7 godzin 32 minuty temu

Kłopoty ze zdrowiem pomogą Dariuszowi K. złagodzić wyrok?Weekendowy „Fakt” pisze o nowym wątku ws. byłego męża Edyty Górniak. „Dariusz K. dwoi się i troi, by uniknąć więzienia lub choćby złagodzić wyrok za jazdę samochodem pod wpływem kokainy i zabicie na pasach kobiety. Poza skruchą i propozycją zadośćuczynienia, zamierza się jeszcze zasłaniać... kłopotami żołądkowymi” – informuje tabloid.


WP.PL: W Austrii rośnie poparcie dla radykalnych islamistów

Świat - 7 godzin 33 minuty temu
Władze austriackie podejrzewają około 130 osób zamieszkałych w tym kraju o ścisłe powiązania z zagranicznymi...

Nowy Dziennik: 70. rocznica walk 1 Dywizji Pancernej w Normandii: nie zapominać o tych grobach

Polonia - 7 godzin 41 minut temu
W Normandii odbyły się w piątek uroczystości upamiętniające walki polskich żołnierzy 1 Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka na wzgórzu Montormel. Wzięli w nich udział marszałek Sejmu Ewa Kopacz, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Andrzej Kunert i kombatanci.
Subskrybuje zawartość