Wszystkie wiadomości

TVN24: Pacjentka prof. Chazana chce ok. miliona złotych zadośćuczynienia

Polska - wt., 07/29/2014 - 17:30
Około miliona złotych domaga się od szpitala Świętej Rodziny pacjentka prof. Bogdana Chazana, której lekarz odmówił wykonania legalnej aborcji. Szpital otrzymał już wezwanie w sprawie zadośćuczynienia. Władze placówki mają tydzień na odpowiedź.

TVN24: Ciężarna w szpitalu po zderzeniu czterech aut

Polska - wt., 07/29/2014 - 17:30
Cztery samochody osobowe zderzyły się w miejscowości Pszenno (gmina Świdnica). Jedną z uczestniczek kolizji była kobieta w zaawansowanej ciąży. Zdjęcia przesłał Reporter 24.

TVN24: Przeszukania u Burego zgodne z prawem? Rozstrzygnie sąd

Polska - wt., 07/29/2014 - 17:30
10 września stołeczny sąd zbada zasadność działań prokuratury i CBA wobec posłów Zbigniewa Rynasiewicza i Jana Burego. Przeszukania u nich były naruszeniem immunitetu - uważa część posłów. Prokurator generalny twierdzi, że do takich czynności nie trzeba uchylać immunitetu.

TVN24: Został skatowany przez pracodawcę i jego kolegę. "Przeprosił mnie, ale ręki mi to nie zwróci"

Polska - wt., 07/29/2014 - 17:30
W radomskim sądzie zakończyła się pierwsza rozprawa w procesie o usiłowanie zabójstwa 23-letniego Dominika, który we wrześniu ubiegłego roku został brutalnie pobity przez - jak twierdzi oskarżenie - zatrudniającego go na czarno pracodawcę oraz jego współpracownika. Chłopak miał zostać skatowany, bo domagał się zaległej zapłaty. Na sali sądowej jeden z mężczyzn przeprosił 23-latka. - Przeprosił mnie, ale ręki mi to nie zwróci - skomentował Dominik w rozmowie z TVN24.

TVN24: Kontuzja premiera "związana z siłownią i męskimi sportami jak pompki"

Polska - wt., 07/29/2014 - 17:30
- Premier jest po skomplikowanej i bolesnej operacji. Lekarze zapewniają, że była udana. Na pewno do końca tygodnia będzie na zwolnieniu lekarskim - poinformował w "Faktach po Faktach" Paweł Graś, sekretarz stanu w kancelarii premiera. Jak mówił, Donald Tusk uszkodził bark podczas ćwiczeń.

TVN24: Rozszczelniona cysterna z ciekłym tlenem. Na miejscu pluton chemiczny

Polska - wt., 07/29/2014 - 17:30
W Bydgoszczy doszło do rozszczelnienia cysterny o pojemności 2 ton, która transportowała ciekły tlen. Ulica Jana Pawła, gdzie doszło do zdarzenia, została zamknięta. Na miejscu jest pluton chemiczny. Pierwszą informację o incydencie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

TVN24: Ukraiński pocisk z kałasznikowa trafił w dom na Podkarpaciu

Polska - wt., 07/29/2014 - 17:30
Pocisk wystrzelony prawdopodobnie z karabinu uderzył we wtorek w elewację domu mieszkalnego w miejscowości Jaksmanice (Podkarpackie), leżącej w pobliżu granicy z Ukrainą. Według wstępnych informacji pocisk wystrzelony został ze strony ukraińskiej.

TVN24: Merkel: sankcje były nieuniknione. Piłka jest po stronie Putina

Świat - wt., 07/29/2014 - 17:30
Przyjęte przez UE sankcje wobec Rosji są mocnym ostrzeżeniem, że aneksja terytorium i umyślne destabilizowanie sąsiedniego kraju są nie do zaakceptowania w XXI wieku - oświadczyli szefowie Rady Europejskiej Herman Van Rompuy i Komisji Europejskiej Jose Barroso. Wtórowała im kanclerz Niemiec Angela Merkel, która stwierdziła, że "Rosja musi zdecydować, czy chce iść drogą eskalacji, czy współpracy".

TVN24: Sikorski w TVN24 BiŚ: sankcje są obosieczne, ale UE poniesie mniejsze straty niż Rosja

Świat - wt., 07/29/2014 - 17:30
- Unia Europejska poniesie straty, ale mniejsze niż Rosja. Komisja Europejska chciała tak skonstruować sankcje, aby koszty i ból były równomierne, bo ból z nimi związany jest i musi być - mówił Radosław Sikorski w TVN24 Biznes i Świat. Minister spraw zagranicznych stwierdził także, że sankcje mogą wywołać w Rosji refleksję lub eskalację.

TVN24: Dwieście tysięcy ludzi bez wody. Klęska na niespotykaną skalę

Świat - wt., 07/29/2014 - 17:30
Wielka susza, jaka panuje w północnej i środkowej części Chin, utrudnia życie mieszkańcom, wysusza rzeki i niszczy uprawy. Chińczycy są zmuszeni do ograniczenia spożycia wody i jej oszczędzania. Lokalne władze usiłują przeciwdziałać skutkm katastrofy.

TVN24: Chińska policja zastrzeliła kilkadziesiąt osób. Miały zaatakować posterunek i urzędowe budynki

Świat - wt., 07/29/2014 - 17:30
Chińska policja zastrzeliła kilkadziesiąt osób w Sinciangu na zachodzie Chin po atakach uzbrojonych w noże ludzi, do których doszło w poniedziałek rano w dwóch miastach w zachodniej części regionu - podała oficjalna chińska agencja Xinhua.

TVN24: USA wprowadzają nowe sankcje dla Rosji. Obama: to nie nowa zimna wojna

Świat - wt., 07/29/2014 - 17:30
- To nie jest nowa zimna wojna, ale odpowiedź na konkretną sytuację - tak prezydent Barack Obama skomentował wprowadzenie przez Stany Zjednoczone i Unię Europejską kolejnych sankcji sektorowych wobec Rosji, która "nie dąży do deeskalacji konflikt na wschodzie Ukrainy i nadal uzbraja rebeliantów".

Nowy Dziennik: Kłamstwo to nie punkt widzenia: Szokujący list do redakcji “Daily News”

Polonia - wt., 07/29/2014 - 17:28
"Daily News" tłumaczy, że stara się przedstawiać różne punkty widzenia, tymczasem w Polonii już pojawiły się ostre protesty przeciwko opublikowanemu przez ten nowojorski dziennik listowi czytelniczki, przedstawiającej niezgodne z prawdą informacje dotyczące historii Polski.

Nowy Dziennik: Połączenie z Newark jeszcze nie teraz

Polonia - wt., 07/29/2014 - 17:00
Komisja Europejska zaakceptowała plan restrukturyzacji LOT-u i uznała udzieloną przewoźnikowi pomoc publiczną za zgodną z prawem unijnym. Jak na razie nie oznacza to jednak poszerzenia siatki połączeń i wznowienia oczekiwanego przez Polonię połączenia z lotniska w Newarku.

RMF24: Obama: Nie ma "nowej zimnej wojny" z Rosją

Świat - wt., 07/29/2014 - 16:44

 Nie ma  "nowej zimnej wojny" z RosjąPrezydent USA Barack Obama podkreślił, że z Rosją nie jest prowadzona "nowa zimna wojna". Ocenił, że nowe sankcje wobec Rosji w związku z jej rolą w kryzysie na Ukrainie nasilą presję na Moskwę.


Subskrybuje zawartość