Wszystkie wiadomości

TVN24: Sondaż dla "Faktów" TVN. Najwięcej tracą Komorowski i Duda

Polska - 1 godzina 28 minut temu
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę Bronisław Komorowski zdobyłby 42 proc. głosów - wynika z najnowszego sondażu Millward Brown dla "Faktów" TVN. To spadek o 4 punkty proc. w porównaniu z poprzednim badaniem. Poparcie dla jego głównego rywala Andrzeja Dudy także spada. Kandydat PiS może liczyć na 26 proc. głosów. Natomiast najwięcej zyskuje Magdalena Ogórek.

TVN24: Duda nie przemówi 10 kwietnia, Ogórek "gwiazdą" na liście do Sejmu?

Polska - 1 godzina 28 minut temu
Poniedziałek w kampanii. Sztab Andrzeja Dudy nie chce wystawiać się na atak PO w związku z rocznicą smoleńską. Magdalena Ogórek szykowana na listy do Sejmu. Bronisław Komorowski na Kongresie Uniwersytetów III Wieku.

TVN24: Sondaż: SKOK-i to temat zastępczy dla ponad połowy badanych

Polska - 1 godzina 28 minut temu
Ponad połowa badanych jest zdania, że zamieszanie wokół SKOK-ów jest nieuzasadnione i jest tematem zastępczym - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Millward Brown dla "Faktów" TVN.

TVN24: Mucha: żeby walczyć z przestępcami, sami się nimi stajecie

Polska - 1 godzina 28 minut temu
- Nie możemy pozwolić, żeby ten system działał w taki sposób, że każdy Polak staje się potencjalnym przestępcą ściganym przez ludzi, którzy łamią wszelkie procedury, wszelkie sposoby operacyjne działania - powiedziała w "Faktach po Faktach" posłana PO Joanna Mucha. Skomentowała w ten sposób wyrok sądu ws. Mariusza Kamińskiego.

TVN24: Przełomowe odkrycie archeologiczne w Warszawie. "Muzea będą się o to zabijać"

Polska - 1 godzina 28 minut temu
To, co złodzieje uznali za bezużyteczne, okazało się znaleziskiem na skalę światową. Na terenie warszawskiego Fortu Chrzanów odkryto butle na gaz bojowy. Zdaniem pasjonatów archeologii, znalezisko pochodzi z czasów I wojny światowej i jest unikatowe. Według wstępnych szacunków wojska pod ziemią może znajdować się nawet 200 sztuk zbiorników z gazem. Informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt 24.

TVN24: Kamiński kozłem ofiarnym? "Na ławie oskarżonych powinni siedzieć Ziobro i Engelking"

Polska - 1 godzina 28 minut temu
- Wyrok na Kamińskiego jest kuriozalny i pokazuje schizofrenię polskiego wymiaru sprawiedliwości - ocenił w "Kropce nad i" Adam Bielan (Polska Razem). Przeciwnego zdania był Ryszard Kalisz (Dom Wszystkich Polska), który uważa, że był on w pełni uzasadniony. Były szef MSWiA Janusz Kaczmarek stwierdził zaś, że w tej sprawie Kamiński jest tylko kozłem ofiarnym.

TVN24: Polacy nie stali się lepsi po śmierci Jana Pawła II

Polska - 1 godzina 28 minut temu
Ponad połowa Polaków (56 proc.) uważa, że pod wpływem przeżycia śmierci Jana Pawła II ludzie nie stali się lepsi. Przeciwnego zdania jest jedna trzecia (34 proc.) - wynika z najnowszego sondażu TNS Polska.

TVN24: Sekretarz generalny NATO: Mamy nową Rosję. Musimy się zbroić

Świat - 1 godzina 28 minut temu
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg opowiedział się w poniedziałek za współpracą Paktu Północnoatlantyckiego i UE we wspieraniu Ukrainy, Mołdawii i Gruzji, by państwa te nie dały się zastraszyć Rosji. Apelował też o większe wydatki na obronność.

TVN24: Strzały przed siedzibą NSA. Próbowali staranować bramę

Świat - 1 godzina 28 minut temu
Jedna osoba zginęła, a dwie kolejne zostały ranne w wyniku incydentu, do jakiego doszło przed siedzibą amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA). Dwaj mężczyźni usiłowali staranować samochodem bramę wjazdową. Padły strzały.

TVN24: Prezydent na liście agentów KGB. To sprawka hakerów

Świat - 1 godzina 28 minut temu
Hakerzy zaatakowali litewski portal poświęcony operacjom KGB i zamieścili na nim fałszywy materiał o tym, jakoby prezydent Litwy Dalia Grybauskaite pełniła służbę w Komitecie Bezpieczeństwa Państwowego - informuje w poniedziałek agencja BNS.

TVN24: Iran "nie musiałby wywozić uranu z kraju". USA poszły na ustępstwa?

Świat - 1 godzina 28 minut temu
Amerykański sekretarz stanu John Kerry, który uczestniczy w Szwajcarii w rozmowach na temat irańskiego programu nuklearnego, zapowiedział w poniedziałek, że negocjacje będą kontynuowane w nocy, a pewne "trudne kwestie" nie zostały jeszcze rozwiązane. Rzeczniczka departamentu stanu zauważyła jednak, że w dokumencie, pod którym podpisałyby się Stany Zjednoczone, nie musiałby widnieć zapis o wywiezieniu wzbogaconego już uranu z Iranu.

TVN24: Muzeum Bardo znów otwarte dla zwiedzających. "Nie można patrzeć wstecz"

Świat - 1 godzina 28 minut temu
Muzeum Bardo w Tunisie w poniedziałek zostało ponownie otwarte dla zwiedzających. Niespełna dwa tygodnie po zamachu na zagranicznych turystów. Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO) jest przekonana, że kraj podźwignie się po ataku.

RMF24: Wybory prezydenckie. Sondaż: Topnieje przewaga Komorowskiego nad Dudą

Polska - 2 godziny 18 minut temu

 Topnieje przewaga Komorowskiego nad DudąWtorkowa „Rzeczpospolita” publikuje najnowszy sondaż prezydencki przygotowany przez pracownię IBRIS. Badanie pokazuje, że Bronisław Komorowski i Andrzej Duda zmierzą się w drugiej turze.


Nowy Dziennik: Makabryczne poszukiwania w miejscu katastrofy

Polonia - 2 godziny 35 minut temu
Prowadzący dochodzenie w sprawie katastrofy samolotu A320 niemieckich linii lotniczych Germanwings zidentyfikowali DNA połowy wszystkich ofiar. W tragedii w Alpach Prowansalskich zginęło 150 osób.

Nowy Dziennik: Lubitz miał skłonności samobójcze

Polonia - 3 godziny 36 sekund temu
Andreas Lubitz, drugi pilot maszyny Germanwings, która w ubiegłym tygodniu rozbiła się we francuskich Alpach, w przeszłości leczył się psychiatrycznie ze względu na skłonności samobójcze. Takie informacje przekazała w poniedziałek w specjalnym oświadczeniu prokuratura w Duesseldorfie.

RMF24: Komorowski: Wyrok ws. Kamińskiego nie wpłynie na kampanię prezydencką

Polska - 3 godziny 2 minuty temu

 Wyrok ws. Kamińskiego nie wpłynie na kampanię prezydenckąWyrok skazujący byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego nie wpłynie na kampanię prezydencką, będzie jednak istotnym elementem "z punktu widzenia dyscyplinowania funkcjonowania państwa" - ocenił prezydent Bronisław Komorowski. Kamiński w poniedziałek został skazany za przekroczenie uprawnień szefa CBA przy "aferze gruntowej" w 2007 r. na trzy lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk we władzach, administracji i służbach państwowych. Według sądu CBA podżegało do korupcji, nie było podstaw prawnych i faktycznych do wszczęcia operacji...


RMF24: Zamach w Tunezji. Muzeum Bardo znowu otwarte

Świat - 3 godziny 8 minut temu

Zamach w Tunezji. Muzeum Bardo znowu otwarteMuzeum Bardo w Tunisie zostało otwarte dla zwiedzających niespełna dwa tygodnie po zamachu na zagranicznych turystów, którzy je odwiedzali. Przy wejściu oczom zwiedzających ukazał się napis "Witamy w Bardo" w językach arabskim, angielskim i francuskim. Niewielkie grupki turystów, wchodząc do budynku, mijały kwiaty składane w hołdzie zabitym i kolorowe flagi kilku krajów, z których pochodziły ofiary ataku.


Subskrybuje zawartość